Veteránská krátká trať

2.7.2023 Petr Klimpl

Slavia Liberec orienteering připravila i třetí závod Veteraniády ČR - krátkou trať.

Stejně jako klasika se závod na krátké trati běžel ve Světlé pod Ještědem/Hodky. Závodníky opět čekal horský terén, skalní hřebeny se srázy, kameny a kamennými poli, byl tam smíšený les s rozmanitou průběžností a stářím, místy byla náročná podložka. Velmi pěkné tratě (autor Petr Henych) byly  orientačně náročné. Běželo se na mapách Tetřeví skály - měřítko 1:10 000 a Machova skála - měřítko 1:7500, které připravil Ivo Habán. Stejně jako v sobotu přálo počasí. A protože i organizačně vše fungovalo, byl to pěkně připravený víkend pro veterány.

V jednotlivých kategoriích si vítězství odnesli:
D35: Iveta Šístková (OK Lokomotiva Pardubice)
D40: Kateřina Kašková (OK Chrastava)
D45: Barbora Chudíková (OK Jihlava)
D50: Silvia Chupeková (Slavia ŽU Žilina)
D55: Lenka Stodůlková (Lokomotiva Trutnov)
D60: Jana Smutná (OB Vamberk)
D65: Alena Rosecká (SKP Žďár nad Sázavou)
D70: Eva Horynová (OK Jilemnice)
D75: Květa Kubíková (OK Lokomotiva Pardubice)
H35: Pavel Hradec (OK Chrastava)
H40: Martin Janata (Tatran Jablonec nad Nisou)
H45: Marek Prášil (OK Jihlava)
H50: Libor Filip (SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou)
H55: Piotr Cych (Oborygeni Oborniki Śląskie)
H60: Ladislav Grepl (KOB Konice)
H65: Jaromír Šrámek (Klub vytrvalostních sportů Šumperk)
H70: Oldřich Přinda (Slavia Liberec orienteering)
H75: Zdeněk Koč (Meteor Kačerov Praha)
H80: Josef Ostřanský (SK Severka Šumperk).

V souběžné krátké trati Ještědské oblasti vyhrála v ženách Lea Martanová (2. Iva Rufferová, 3. Zuzana Nováková), v mužích byl jasně nejlepší Pavel Kubát (2. Jan Petržela, 3. Matouš Fürst).