Tunka si dojel na mistrovství Evropy pro zlato v kayakcrossu. Na pódiu ho doplnil třetí Přindiš

Ondřej Tunka vybojoval titul mistra Evropy v kayakcrossu. Úspěch českých reprezentantů v nové olympijské disciplíně podtrhl Vít Přindiš, šampion z roku 2021 přidal na závěr soutěží v Krakově bronz.

Krakow (Aktualizováno: 16:50 2. 7. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Tunka

Ondřej Tunka | Foto: Iva Roháčková

Tunkova cesta za zlatem málem skončila už ve čtvrtfinále. V jízdě, kterou vyhrál Přindiš, dojel až poslední čtvrtý, oba zbývající soupeře ale rozhodčí diskvalifikovali a Češi postoupili společně. Ve stejném pořadí se za sebou seřadili i v semifinále, ve finále měl ale navrch Tunka.

Vojtová skončila ve čtvrtfinále

V ženské kategorii prošla kvalifikací jen Veronika Vojtová, ve vyřazovací fázi ale ztroskotala hned ve čtvrtfinále. Mistryně světa z roku 2019 a bronzová medailistka z ME 2021 ve své jízdě dojela čtvrtá, po diskvalifikaci jedné ze soupeřek se sice posunula na třetí místo, na postup to ale nestačilo.

Čeští slalomáři na evropském šampionátu v Krakově, který je součástí multisportovních Evropských her v Polsku, vybojovali celkem sedm cenných kovů a opanovali pořadí národů před druhým Německem. Na konto české výpravy přidali tři zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile. Celková bilance týmu se v Polsku uzavřela na 28 medailích (7-10-11).

Mistrovství Evropy a Evropské hry ve vodním slalomu v Krakově:

C1:

Muži: 1. Westley (Brit.) 94,01 (0 trest. sekund), 2. Travé (Šp.) -1,15 (0), 3. Chaloupka -2,09 (0), 4. Prskavec -2,17 (0), ...v semifinále 13. Rohan (všichni ČR).

Ženy: 1. Liliková (Něm.) 109,67 (2), 2. Zwoliňská (Pol.) -0,62 (0), 3. Franklinová (Brit.) -3,96 (6), 4. G. Satková -4,19 (0), ...v semifinále 19. Fišerová, 20. Kneblová (všechny ČR).

Kayakcross:

Muži: 1. Tunka (ČR), 2. Oschmautz (Rak.), 3. Přindiš (ČR), 4. Neveu (Fr.), ...Krejčí (ČR) vyřazen v kvalifikaci.

Ženy: 1. Usová (Ukr.), 2. Funková (Něm.), 3. Hornová (It.), 4. Wegmanová (Niz.), ...Vojtová vyřazena ve čtvrtfinále, Fišerová, Kneblová (všechny ČR) vyřazeny v kvalifikaci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít