Devatenáctka i sedmnáctka si poradily s Jihlavou

8. 6. 2023
Redakce

OPAVA - Ve středu 7. června se dorostenci z U19 a U17 utkali s Jihlavou. Obě kategorie zvládly svá utkání vítězně. Sedmnáctku tak dělí už jen jedna výhra od celkového vítězství v soutěži.

Devatenáctka nevstoupila do utkání dobře, když ve 27. minutě inkasovala branku po standardní situaci. Průběh utkání však dokázala zvrátit ve druhém poločase, ve které vstřelila čtyři branky. Utkání dorostenců z U17 mělo podobný průběh, když v poločase opavští mladíci odcházeli do kabin za stavu 0:1. O výhře rozhodnul brankou v 90. minutě Šimon Tomíček a Slezský tak má na druhý Baník Ostrava v tabulce náskok tří bodů.

Slezský FC Opava U19 - FC Vysočina Jihlava U18 4:1 (0:1)

Branky: 49. Blatný, 50. Wehowský, 52. Chládek, 65. Blatný - 27. Raitmajer

ŽK: 10. Dolejší, 62. Maršík

Opava: Thimel (76. Vltavský), Wehowský, Buchta, Chládek (65. Kokeš), Šrek, Blatný (46. Krömer), Hendrych (76. Cileček), Kovárník, Ligač, Sochor (65. Endrych)

Jihlava: Procházka, Staněk, (55. Maršík), Raitmer, Dolejší, Šerý (55. Kotoun), Veselý, Prudlík (55. Krajčo), Šebek, Hudák (75. Blažek), Matoušek, Štancl

,,Zápas se nevyvíjel úplně podle našich představ. V prvních patnácti minutách jsme měli několik stoprocentních příležitosti zápas rozhodnout a udělat si ho jednodušší, ale opak byl ale pravdou. Po standardní situaci jsme se dostali do stavu 0:1, a za takového stavu se odcházelo do šaten. Druhý poločas byl čistě v naší režie, kdy jsme během pěti minut vstřelili tři branky a zápas otočili v náš prospěch. Udělali jsme si to sami těžší, než jsme chtěli, ale i takový může být fotbal. Chceme ukončit sezónu řadou výher, takže doufám, že se nám to v posledním zápase se Šumperkem povede," uvedl k utkání asistent trenéra U19 Jakub Swiech.

Slezský FC Opava U17 - FC Vysočina Jihlava U16 2:1 (0:1)

Branky: 49. Winkler, 90. Tomíček - 20. Novotný

ŽK: 68. Hendrych Kryštof

Opava: Martinák, Hendrych Vít (62. Višňa), Dědík, Hejhal, Halík, Blahut (73. Patyk), Baar, Hendrych Kryštof, Endrych (46. Kožík), Winkler (73. Tomíček), Strnadel (62. Kysilko)

Jihlava: Široký, Drozd, Seknička, Novotný (62. Maděra), Hájek, Palán, Ficek, Exner (62. Henzl), Bartes (57. Jančok), Sklenář (57. Holec), Vopršal

,,Zvládnuté utkání z hlediska výsledku, kdy proti nám nastoupilo velmi dobře organizované mužstvo. Kluci prokázali charakter, tak jako ho prokazují celou sezonu a šli si za vítězstvím. Odměna přišla v poslední minutě utkání. Teď nám chybí poslední krok k tomu abychom si splnili cíl," velí po utkání trenér U17 František Metelka.