sobota 1.6 10:00 - Hrad Šelmberk Mladá Vožice

sobota 1.6 17:00 - Galerie Dragoun Písek

Vernisáž výstavy.

Anketa: Domácí úkoly ano či ne?

Jste v základních školách pro zrušení domácích úkolů?

Dolní Dvořiště nestačilo Vodňanům, Kaplice brala bod

ČESKOKRUMLOVSKO – Fotbalisté Dolního Dvořiště se s domácím prostředím rozloučili prohrou s Vodňany. To kaplický Spartak bleskurychle vyrovnal ve Vimperku a přivezl bod. Postupující tým z nejnižší krajské soutěže Zlatá Koruna porazila Mladé. A po výhře nad Křemží může vyšší soutěž slavit i rezerva Českého Krumlova.

Dolní Dvořiště přišlo o bod až v závěru

DOLNÍ DVOŘIŠTĚ – Poslední domácí utkání odehráli fotbalisté Dolního Dvořiště v sobotu 10. června, kdy přivítali čtvrté Vodňany. Lepší vstup do zápasu měli hosté a ve 25. minutě po trefách Stanislava Šteiera a Aliaksandra Hrynevicha vedli 0:2. Ještě do přestávky se ale Dvořišti podařilo srovnat góly Maca Tesaře a Lukáše Douchy. Týmy šly tak na přestávku za stavu 2:2. Po obrátce na světelné tabuli dlouho svítil stejné výsledek. V závěrečné desetiminutovce si vzal střelecké slovo hostující Stanislav Šteier, který dvěma góly dokonal hattrick a vybojoval pro svůj tým tři body.

FK Dolní Dvořiště – FK Vodňany 2:4 (2:2)
Branky: 28. Mac Tesař, 37. Doucha – 13., 82. a 85. Šteier, 25. Hrynevich
Dolní Dovřiště: Jirkal (75. Posel) – Pecha, Micák (88. Hošek), Krenauer, Macanovič, Michael Tesař, Mac Tesař, Doucha, Štifter, Kubík, Tichý (71. Hešík)
Vodňany: Budín – Janda, Svatoš, Hudák, Volmut, Šteier, Píša, Kukla, Hrynevich (56. Benedikt), Iljuskin (65. Plocek), Kubeš

Kaplice přivezla z Vimperka remízu

VIMPERK – Los předposledního kola A třídy proti sobě svedl sousední týmy v tabulce Vimperk a Kaplici. Pátí hosté měli na Šumavan náskok čtyř bodů a stejný rozdíl mezi mužstvy zůstal i po vzájemném zápase. Domácí poslal v 25. minutě do vedení Václav Chvosta, který se vrátil do sestavy po delším zranění. Radost Vimperka ale trvala jen chvíli. Za Spartak vzápětí po rohovém kopu mířil přesně Josef Gondek. Další branky už nepadly a týmy se rozešly smírně 1:1. V posledním kole Šumavan zajíždí do Mirovic, Kaplice se představí ve Lhenicích.

Šumavan Vimperk - Kaplice 1:1 (1:1)
Branky: 25. Chvosta – 28. Gondek
Vimperk: Jakub Formánek - Jan Formánek, Pospíchal, Kliment, Čech - Vintr, Uhlík, Vojta, Novotný (79. Juřík), Málek (85. Pineau) - Chvosta (64. Kubačka)
Kaplice: F. Říha – Gondek, Kuchař, Divoký, Daniel, Pulec, Gutheis, Pastier (35. Smolen), Svoboda (69. O. Říha), Pál, Vaniš

1. A třída, skupina A
Výsledky 26. kola: Strunkovice - Netolice 2:1 (0:0), Čkyně - Kamenný Újezd 5:0 (3:0), Vimperk - Kaplice 1:1 (1:1), Lhenice - Roudné 0:8 (0:5), Dolní Dvořiště - Vodňany 2:4 (2:2), Mirovice - Blatná 4:1 (2:0), Nová Ves - Planá u ČB 3:3 (2:1)

Program 14. kola: Pátek 16. června 18.00 Mirovice – Vimperk. Sobota 17. června 10.15 Planá u ČB – Blatná, 13.30 Lhenice – Kaplice, Roudné – Čkyně, Kamenný Újezd – Strunkovice, 17.00 Netolice - Dolní Dvořiště, Vodňany - Nová Ves

Chvalšiny – Hrdějovice 4:5 (1:3)
Branky: 75. a 90. Anderle, 36. Fučík, 67. Kaprál – 8., 20. a 78. Kaisler, 22. Tressl 61. Pavel
Frymburk – Větřní 1:1 (1:1)
Branky: 9. Malina – 2. Taher
Zlatá Koruna – Mladé 3:1 (2:1)
Branky: 8. Štěpánek, 21. Šebelka, 79. Wagner – 26. Linhart
Ledenice – Velešín 4:4 (4:1)
Branky: 15. a 20. Hinterhölz, 35. a 43. Maxa – 17. Šálek, 57. Zimek, 65. Blumtritt, 89. Pomije
Kaplice B – Sedlec 3:2 (0:2)
Branky: 73. a 90. Divoký, 78. Rypáček – 17. a 45. Pešek

Program 14. kola: Sobota 17. června 10.00 Chvalšiny – Frymburk, Mladé - Kaplice B, 13.30 Větřní – Boršov nad Vlt., Velešín - Zl. Koruna, Olešnice – Hrdějovice, 17.00 Roudné B – Ledenice, Sedlec - Trh.Sviny B

Okresní přebor
Výsledky 21. kola: Hr. Malonty - Vltavan Loučovice 2:9 (1:5), FK Nová Ves / Brloh - FC Lipno 3:4 (3:3), TJ Smr. Horní Planá - SK Holubov 6:3 (2:0), So Přídolí - So Kájov 4:1 (2:1), FK Sl. Český Krumlov B - So Křemže A 6:1 (3:1)

Program 22. kola: Sobota 17. června 17.00 So Kájov - Vltavan Loučovice, FC Lipno - FK Sl. Český Krumlov B, Hr. Malonty - FK Nová Ves / Brloh, So Přídolí - TJ Smr. Horní Planá, So Křemže A - SK Holubov