Vodní slalomáři vylovili na SP v Praze medaile všech barev kovů. Bronz kanoistka Gabriela Satková

Program na Světovém poháru v pražské Troji patřil v sobotu 10. června 2023 závodu singlířů. Skvělou bronzovou medaili před domácími fanoušky vybojovala Gabriela Satková. Její reprezentační kolegyně Tereza Kneblová skončila ve finále desátá. Hned trojnásobné české zastoupení mělo finále mužů, kde se o nejlepší výsledek postaral Václav Chaloupka na šestém místě.

Do závodu singlířek nastoupily dvě Češky. První z nich, Tereza Kneblová, ovšem neprojela čistě branku 18, obdržela trestnou padesátku a skončila desátá.

Jak říkám...

„Zkusila jsem to jet trochu na risk na pravou ruku. Myslela jsem, že se tam ještě dostanu, ale moc jsem si to nepohlídala, měla jsem si tam víc najet. Já jsem si jinak tu jízdu strašně užila. Cítila jsem se dobře a myslela jsem si, že mi to klouže, a kromě té chyby bych byla se svou jízdou spokojená. Ale stane se, je to sport. Trať je hodně náročná, hlavně posledních pět branek. Tam už člověk moc nemůže,“ přiznala pro web Světového poháru Tereza Kneblová.

Její slova potvrzuje i skutečnost, že ve finále byly k vidění pouze dvě čisté jízdy. A jedna z nich patřila druhé české reprezentantce, Gabriele Satkové, což jí vyneslo bronzovou medaili.

„Jsem  moc spokojená. Musím říct, že jsem byla opravdu nervózní, nechtěla jsem zklamat všechny ty fanoušky, kteří přišli, a hlavně jsem nechtěla zklamat sama sebe. Chtěla jsem předvést, co ve mně je, a tak jsem ráda, že se mi to podařilo. Samozřejmě nějaké chybičky tam byly, ale ty tam jsou vždycky. Celkově jízda byla super a jsem opravdu spokojená. Cíl byl to nepokazit, do toho patří i neťukat brány, a to se mi podařilo. Až na jednu věc to šlo všechno podle plánu. Na startu jsem samozřejmě slyšela jméno Jessica Fox, ale snažila jsem se to neposlouchat, bylo mi jasné, že nastaví dost dobrý čas, ale snažila jsem se nejet na její čas, ale na svoji dobrou jízdu. Medaile v Troji, to zní krásně, a ještě lépe to cítím. Jsem ráda, že lidi přišli a že to s nimi můžu sdílet,“ popsala své dojmy šťastná bronzová medailistka Gabriela Satková.

V domácím finále se nepředstavila Tereza Fišerová, která si v semifinále připsala šest trestných vteřin a skončila dvanáctá.

„Mně se jelo vcelku dobře, bohužel přišly dvě chyby a tři doteky, což mě nakonec posunulo níž. Hrozně mě to mrzí. Bála jsem se, jak na tom budu se silami, ale na singlkanoi se mi jelo dobře, síly mi neubývaly, i ta trať jako taková se mi jela dobře. O to víc mě mrzí, že si tu finále nezajedu. Pro mě je to ta nejsmutnější zpráva,“ litovala po dojezdu  Tereza Fišerová.

S velkým napětím sledovali diváci finále singlířů, kam prolétl celý český trojlístek Prskavec, Rohan, Chaloupka, když v semifinále obsadil první, třetí a čtvrté místo. Ve finálových jízdách se však domácí medailově neprosadili. Nejlépe skončil šestý Václav Chaloupka, který jel až do spodní pasáže o stupně vítězů.

„V osmnácté bráně jsem špatně odskočil. Ale to je vodní slalom. Na chvilku jsem to nepřečetl úplně ideálně a nezareagoval dobře na vodu, co tam zrovna byla. V našem sportu je to hned – a je to pryč. Pak myslím, že úplný spodek jsem zajel suprově, celá jízda až na tu jednu kombinaci byla dobrá. Ostřeluju to a věřím, že se tam brzo dostanu. Musím být ještě trpělivý a pokorný a doufám, že to brzy přijde. V Troji to bylo úžasné. Jednalo se o moje první finále ve Světovém poháru tady doma, fakt to byl krásný zážitek. Kousíček chyběl, dotek mě vážně mrzí, “ okomentoval po dojezdu Václav Chaloupka.

Deváté místo nakonec obsadil vítěz semifinále Jiří Prskavec. Finálovou desítku uzavřel Lukáš Rohan, který se stejně jako Tereza Kneblová nevyhnul padesátivteřinové penalizaci.

Světový pohár v pražské Troji uzavře v neděli 11. června 2023  závod v crossu.

Praha 10. června 2023

Praha - Závody Světového poháru ve vodním slalomu

C1 Muži: 1. Savšek (Slovinsko) 97,65 (0 tr. sekund), 2. Beňuš (Slovensko) -3,61 (0), 3. Bernardet (Fr.) -5,25 (2), ...6. Chaloupka -7,63 (2), 9. Prskavec -13,77 (2), 10. Rohan (všichni Česko) -55,42 (52).

C1 Ženy: 1. Foxová (Australie) 109,13 (2), 2. Dóriaová Vilarrublaová (Andorra) -1,44 (0), 3. G. Satková -1,89 (0), ...10, Kneblová -55,25 (50), v semifinále 12. Fišerová (všechny Česko).

SportovniListy.cz rovněž napsaly ...

Dvojnásobná medailová radost pražské Troje. Jiří Prskavec byl zlatý a Vít Přindiš stříbrný

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz