Liga mistrů UEFA

Křenková i Grycz si v Ankaře vylepšili kariérní maxima

Moderní pětibojař Marek Grycz obsadil na finále Světového poháru v Ankaře šesté místo, Karolína Křenková byla osmá. V mužském závodě, jenž byl o několik hodin odložen kvůli dešti, byli ještě Jan Kuf na dvanácté a Martin Vlach na patnácté pozici.

Moderní pětibojařka Křenková v Ankaře sahala po vítězství

Křenková byla po šermu třetí, následně dokonce vyhrála parkur a před plaveckou částí se posunula už na druhé místo. V bazénu čtyřiadvacetiletá pětibojařka předvedla šestý čas a do kombinace startovala jako třetí. Z druhé a třetí střelby vybíhala Křenková jako vedoucí žena, ale poslední položka jí nevyšla a jediná Češka ve finále klesla na osmou pozici.

"Poslední položka se mi bohužel nepovedla a odstřelila jsem se z nějakého lepšího umístění. Ale myslím, že osmé místo je krásné, a jsem ráda za to, co jsem tu předvedla," uvedla Křenková. "Až do poslední střelby držela Kája krok s těmi nejlepšími běžecky i střelecky. Takovou situaci zažila poprvé. Poslední položku pokazila. Proti svému optimálnímu výkonu ztratila dvacet vteřin a tři, čtyři další místa. Ale za mě podala skvělý výkon a udělala skvělý výsledek," řekl reprezentační trenér Jakub Kučera.

Další dvě Češky Veronika Novotná a Lucie Hlaváčková vypadly v semifinále. Závod vyhrála mistryně světa Elena Micheliová z Itálie a získala tak jistotu startu na olympijských hrách v Paříži, mezi muži si jistotu startu vybojoval Muhanád Šabán z Egypta.

Grycz zajel parkur s čistým skóre a plným počtem bodů, obsadil v této disciplíně třetí místo a v polovině závodu byl sedmý. Po plavecké části si o jednu pozici polepšil a šestou pozici udržel i v závěrečné kombinaci běhu a střelby.

"Je to nejlepší výsledek v mém životě a jsem s tím moc spokojený, samozřejmě vždycky se nějaké mouchy najdou, je na čem pracovat, ale šesté místo na svěťáku je super," uvedl český reprezentant.

Finále SP v moderním pětiboji v Ankaře:

Muži: 1. Šabán (Eg.) 1496, 2. Choong (Brit.) 1494, 3. Hernández (Mex.) 1476, ...6. Grycz 1466, 12. Kuf 1441, 15. Vlach (ČR) 1406.
Ženy: 1. Micheliová (It.) 1377, 2. Özyükselová (Tur.) 1374, 3. Oteizaová (Fr.) 1373, ...8. Křenková (ČR) 1346.