• Ivana Říhová: Muzeum v proměnách času (1967-2024) – historická přednáška

Úterý 21.5 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Klub deskových her

Úterý 21.5 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

ŠAMONICE - V utkání 23. kola fotbalové 1. B třídy se v sobotu 20. května utkali sousedé v tabulce v duelu mužstev z Písecka. Třetí od konce Podolí hostilo na hřišti v Šamonicích předposlední Čimelice, oba soupeři měli po devatenácti bodech a nebezpečně se přibližovali samotnému dnu tabulky, které patřilo dalšímu týmu z Písecka - Kestřanům.

TJ Podolí II - SK SIKO Čimelice 3:2 (2:1)
Branky: 6. a 47. Zeman, 30. Pirný - 35. Hák, 90. Jizba
Rozhodčí: Picka - Kovařík, Třeštík. ŽK: 3:3. Diváků: 81
Podolí: Lis - Pinta, K. Levora, Eppherre, Micka, Veselý, Jakub Volf, Zeman, Staněk, Jan Volf (67. Duchoň), Pirný (46. Mařík)
Čimelice: Bašta - Kuchejda, Froněk (30. Gottfried), Texler, Kostohryz (84. Nosek), Klimeš (70. Ulč), Jizba, Nekl, Hák (80. Štouchal), Hegenbart, Vařenka

Do vedení šli už v 6. minutě domácí, kdy Nikolas Veselý poslal dopředu přesným pasem Tomáše Zemana. Ten svedl rychlostní souboj s vybíhajícím gólmanem Tomášem Baštou, který vyhrál a míč poslal do opuštěné branky. Po půlhodině už domácí, kteří byli lepší a hráli převážně na polovině Čimelic, vedli 2:0. To na hlavičku Tomáše Pirného, která skončila pod břevnem, Bašta nedosáhl. Za pět minut čimelický tvůrce hry Martin Nekl adresoval přihrávku Jiřímu Hákovi, ten se šikovně zbavil Francouze v dresu Podolí Pierra Eppherreho a překonal domácího brankáře Dušana Lise gólem na 2:1. Po této brance hráči Sika hru vyrovnali, bylo jich plné hřiště, ale vyrovnat nedokázali.
Jako se domácím povedl vstup do prvního poločasu, podobně byli úspěšní i na začátku druhého. Hned v jeho druhé minutě dostali hosté po chybě v rozehrávce další laciný gól a Podolí znovu vedlo o dva góly - 3:1. Čimeličtí nesložili zbraně, domácí už do dalších šancí nepouštěli a snažili se dvougólové manko smazat. Velkou šanci ke kontaktnímu gólu měl kapitán Václav Hegenbart, ale míč z jeho levačky skončil jenom na tyči Lisovy branky. Další pokusy už mezi tři tyče nemířily a ke změně stavu došlo až těsně před závěrečným hvizdem. Po centru Václava Noska do vápna snížil hlavou na 3:2 Ladislav Jizba a brzy poté sudí Pavel Picka ukončil utkání.
Domácí hostům odskočili v tabulce o tři body a při výhře Kestřan s Božeticemi se Siku přiblížilo dno tabulky na pouhé dva body. Poslední příčku budou chtít Čimelice rázně odmítnout v příštím kole, kdy ve veledůležitém, možná i existenčním utkání přivítají doma právě Kestřany.