SESTŘIH NHL: Carolina - Florida 2:3pp. Hokejový maraton rozhodl Tkachuk

Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté Floridy udolali v prvním zápase finále Východní konference NHL Carolinu 3:2 ve čtvrtém prodloužení. Vítěznou branku vstřelil v čase 139:47 útočník Matthew Tkachuk. Martin Nečas v dresu domácích Hurricanes zaznamenal jednu asistenci.

Úvodní semifinále zámořské ligy nabídlo vyrovnanou bitvu trvající bezmála 140 minut. Šestý nejdelší duel v historii NHL rozhodl v poslední minutě čtvrtého prodloužení nejproduktivnější hráč Panthers ve vyřazovacích bojích. Tkachuk se k puku dostal po dobré práci Sama Bennetta, vybruslil si do střelecké pozice a překonal gólmana Frederika Andersena.

Panthers mohli prodloužení ukončit o celých 77 minut dřív, v čase 62:35 ale branku Ryana Lomberga neuznal videorozhodčí kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

V základní hrací době se na gól čekalo bezmála 20 minut. Vstřelil ji domácí Seth Jarvis, ale Florida odpověděla ve druhé třetině v rozmezí dvou minut. Nejprve se prosadil Aleksander Barkov a obrat dokonal Carter Verhaeghe.

Carolina si prodloužení zajistila v úvodu třetí třetiny, kdy se v přesilovce po Nečasově asistenci prosadil Stefan Noesen. Český útočník v play off zaznamenal sedmý bod (4+3) a posunul si osobní maximum ve vyřazovacích bojích.

Domácí: 19:48. Jarvis, 43:47. Noesen

Hosté: 35:28. Barkov, 37:43. Verhaeghe, 139:47. Tkachuk

Domácí: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Jarvis, S. Aho II (A), Noesen – Fast, Kotkaniemi, Martinook – Nečas, J. Staal (C), Teräväinen – Stepan, Stastny, Drury.

Hosté: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – White, E. Staal, Lomberg.