Juventus se po vítězství nad Bergamem posunul na druhé místo

foto Zleva Davide Zappacosta z Bergama a Alex Sandro z Juventusu bojují o míč v utkání italské fotbalové ligy, 7. května 2023, Bergamo.

Řím - Fotbalisté Juventusu porazili po čtyřech letech v italské lize Atalantu Bergamo a posunuli se na druhé místo před Lazio Řím. Výhru 2:0 zařídili svým prvním gólem za Juventus devatenáctiletý Angličan Samuel Iling-Junior a střídající Dušan Vlahovič.

Atalanta se čtvrtou výhrou za sebou mohla vrátit na pátou příčku, doma však na Juventus nestačila. V prvním poločase hrály oba celky opatrně a ani jeden z nich nevystřelil na branku. Po změně stran šli do vedení hosté: Rabiotův sražený centr se odrazil k Ilingovi a odchovanec Chelsea si v prvním zápase v základní sestavě Juventusu připsal premiérový ligový gól.

Bergamo se v závěru hnalo za vyrovnáním, Koopmeinersovu střelu musel zlikvidovat Szczesny, při Zappacostově pokusu zase pomohla polskému brankáři tyč. V osmé minutě nastaveného času pak z protiútoku potvrdil výhru turínského celku střídající Vlahovič. Juventus má na druhém místě dva body náskok před třetím Laziem, které v sobotu prohrálo s AC Milán, Atalanta je šestá.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Bergamo - Juventus Turín 0:2 (56. Iling-Junior, 90.+8 Vlahovič), FC Turín - Monza 1:1 (46. Sanabria - 86. Caprari), Neapol - Fiorentina 1:0 (74. Osimhen z pen.), Lecce - Hellas Verona 0:1 (71. Ngonge).