V Oilers by se krve nedořezal. Odsunutý gólman ale vytasil zákrok večera

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Vymazali třígólové manko, ve třetí třetině čtvrtého zápasu 1. kola play off s Los Angeles ale hokejisté Edmontonu znovu balancovali na hraně. Necelých šest minut před koncem za stavu 4:3 pro Kings se na branku hostů řítil osamocený Viktor Arvidsson. Už to vypadalo, že rozhodil gólmana Jacka Campbella, který ale nechal beton u tyčky a tutovou šanci důležitým zákrokem překazil. Nebýt toho, čelili by Oilers nejspíš postupovým mečbolům soupeře.

Má Edmonton šanci na Stanley Cup Diskuse z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

V edmontonských fanoušcích by se krve nedořezal, ale zklamáním nakonec zaúpěli ti kalifornští. Jako by tušili, že je nevyužitá příležitost švédského útočníka bude mrzet. A měli pravdu. Evander Kane srovnal na 4:4 a výhru Oilers trefil pod rukou Joonase Korpisala v prodloužení Zach Hyman.

„Jsme z toho výsledku frustrovaní," netajil kapitán LA Anže Kopitar. Kings už mohli mít favorita pomalu na lopatě a měli by tři pokusy na uzavření série. Místo toho Edmonton ožil, i když už to s ním vypadalo zle nedobře.

„Nikdy se nevzdáváme, ať je stav jakýkoli," hřímal německý útočník Leon Draisaitl.

Oilers ale brutálně utekla první třetina, po které se z branky hostů pakoval nováček Stuart Skinner a mezi tyče musel Campbell, jehož výkony během ročníku přitom nebyly ideální (průměr 3,41 gólu na zápasy, úspěšnost zákroků necelých 89 procent) a stálo ho to post jedničky.

„Kings nás přehrávali, byli jsme pomalí," odsouhlasil Kane.

Na konci druhé části už byl ale stav i zásluhou dvou přesilovkových tref Oilers srovnaný. Edmonton v základní části vytvořil historický rekord NHL, když využil 32,4 procenta přesilovek. V play off má po čtyřech utkáních úspěšnost dokonce 54,6 procenta! Proměnil šest z 11 možností.

A po Hymanově ráně si Oilers nakonec připsali i druhou výhru v sérii a srovnali stav. V noci na středu budou mít v domácím Rogers Place možnost jít poprvé do vedení.

„Kings nejsou soupeř, proti kterému je jednoduché se vrátit do utkání," přemítal Draisaitl, který je s 9 body (5+4) nejproduktivnějším hráčem celého play off. V noci na pondělí už pošesté ve vyřazovací části zažil situaci, kdy bodoval třikrát za třetinu. Vícekrát to zvládl jen Wayne Gretzky (12x).

Současní Oilers v čele s kapitánem Connorem McDavidem (2+4) stále věří, že mají sílu na to, aby na nejslavnější éru v klubové historii (5 Stanley Cupů mezi lety 1984-1990) navázali.

Od zlomového momentu čtvrtého zápasu s Kings se hodlají odrazit. „Jen musíme tvrdě makat celý večer," řekl hrdina okamžiku Campbell.

„Ještě, že ho máme," oddechl si Draisaitl.