Závodníci TSM úspěšní na CEYOC na Slovensku

2.4.2023 Petr Klimpl

Středoevropský pohár dorostu (CEYOC 2023) hostilo v letošním roce Slovensko. Česko úspěně reprezentovali závodníci z tréninkových středisek mládeže (foto - vítězná štafeta W16 z TSM Královéhradecko).

Centrem CEYOC byla Banská Bystrica. Na start se postavili závodníci z 8 zemí (HUN, POL, SLO, GER, EST, CRO a domácí SVK). Z některých zemí startovaly reprezentační výběry, Českou republiku reprezentovalo přes 70 závodníků z tréninkových středisek mládeže Praha, Královéhradecko, Olomoucko a MSK, Valašská oblast, Ještědská oblast a Jižní Morava.

Štafety

Program začal v pátek odpoledne nezvykle štafetami, které se běžely v Poniky-Baně v kopcovitém terénu krasového původu, kde se nacházela řada závrtů; les měl různou průběžnost. V M16 vyhrál maďarský výběr, s minutovou ztrátou doběhla druhá štafeta Jihomoravského TSM ve složení Filip Schwab, Jiří Račanský a Ondřej Štěpánek (4. TSM KHK, 5. TSM JeO). V M18 byl nejlepší výběr Slovenska, na třetím místě doběhlo trio Královéhradeckého TSM Filip Hanuš, Štěpán Koliáš a Radek Ticháček. V W16 vyhrála těsně štafeta Královéhradeckého TSM (Anna Kynčlová, Sheila Havrdová, Viktorie Vyzíblová), tým TSM Praha byl čtvrtý a Jihomaravského TSM pátý. V W18 vyhrály Maďarky, štafeta TSM Praha (Julie Bambousková, Sára Lošťáková, Kateřina Štěpová) byla třetí (4. TSM OL a MSK).

Klasická trať

V sobotu se ve stejném terénu běžel závod na klasické trati. V M16 vyhrál Prokop Tomášek (Ještědská oblast), Jiří Račanský (Jižní Morava) byl třetí, na 5. a 6. místě skončili Ctibor Podrábský (Ještědská oblast) a Jiří Zápotocký (Praha). V M18 vyhrál Tomáš Kučera (Jižní Morava) před Tobiasem Pekárkem a Ondřejem Broschem (oba Valašsko), šestý byl Filip Hanuš (Královéhradecko). V W16 vyhrála Polka Antonina Słońska, Eva Baldrianová (Praha) skončila druhá, těsně za ní byla Johana Čechová (Jižní Morava), čtvrtá skončila Sheila Havrdová a šestá Markéta Čapková (obě Královéhradecko). V W18 byla jasně první Maďarka Rita Máramarosi, Kateřina Štěpová (Praha) obsadila třetí místo, Kristýna Matyášová (Ještedská oblast) a Lenka Jílková (OLK a MSK) skončily na 5. a 6. místě.

Sprint

Program uzavřel nedělní sprint v Banské Bystrici, který se běželo na sídlišti s množstvím bytových domů. V M16 byl nejrychlejší Polák Tomasz Rzeńca, čtvrté místo obsadila Jiří Zápotocký (Praha), Ctibor Podrábský (Ještědská oblast) skončil šestý. Ondřej Brosch (Valašsko) si doběhl pro vítězství v M18, Tomáš Urbánek (Jižní Morava) tam obsadil pátou příčku. Výsledky v W16 byla velmi vyrovnané, o vítězství se se stejným časem podělily Tereza Paulíčková (OLK a MSK) a Sheila Havrdová (Královéhradecko), čtvrtá Markéta Hanušová (Královéhradecko) ztratila na první místo jen 4 sekundy, šestá byla Alena Kovalčíková (TSM OLK a MSK). V W18 suverénně kralova Rita Máramarosi (medailistka z MSJ), Kateřina Stěpová (Praha) obsadila čtvrté místo.

Týmy

V pořadí týmů vyhrála maďarská reprezentace před polskou reprezentací a našimi TSM v pořadí Královéhradecko, Praha, Jižní Morava a OLK a MSK.