pátek 24.5 16:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Na Sadech

• Petr Maurenc: Gladiátoři - výstava

pátek 24.5 18:30 - Biograf Kotva Lidická 2110, České Budějovice

Fotbalisté Prachatic vedení neudrželi, hokejbalisté padli v Hradci

Autor: FK Tatran Prachatice

PRACHATICKO – Fotbalisté Prachatic mají za sebou první domácí zápas jara. Slibný vývoj ale nakonec nedotáhli. Extraligoví hokejbalisté Prachatic se představili na hřišti Hradce Králové. Druhá liga zase přinesla derby mezi Volary a prachatickou rezervou. Závěrečné kola mají za sebou stolní tenisté Vimperka a Prachatic. Další domácí utkání sehráli také netoličtí volejbalisté.

Prachatice slibné vedení proti Třeboni nedotáhly

PRACHATICE – Po výprasku od posílené rezervy Táborska se fotbalisté Prachatic poprvé na jaře představili doma. V sobotu v rámci 18. kola krajského přeboru přivítali Třeboň, která okupovala střed tabulky. Pro Tatran se vše vyvíjelo hodně slibně a už po dvaceti minutách vedl 2:0. Pak si ale vzal slovo třeboňský Martin Průcha. Do přestávky snížil a ve druhém poločase dokonal hattrick a s ním i obrat. V dalším kole čeká Prachatice další nelehký úkol, vyjíždějí do Týna nad Vltavou.

FK Tatran Prachatice – TJ Jiskra Třeboň 2:3 (2:1)
Branky: 8. Makoš, 19. Horák (penalta) – 25., 65. a 88. Průcha
Rozhodčí: Němec – Dunovský, Hanzlíková. ŽK: 3:3 (J. Pravda, Makoš, T. Pravda – Schneider, Širhal, Týnavský). Diváků: 150
Prachatice: Coufal – Luňáček, Kováč, Legdan, J. Pravda – Král, Škopek (78. T. Pravda) – Horák (68. Kovář), Makoš (85. Řezník), Kasík – Jakub Rauscher
Třeboň: Kopecký – Schneider (84. Kopet), Širhal, Matoušek, Hromádka, Kubata, Týnavský, Zavadil (60. Franěk), Rezek, Průcha, Pfeifer (60. Candra)

Prachatičtí vstoupili do zápasu dobře a už v 8. minutě šli do vedení po trefě Jana Makoše. O jedenáct minut později proměnil penaltu Ivo Horák a domácí vedli 2:0. Jiskra se ale po chvíli dostala na dostřel, když se prosadil Martin Průcha – 2:1. Po přestávce aktivita Tatranu trochu opadla a toho hosté využili. Po hodině hry potrestal chybu domácích znovu Průcha – 2:2. Ten samý hráč se nakonec ukázal jako klíčový. Dvě minuty před koncem rozvlnil prachatickou síť potřetí a velkou měrou se podepsal pod třeboňským vítězstvím.

Člen vedení Prachatic Jiří Pešta: ,,Vedli jsme po dvaceti minutách o dva góly a místo toho, abychom další dva do půle přidali, tak jsme naopak branku inkasovali. Pak jsme ještě mohli v závěr poločasu dát dva góly, měli jsme velké šance, ale nic z toho nebylo. To byla obrovská škoda, mohli jsme si vytvořit náskok. Do druhého poločasu se šlo s tím, že to ubráníme. Třeboň však dostala herní odvahu a zápas šťastně otočila. Bylo to však po našich hrubých chybách. Byla tam špatná komunikace v obraně a Třeboň naše chyby potrestala. Když jsme čtvrt hodiny před koncem zase začali hrát, tak již bylo pozdě. Na tento zápas jsme hodně vsázeli, chtěli se výhrou psychicky zvednout. Nepovedlo se, ale hrajeme dál. Jedeme do Týna, zkusíme to tam. Hlavně se bude bojovat doma, kluci nemají co ztratit, při naší ztrátě se dá říci, že se může hrát s klidnou hlavou a uvidíme. Bojujeme dál, uděláme pro záchranu vše a buď se to povede, nebo ne."

Výsledky 18. kola: Jankov - Protivín 0:1 (0:1), J. Hradec - Dražice 3:0 (1:0), Osek – Táborsko B 2:1 (1:0), Prachatice - Třeboň 2:3 (2:1), Trhové Sviny - Milevsko 1:1 (0:0), Strakonice - Olešník 0:2 (0:0), Semice - Rudolfov 4:0 (2:0), Hluboká n. Vltavou – Týn n. Vlt. 2:0 (1:0)

Program 19. kola: Sobota 25. března 10.15 Táborsko B – Semice, 15.00 Dražice – Jankov, Protivín – Olešník, Týn nad Vltavou – Prachatice. Neděle 26. března 10.30 Rudolfov – Trhové Sviny, Třeboň – Osek, 15.00 Hluboká nad Vltavou – Strakonice, Milevsko – Jindřichův Hradec.

Vimperk v generálce nezaváhal

ZÁBLATÍ – Fotbalisté Vimperka mají za sebou poslední zkoušku před stratem jarní části A třídy. V generálce vyzvali v Záblatí Stachy. Šumavan na hřišti dominoval a svou převahu stvrdil i gólově. Úvodní mistrovský zápas sehrají svěřenci trenéra Lukáše Sýse ve Lhenicích.

TJ Šumavan Vimperk - Sokol Stachy 3:0 (0:0)
Branky: 20. Čech, 37. Pankratz, 45. Rod
Vimperk: Jakub Formánek (46. Vlk) - Jakub Čech, Benda, Jan Formánek, Jan Čech - Vintr, Rod, Vojta (20. Uhlík), Pankratz, Novotný - Vondrášek (46. Kubačka)

Vedoucí Vimperka Milan Kavan: ,,Generálku jsme odehráli na kvalitně připraveném hřišti v Záblatí. Hlavním cílem bylo odehrát generálku na přírodní trávě, na tom jsme se shodli s trenérem Lukášem Sýsem, ten bohužel na utkání nemohl být přítomen z pracovních důvodů. V utkání si naši oba gólmani zachytali celých devadesát minut, když každý chytal poločas za nás a za soupeře a o poločase si své role vyměnili. V prvním poločase jsme měli mírnou převahu v držení míče. Ve dvacáté minutě byl faulovaný náš Roman Vojta, kterému se po dopadu na zem ozvalo poraněné rameno a tak musel předčasně do kabin. Přímého kopu se ujal Petr Benda, ale jeho střelu gólman vyrazil na roh a po následně zahraném rohovém kopu skóroval Honza Čech. Ve 37. minutě Ondra Rod pěkným pasem našel Lukáše Vintra a ten z pravé strany našel Vaška Pankratze, který zvýšil na 2:0. Ve 45. minutě vystřelil svůj projektil za hranicí šestnáctky Ondra Rod a zvýšil skóre na 3:0 v náš prospěch. To bylo bohužel, co se týká vstřelených branek v utkání, vše. Ve druhém poločase se v prvních dvaceti minutách objevilo na obou stranách pár šancí, které ovšem nerozvlnily síť ani jedné z branek. Od 65. minuty jsme přestali hrát a utkání jsme už jen dohrávali, to si v příštím týdnu ve Lhenicích nemůžeme dovolit, tam se bude za chyby platit. V utkání se Stachy bylo vidět dost nepřesností, které pramenily především z toho, že jsme si zvykali na přechod z umělé na přírodní trávu."

1. A třída, skupina A
Program 15. kola: Sobota 25. března 10.15 Nová Ves - Netolice, 11:30 Blatná – Vodňany, Dolní Dvořiště – Kamenný Újezd, Lhenice – Vimperk, 15.00 Planá u ČB – Mirovice, Čkyně – Kaplice. Neděle 26. března 15.00 Strunkovice – Roudné

Hokejbalisté Prachatic na půdě posledního neuspěli

HRADEC KRÁLOVÉ - V sobotu 18. března vyjížděli extraligoví hokejbalisté Prachatic do Hradce Králové, který uzavíral tabulku. Utkání bylo hodně vyrovnané, čemuž odpovídají i střelecké pokusy obou týmů. Do vedení šli domácí, ale Horalové ještě během první třetiny vyrovnali a na přestávku se šlo za stavu 1:1. Ve druhé části se Hradci podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Prachatice ale nic nevzdaly a v závěrečném dějství po gólech Turka a Štěpánka bylo zase srovnáno. Domácí ale chtěli více a vstřelili další dvě branky. Nakonec slavili výhru 5:3 a Prachatice se vrátily s prázdnou. V dalším kole Horalové přivítají tým Kert Park Praha.

Extraliga
HBC Hradec Králové 1988 – HBC Prachatice 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. D. (Zeman), 23. Šimek (Tesař), 25. Mejzlík (Malý, Šimek), 40. Šimůnek (Jiřík), 41. Bacovský – 11. Štěpáník (Šilhán, Sitter), 34. Turek (Markytán, Reindl), 39. Štěpánek (Sitter)
Rozhodčí: Havelka – Filipies. Střely na branku: 32:30. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 89
Hradec Králové: Brykner – Jiřík, Fanderlík, Zeman, Palán, Šimek, Svoboda – Šimůnek, Černý L., Černý D, Malý, Paukrt, Čech, Bacovský, Hudeček, Tesař, Síla, Mejzlík
Prachatice: Stankay – Markytán, Šaršok, Šilhán, Švácha – Bárta, Hrubec, Reindl, Sitter J, Sitter R., Štěpánek Jan, Štěpánek Jiří, Turek, Uhlíř, Valek, Zavřel

2. liga
HBC Flames Volary – HBC Prachatice B 1:2ss (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Dočekal (Vincik) – 40. Veselý (Klíma, Bílý). N – Štěpánek
Rozhodčí: Gráca – Musil. Střely na branku: 13:32. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 38
Volary: Matoušek – Dyba, J. Horák, P. Horák, Kub, Bednář, Chalupecký, Dočekal, Filous, P. Horák, Křivanec, Plojhar, Švec, Vincik, Vondrka, Vrzal
Prachatice B: Dudla – Bárta, Bílý, Hudeck, Nečada, Hokr, Kafka, Klíma, Kukulík, Lácha, Makovička, Novák, Paule, Štěpánek, Trojan, Veselý

Stolní tenisté odehráli poslední zápasy sezony

Závěrečné zápasy sezony mají za sebou stolní tenisté. V divizi se prachatičtí hráči rozloučili výhrou a prohrou, když porazili Bechyni, ale nestačili na Kardašovu Řečici. Vimperku se poslední utkání vůbec nepovedla a v obou vysoko prohrál. S Velešínem-Přídolí 3:10 a s Vodňany dokonce 0:10. V celkovém hodnocení Prachatice skončily čtvrté, Šumavan pak desátý.
V krajském přeboru rezerva Prachatic nestačila na Suchdol nad Lužnicí ani Osek. V konečné tabulce je béčko Libína osmé.

Divize
TTC Prachatice Libín – RUFA Bechyně 10:7
Čtyřhry: 0:1
Body domácích: Jaroslav Kunz 1:2, Michal Hořčica 2:1, Josef Dvořáček 0:3, Ivo Blaško 3:0, WO: 4:0
Body hostů: Tomáš Soldát 1:3, Jiří Alexa 3:1, Pavel Pučégl 2:2, WO: 0:4

TJ Šumavan Vimperk – Velešín-Přídolí A 3:10
Čtyřhry: 0:2
Body domácích: Ivan Icha 0:3, Tomáš Ryska 0:2, Luděk Pavlíček 0:3, Jiří Krahulec 3:0
Body hostů: Jan Janda 3:0, Stanislav Škopek 2:1, Roman Vraspír 2:1, Roman Vochozka 1:1

TJ Šumavan Vimperk – TJ Sokol Vodňany B 0:10
Body domácích: Tomáš Ryska 0:2, Kryštof Lahodný 0:2, Luděk Pavlíček 0:2, Zdeněk Kortus 0:2
Body hostů: Jakub David 2:0, Michal Kuba 2:0, David Svoboda 2:0, Josef Jungvirt 2:0

TTC Prachatice Libín – TJ Sokol Kardašova Řecice 6:10
Body domácích: Michal Hořčica 1:3, Jaroslav Kunz 2:1, Igor Nitrianský 0:3, Ivo Blaško 3:1
Body hostů: Martin Hunal 3:1, Tomáš Smolík 2:2, Adam Posel 1:2, Jan Smolík 2:1

Krajský přebor
TJ Sokol Suchdol nad Lužnicí – TTC Libín Prachatice B 10:5
Čtyřhry: 1:1
Body domácích: Josef Dvořák mladší 2:1, František Janda 3:0, Josef Trsek 0:3, Karel Janda 4:0
Body hostů: Jan Bauer starší 2:2, Václav Wimberský 1:2, Rostislav Hořčica 1:2, Karel Předota 0:3

TJ Osek A – TTC Prachatice Libín B 10:3
Body domácích: František Brandýs 3:0, Miroslav Vejda 1:1, Václav Peterka 2:1, Libor Holman 3:0
Body hostů: Václav Wimberský 2:1, Zdeněk Novák 0:3, Jindřich Kačer 0:3, Karel Předota 0:2

Netoličtí volejbalisté vyzvali Domažlice

NETOLICE – V dalším kole druhé ligy volejbalisté Netolic přivítali Domažlice. První duel domácí hráči zcela ovládli a zvítězili 3:0. Následná odveta přinesla napínavou podívanou a rozhodovalo se až v pátém setu. Ten nakonec urvaly Domažlice a druhý zápas vyhrály 2:3

Netolice – Domažlice 3:0 (17,23,22)
Netolice – Domažlice 2:3 (22,-15,21,-24,-13)

Liga starších žáků B

HC Vimperk – HC Meteor Třemošná 9:1 (2:0, 4:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 7. Bušek (Ženíšek, Čužna), 16. Bušek (Stöhr), 21. Ženíšek (Čužna), 25. Čužna (Ženíšek), 28. Čužna (Skalický), 30. Malec (Stöhr), 48. Jiroušek (Tesař), 56. Ženíšek (Čužna), 58. Čužna (Bušek) – 44. Preisinger (Šejdl)
HC Vimperk: F. Lenc (A. Pitelová) — Š. Remeš, J. Stöhr, T. Skalický, J. Žemlička, M. Straka — A. Bušek, V. Čužna, M. Malec, M. Jiroušek, L. Tesař, P. Ženíšek, S. Šebánek, J. Švík, G. Tykalová
HC Meteor Třemošná: M. Pertlíček (M. Holý) — H. Sýkora, E. Čečák, J. Němec, M. Kratochvíl, D. Plicka, D. Fikrle — E. Šipla, D. Pašek, T. Preisinger, F. Čáp, D. Šejdl, M. Jurčík, V. Zach