Úterý 21.5 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Klub deskových her

Úterý 21.5 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

Siko si s béčkem Semic tréninkově pohrálo

PÍSEK - Po prvním přípravném utkání, které se v Dobříši týmu Čimelic příliš nevydařilo, když prohrál 6:1, se v druhé přípravě na jarní část 1. B třídy Čimeličtí vydali v sobotu 4. března v podvečer na píseckou umělou trávu. Tam je čekal jeden z celků okresního přeboru Písecka - B tým Semic. Na umělce, kterou znají Čimeličtí jenom z vyprávění, protože u nich v areále Na Panské ještě není, se hráči Sika v úvodu utkání trochu hledali. Ale s prvními góly z nich spadla nervozita a rychlonozí mladíci si se semickou rezervou často dělali, co chtěli. Stínem utkání bylo zranění ramene čimelického Jiřího Háka, který musel vyhledat pomoc v písecké nemocnici.

SK Siko Čimelice - FK Al-Ko Semice 5:1 (4:0)
Branky: Texler a Dubský po 2, Hák - Zamazal
Čimelice: Bašta - Gottfried, Jizba, Běloušek, Kostohryz - Klimeš, Texler, Černý, Hák - Štrouchal, Dubský. Střídali: Kuchejda, Nekl, Hegenbart

První gól vstřelil čimelický Texler, když nachytal na švestkách semického gólmana Poskočila a obloučkem ho přehodil. Při druhém gólu vystihl Hák špatnou rozehrávku semické obrany, hokejovým blafákem se zbavil i Poskočila a do prázdné brány zvýšil na 2:0. Další mizernou rozehrávku soupeře potrestal třetím gólem Dubský. Rychlonozí čimeličtí mladíci Hák s Dubským byli pro defenzivu Semic neřešitelným problémem. Po rychlé kombinační akci už poněkolikáté přehráli děravou obranu soupeře, Dubský doběhl s míčem u nohy až za brankovou čáru a zvýšil na 4:0. Pak došlo k souboji, po kterém zůstal s bolestnou grimasou na umělé trávě ležet Hák a při pohledu na jeho rameno bylo zřejmé, že utkání pro něho skončilo.
Hned poté sudí Štěrba první poločas ukončil a zbylé čtyři minuty převedl do druhé půle. V té Semice vstřelily čestný gól, Dubský svůj druhý a v mrazivém sobotním večeru skončil duel vysokou výhrou Čimelic.

Druhé přípravné utkání zhodnotí ve středečních papírových Píseckých postřezích hrající trenér Sika Václav Hegenbart.