• Divadlo A.Dvořáka: Jentl – drama podle povídky I. B. Singera

pátek 17.5 19:00 - Sokolovna, Blatná

• Mustang Bluesride

pátek 17.5 19:00 - Club Highway 61 Kijevská 1474, České Budějovice

PÍSEK – Fotbalisté Hradiště po podzimu vedou pořadí 1. B třídy, skupiny C. K prvnímu přípravnému utkání na jarní část sezony si v sobotu 25. února na píseckou umělku pozvali lídra strakonického okresního přeboru Šťekeň. Domácí celek měl od úvodního hvizdu navrch. Svou převahu potvrdil i gólově, když se dvakrát prosadil Zdeněk Třeštík. Po přestávce přidali svěřenci Vlastimila Klusoně další góly a nakonec slavili jasné vítězství 6:0.

TJ Hradiště – TJ Otavan Štěkeň 6:0 (2:0)
Branky: Třeštík 2, Nimburský 2, Polcar, Řezáč
Rozhodčí: Libor Kaštánek
Hradiště: Kaška (46. Žalud) – Mála, Gažík, Vrba, Suk, Horník, Stropnický, Třeštík, Hejný, Schroll, Řezáč. Střídali: Nimburský, Polcar, Hubička

Hradiště šlo do vedení už v 6. minutě, kdy milimetrový centr Dominika Mály využil Zdeněk Třeštík – 1:0. Po půl hodině hry se po rohovém kopu k odraženému balonu dostal znovu Třeštík a zvýšil na 2:0. V závěru první půle měli několik náznaků také hosté, ale větší šanci si vytvořit nedokázali. Potřetí se skóre měnilo hned po přestávce. Roh Lukáše Hubičky se zatočil až k brankové čáře, kde měl Adam Polcar už snadnou práci – 3:0. Vzápětí skončil v hostující síti i centr Jakuba Nimburského – 4:0. Ten samý hráč se prosadil i dvacet minut před koncem po rychlé akci a bylo to 5:0. Definitivní tečku dal výsledku František Řezáč, který po kolmici od Radka Stropnického, přehodil štěkenského gólmana – 6:0.