SESTŘIHY: Dostálův hořký návrat, dostal sedm gólů. Vrána zatím nehrál

Autor: iSport.cz, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Po téměř dvou měsících si Lukáš Dostál zachytal v NHL, ale 37 zákroky neodvrátil prohru Anaheimu 3:7 s Buffalem a poprvé v kariéře inkasoval v soutěži sedmkrát. Petr Mrázek pustil pět gólů ze 42 střel při porážce Chicaga 2:5 v Torontu. V šesti zápasech středečního programu bodoval z českých hráčů jen Filip Hronek, který pomohl asistencí k vítězství Detroitu 5:4 po nájezdech v Edmontonu. Jakub Vrána se sice připojil k prvnímu týmu Red Wings, ale do zápasu nakonec nezasáhl.

Dostál chytal v šesti ze sedmi předchozcích utkání této sezony s úspěšností nad 90 procent, ale Buffalo mu pokazilo čísla. V sedmé minutě jej nachytal Tyson Jost z nulového úhlu a Tage Thompson zvýšil v přesilové hře střelou mezi betony. Hosté tím zúročili střeleckou převahu 19:3.

Anaheim otočil skóre v rozmezí 27. až 34. minuty, ale z vedení se dlouho neradoval. Peyton Krebs rychle vyrovnal střelou z mezikruží a následně inkasoval Dostál třikrát nad lapačku. Postupně na něj vyzráli Casey Mittelstadt, Alex Tuch a Zemgus Girgensons. Odchovanec brněnské Komety si vypil kalich hořkosti do dna v předposlední minutě, ve které si jej vychutnal bekhendovým blafákem Dylan Cozens.

Mrázek inkasoval už po devíti sekundách, když se za obranu dostal William Nylander a po forhendovém blafáku proparísoval puk u pravé tyčky do branky. Vzápětí vyrovnal Sam Lafferty, ale v deváté minutě překonal českého gólmana spoluhráč Connor Murphy. Obránce Chicaga usměrnil přihrávku Rasmuse Sandina mezi betony Mrázka. Náskok Toronta zvýšil ve 12. minutě Auston Matthews střelou z levého kruhu.

Chicago snížilo po 46 sekundách druhé třetiny trefou Philippa Kurasheva, ale poté Mrázek daroval Torontu gól. Ostravský rodák nezpracoval za brankou nahozený puk a John Tavares po přihrávce Alexandera Kerfoota skóroval do prázdné. Poslední gól zápasu dal Conor Timmins střelou od modré. Posledních šest startů Mrázka tak skončilo prohrou.

Detroit ani jednou neprohrával a Hronek si připsal druhou asistenci u gólu na 3:1, který vstřelil v polovině utkání v přesilové hře Robby Fabbri. Edmonton ve třetí třetině smazal ztrátu 2:4, ale po penaltovém rozstřelu se radovali hosté. Nájezdy, které rozhodl Pius Suter, se protáhly na pět kol, ale Filip Zadina, Dominik Kubalík ani Hronek do něj nezasáhli.

Domácí: 00:09. Nylander, 08:14. Sandin, 11:21. Matthews, 27:37. Tavares, 36:07. Timmins

Hosté: 01:02. Lafferty, 20:46. Kurashev

Domácí: Samsonov (Woll) – Brodie, Rielly (A), Giordano, Liljegren, Sandin, Timmins – Nylander, Bunting, Matthews (A) – Kerfoot, Tavares (C), Marner – Kämpf, Engvall, Järnkrok – Joe. Anderson, Holmberg, Aston-Reese.

Hosté: Mrázek (Stauber) – McCabe, S. Jones (A), J. Johnson, Murphy (A), Mitchell, C. Jones – Dickinson, P. Kane (A), T. Johnson – Kurashev, Raddysh, Domi – Athanasiou, Blackwell, Lafferty – Katchouk, R. Johnson, Guttman.

Lee, Brenk – Alphonso, Gawryletz

Scotiabank Arena, Toronto

Návštěva

18882 diváků

Domácí: . Keller

Hosté:

Domácí: Ingram (Vejmelka) – Stecher, Välimäki, Moser, Nemeth, Söderström, J. Brown – Schmaltz, Hayton, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Fischer (A), Boyd, N. Ritchie – Kassian, McBain, O'Brien.

Hosté: Elliott (Vasilevskij) – Hedman (A), Bogosian, Sergačjov, Perbix, H. Fleury, Cole – Hagel, Point, Kučerov (A) – Cirelli, Stamkos (C), Killorn – Colton, Naměstnikov, Paul – Maroon, Bellemare, Perry.

Lambert, O´Rourke – Gawryletz, Fournier

Mullet Arena, Tempe

Návštěva

4 600 diváků

Domácí: 21:26. Nugent-Hopkins, 31:32. Nugent-Hopkins, 43:26. Draisaitl, 45:27. Ryan

Hosté: 04:17. Larkin, 17:19. Seider, 29:06. Fabbri, 36:12. Määttä, . P. Suter

Domácí: Campbell (S. Skinner) – Nurse, Ceci, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Hyman – E. Kane, Draisaitl (A), Janmark – Holloway, R. McLeod, Foegele – Kostin, Ryan, Puljujärvi.

Hosté: Husso (Hellberg) – Chiarot, Seider, Määttä, Hronek, Lindström, Hägg – Kubalík, Larkin (C), Bertuzzi – Rasmussen (A), Copp, Fabbri – Berggren, Veleno, Perron (A) – Zadina, P. Suter, Sundqvist.

Charron, Hebert – Mills, Murchison

Rogers Place, Edmonton

Návštěva

17 627 diváků

Domácí: 27:09. J. Eriksson Ek, 54:07. Kaprizov

Hosté: 15:14. Cogliano, 22:20. Malgin, 36:29. MacKinnon

Domácí: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Brodin, Dumba (A), Goligoski, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek (A), Duhaime – F. Gaudreau, Steel, Greenway – Reaves, Shaw, Dewar.

Hosté: Georgijev (J. Johansson) – Girard, D. Toews (A), Manson, Byram, Englund, B. Hunt – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen (A), Compher, Rodrigues – L. O'Connor, Newhook, Cogliano – Malgin, Meyers, Nieto.

Sutherland, Rooney – Murray, McNamara

Xcel Energy Center, St. Paul

Návštěva

17 965 diváků

Domácí: 26:37. Shattenkirk, 27:48. Fowler, 33:08. Fowler

Hosté: 06:08. Jost, 15:58. Ta. Thompson, 33:44. Krebs, 38:03. Mittelstadt, 46:13. Tuch, 51:46. Girgensons, 58:53. Cozens

Domácí: Dostál (Gibson) – Fowler, Kulikov, Beaulieu, Klingberg, Benoit, Shattenkirk – Grant, Zegras, R. Strome – Henrique, McTavish, Vatrano – Max Jones, Lundeström, Silfverberg – Leason, Jays. Megna, Carrick.

Hosté: Comrie (Luukkonen) – Dahlin, Jokiharju, Samuelsson, Power, Clague, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Peterka, Cozens, V. Olofsson – Mittelstadt, Krebs, Quinn – Girgensons, Jost, Okposo.

Rank, Kozari – Cormier, O´Quinn

Honda Center, Anaheim

Návštěva

15 165 diváků

Domácí: 04:52. Lazar, 12:45. J. Miller, 29:26. Garland, 48:51. Kuzmenko

Hosté: 05:51. Zibanejad, 07:03. Panarin, 15:36. Panarin, 20:50. Kreider, 33:28. K. Miller, 58:26. Zibanejad

Domácí: Šilovs (Delia) – Q. Hughes (A), Bear, L. Schenn, Ekman-Larsson, Stillman, T. Myers – E. Pettersson (A), Podkolzin, Beauvillier – Di Giuseppe, Garland, J. Miller (A) – Kuzmenko, Boeser, Dries – Lazar, Aman, Joshua.

Hosté: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, K. Miller, Trouba (C), B. Schneider, Mikkola – Tarasenko, Zibanejad, Kreider (A) – Vesey, Trocheck, Panarin (A) – Lafreniere, Chytil, Kakko – Goodrow, Leschyshyn, Gauthier.