• Seniorský klub - Betty McDonaldová

Čtvrtek 23.5 9:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

• Tvořivý rok - ubrouskování

Kohouti dostali ve třetí části od Příbrami čtyři góly. V prodloužení přiletěla na led i termoska

Táborští hokejisté podlehli ve středu Příbrami 4:5 na nájezdy. , Autor: Josef Janda

Táborští hokejisté podlehli ve středu Příbrami 4:5 na nájezdy.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Šlágr posledního kola úvodní části sezony nabídl v Táboře ve středu 11. ledna souboj druhého celku s třetí Příbramí. Kohouti zvládli vstup do první i druhé třetiny gólem a v polovině zápasu vedli už tříbrankovým rozdílem. Poklidnou cestu za tříbodovým vítězstvím narušilo oslabení po Milfaitově faulu na začátku třetího dějství. Příbramští přesilovkou nepohrdli a hned minutu po snížení vstřelili kontaktní branku na 3:2. Dvougólový náskok vrátil kohoutům Jiří Severa, jenže příbramský Pinkas dostal svou partu při signalizované výhodě opět na kontakt. V 59. minutě sáhli hosté ke hře bez brankáře a po ráně Petra Kafky slavili gól na 4:4 už po sedmi sekundách. V prodloužení neproměnili domácí čtyři gólové šance a závěr přidané pětiminutovky nabídl zajímavou situaci.

Příbramští odvolali gólmana a pokusili se rozhodnout při hře čtyř proti třem. Pro jejich snahu však neměli pochopení diváci, kteří tento pokus odměnili naházením plastových lahví na ledovou plochu, mezi nimiž se objevila i termoska. Téměř 1 800 diváků pak sledovalo v Táboře poprvé v sezoně nájezdy. Z prvních pětic uspěli pouze Eret a Matušík, další gól padl až v sedmé sérii. Po Kohútově neúspěchu rozhodl o druhém bodu pro Příbram kapitán Petr Josefus – 4:5.

Kohouti tak ztratili dva body, druhé místo v tabulce a k těmto ztrátám přidali ještě zraněné Suchánka, Bártu a Zaymla, kterého čeká operace ramene. Další zápas čeká na Tábor v sobotu 14. ledna v Ústí nad Labem, kde odehraje úvodní kolo nadstavby.

HC Tábor – HC Příbram 4:5sn (1:0, 2:0, 1:4 – 0:0), branky a nahrávky: 3. Šulek (Matušík), 23. Duchan (Kohút, Zíb), 30. Plášil (Šulek, Matušík), 45. Severa (Endál, Milfait) – 43. Eret (Káník, Havlín), 44. Pinkas (Zdeněk, Malý), 54. Pinkas (Kafka), 59. Kafka (Havlín, Josefus), rozhodující nájezd Josefus, rozhodčí Grygera – Kleprlík, Viskot, vyloučení 5:5, využití 0:1, 1 744 diváků.

HC Tábor: Gába (Dvořák) – Plášil, Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý, Kříž, Kohout – Bárta, Matušík, Šulek – Endál, Milfait, Severa – Zíb, Kohút, Duchan – Zayml, Duda.

HC Příbram: Jiroušek (Šorf) – Patzelt, Jelínek, Zdeněk, Zedek, Havlín, Malý – Brzák, Bečvář, Bednařík, Josefus, Káník, Pinkas, Furch, Eret, Kafka.

Trenér Tábora Aleš Krátoška nebyl z prohry na nájezdy vůbec nadšený. „Pokud vedete v zápase 3:0, nemůžete ho pak ztratit. Prohra na nájezdy je tak pro nás samozřejmě ztráta. Rozhodovalo se za stavu 4:2, kdy jsme udělali několik ztrát před naší střídačkou. Jednu z nich potrestali hosté třetím gólem a při hře bez brankáře přidali čtvrtý," zhodnotil základní hrací dobu trenér Krátoška.

V prodloužení sáhli Příbramští k zajímavé variantě s hrou bez brankáře, nicméně vzápětí přilétly z publika na led láhve. „Diváci si nevšimli, že soupeř odvolal brankáře. Čtvrtý hráč Příbrami byl tedy na ledě v souladu s pravidly. Příbram zariskovala s prázdnou brankou a chtěla zkusit rozhodnout ve čtyřech proti třem," okomentoval důležitou situaci z prodloužení trenér Tábora, jehož svěřencům startuje v sobotu nadstavba v Ústí nad Labem. „Ve třetí části už jsme hráli bez tří zraněných hráčů, tak i trochu docházely síly. Uvidíme tedy, jak se dáme do soboty dohromady," uzavřel Aleš Krátoška.

Trenér Příbrami Pavel Marek mohl být spokojený až od třetího dějství. „Dvě třetiny se nám nedařilo proměňovat šance a zaostávali jsme i v pohybu. Jsem moc rád, že naši borci vstoupili do třetí třetiny s odhodláním, že zápas otočí. Podařilo se nám v závěru vyrovnat, pak měl ale Tábor v prodloužení více šancí," zhodnotil nejen základní hrací dobu trenér Marek.

V prodloužení sáhli Příbramští k již zmíněné variantě s hrou bez brankáře, načež přilétly z publika na led láhve. „To se nedá nic dělat, diváci asi nezaregistrovali, že jsme odvolali brankáře. Zřejmě si mysleli, že máme na ledě jednoho hráče neoprávněně navíc. Varianta čtyři na tři bez brankáře se v poslední době v prodloužení využívá. My jsme si během ní vytvořili tři dobré šance. Pokud se dostaneme do pásma a soupeř to hned nezaregistruje, je to velká výhoda," přiblížil situaci příbramský trenér, který se chce držet s týmem i v nadstavbě v horních patrech.