Česko - Slovensko 4:3České hokejistky na MS do 18 let zdolaly Slovensko a vyhrály skupinu

Aktualizováno

České hokejistky do 18 let už s jistotou účasti ve čtvrtfinále vyhrály na mistrovství světa v Östersundu nad Slovenskem 4:3 a ovládly bez ztráty bodu výkonnostně nižší základní skupinu B. Ve čtvrtečním boji o semifinále se svěřenkyně trenéra Dušana Andrašovského utkají s posledním týmem ze skupiny A, kterým je Finsko po dnešní porážce se Švédskem 1:6.

Český tým po výhrách nad Švýcarskem 3:2 a Japonskem 5:2 narazil na dosud také suverénní Slovenky a ujal se vedení v čase 3:17, kdy využila přesilovou hru Adéla Šapovalivová. Ve 13. minutě ale odpověděla v oslabení Nela Lapušanová. Teprve čtrnáctiletá hráčka Žiliny, která po úvodních dvou zápasech vedla se sedmi body produktivitu a s pěti góly byla nejlepší střelkyní šampionátu, překonala gólmanku Michaelu Hesovou bekhendovým blafákem.

Hned za 15 sekund vrátila českému týmu vedení Barbora Juříčková a v 36. minutě zvýšila střelou od modré čáry Eliška Hotová. Ve třetí třetině nejprve snížila v početní výhodě Tatiana Blichová, ale v 52. minutě se také v přesilovce prosadila podruhé v utkání Juříčková. Slovenky ještě 86 sekund před koncem zkorigovaly výsledek díky Zuzaně Dobiašové.

Mistrovství světa hokejistek do 18 let v Östersundu (Švédsko):
Skupina B:
Česko - Slovensko 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 13. a 52. Juříčková, 4. Šapovalivová, 36. Hotová - 13. Lopušanová, 46. Blichová, 59. Dobiašová
Švýcarsko - Japonsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1).