SESTŘIHY: Kubalík skóroval, trefil se také Chytil. Bodovali Nečas i Hertl

Autor: ČTK, iSport.cz
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Hokejisté New Yorku Rangers zdolali v NHL i díky gólu Filipa Chytila doma Minnesotu 4:3 po nájezdech. Dominik Kubalík přispěl brankou k výhře Detroitu 7:5 nad Winnipegem. Vítek Vaněček pomohl 25 zákroky k vítězství New Jersey 5:3 na ledě Caroliny. Za poražené si připsal Martin Nečas jednu asistenci. Karel Vejmelka kryl 29 střel, ale neodvrátil prohru Arizony 2:4 se San Jose. V dresu vítězů připravil jeden gól Tomáš Hertl.

Rangers v zápase prohrávali 0:2 a 2:3, než Chytil dvanáctou trefou sezony vyrovnal v 54. minutě na 3:3. Český útočník skóroval ve třetím z posledních čtyř utkání, když se nejlépe zorientoval při závaru v brankovišti Minnesoty a volný puk dopíchl do branky. Rozstřel rozhodl Artěmij Panarin.

Kubalík udeřil na začátku druhé třetiny a střelou z pravého kruhu k bližší tyči zvýšil na 4:1. Plzeňský rodák se prosadil poprvé v novém kalendářním roce, přestože odehrál necelých sedm minut. Na druhou stranu si Kubalík připsal stejně jako Filip Hronek jeden záporný bod ve statistice +/-. Český bek se ale blýskl v úvodu třetí třetiny za stavu 5:4 obranným zákrokem, kterým zneškodnil přečíslení tři na jednoho.

Hlavním strůjcem výhry Detroitu se stal Moritz Seider, který asistoval u prvních tří branek zápasu a celkově zaznamenal čtyři přihrávky. Brankář Winnipegu David Rittich do hry nezasáhl, přestože jeho konkurent Connor Hellebuyck inkasoval šest gólů z 22 střel.

Nečas vymyslel první gól zápasu, když získal po vhazování puk a po jeho přihrávce skóroval z mezikruží Jesperi Kotkaniemi. Vaněčka překonal ještě spoluhráč Jegor Šarangovič, od něhož se odrazilo do branky nahození Maxe Paciorettyho, a v oslabení zvýšil Sebastian Aho na 3:1. New Jersey ale ve 40. minutě během 18 sekund vyrovnalo a ve třetím dějství strhlo výhru na svo stranu. Na obratu se podílel Dawson Mercer třemi body (2+1).

Po asistenci Hertla otevřel v páté minutě skóre Kevin Labanc, ale Arizona ještě v úvodní třetině otočila trefami Barretta Haytona a Christiana Fischera. V dalším průběhu už lovil puk ze sítě jen Vejmelka. Ve 26. minutě vyrovnal z dorážky vlastní střely Nico Sturm a už po devíti sekundách třetí třetiny zakončil akci do odkryté branky Matt Niemo. Výhru zpečetil Jaycob Megna střelou od modré čáry.

Domácí: 10:04. Tuch, 25:12. Dahlin, 59:40. Tuch

Hosté: 18:52. Eberle, 28:59. Gourde, 41:06. Beniers, 45:17. Schultz

Domácí: Comrie (Luukkonen) – Samuelsson, Dahlin, Power, Clague, Bryson, Ljubuškin, Jokiharju – J. Skinner, Ta. Thompson, Tuch – Peterka, Cozens, Quinn – Mittelstadt, Jost, V. Olofsson – Girgensons, Krebs, Okposo – Hinostroza, Asplund.

Hosté: Grubauer (Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Burakovsky, Beniers, Eberle – Schwartz, Wennberg, McCann – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – B. Tanev, Donato, Sprong.

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 13:03. Kotkaniemi, 28:50. Pacioretty, 37:34. S. Aho II

Hosté: 17:06. Siegenthaler, 39:08. Mercer, 39:26. J. Boqvist, 48:53. Mercer, 59:04. Hischier

Domácí: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Coghlan, Chatfield – Jarvis, S. Aho II (A), Pacioretty – Nečas, Stastny, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Kotkaniemi, Teräväinen.

Hosté: Vaněček (Blackwood) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, Graves, B. Smith, Ochoťuk – Bratt, Hischier (C), Tatar – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – J. Boqvist, Haula, Palát (A) – Wood, M. McLeod, Zetterlund.

G. Hebert, J. Hebert – Shewchyk, Barton

PNC Arena, Raleigh

Návštěva

18 092 diváků

Domácí: 01:16. Walman, 07:21. Berggren, 15:27. Sundqvist, 22:57. Kubalík, 37:38. Larkin, 41:52. Fabbri, 58:40. Raymond

Hosté: 17:17. Pionk, 29:46. Gagner, 32:08. Schmidt, 40:33. Ehlers, 54:55. Scheifele

Domácí: Husso (Hellberg) – Seider, Walman, Hronek, Chiarot (A), Määttä, Lindström – Raymond, Larkin (C), Bertuzzi – Rasmussen, Copp (A), Berggren – Perron, Veleno, Fabbri – Kubalík, P. Suter, Sundqvist.

Hosté: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Samberg, Schmidt, Dillon – Ehlers, Dubois, Connor – Wheeler, Scheifele (A), Perfetti – Kuhlman, Lowry (A), M. Barron – Gagner, D. Gustafsson, Jonsson Fjällby.

Luxmore, St. Pierre – Fournier, Kelly

Little Caesars Arena, Detroit

Návštěva

19 075 diváků

Domácí: 22:37. K. Miller, 35:50. Fox, 53:35. Chytil, . Panarin

Hosté: 12:36. Merrill, 17:43. Kaprizov, 44:33. Zuccarello

Domácí: Šesťorkin (Halák) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba (C), Harpur, B. Schneider – Kreider, Zibanejad (A), Kakko – Panarin, Trocheck, Kravcov – Lafreniere, Chytil, Vesey – Brodzinski, Goodrow (A), Gauthier.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Steel, Zuccarello – Boldy, F. Gaudreau, Hartman – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Dewar, Reaves.

Sutherland, L’Ecuyer – Daisy, Hughes

Madison Square Garden, New York

Návštěva

18 006 diváků

Domácí: 08:57. Malkin, 14:25. Crosby, 16:30. Zucker, 27:58. Malkin, 34:31. Rakell

Hosté: 04:46. Garland, 06:40. Boeser, 07:05. Q. Hughes, 52:52. Dermott

Domácí: DeSmith (8. Tokarski) – Rutta, M. Pettersson, T. Smith, Dumoulin (A), Ruhwedel, P. Joseph – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, Heinen – McGinn, Blueger, D. O'Connor.

Hosté: S. Martin (Delia) – Bear, Q. Hughes, T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Dermott – J. Miller (A), E. Pettersson, Kuzmenko – Boeser, Horvat (C), Michejev – Lockwood, Dries, Garland – Studnicka, Lazar, Joshua.

G. Dwyer, F. StLaurent – CJ Murray, R. Galloway

PPG Paints Arena, Pittsburgh

Návštěva

17 986 diváků

Domácí: 01:40. Kučerov, 09:05. Paul, 30:25. Naměstnikov, 46:33. Kučerov, 52:22. Point, 53:48. Colton

Hosté: 27:04. Bayreuther, 44:35. Berni, 56:34. Marčenko

Domácí: Vasilevskij (Elliott) – Bogosian, Hedman (A), Černák, Cole, Perbix, Sergačjov – Kučerov (A), Point, Hagel – Killorn, Stamkos (C), Cirelli – Maroon, Paul, Colton – Perry, Bellemare, Naměstnikov.

Hosté: Merzlikins (Greaves) – M. Bjork, Peeke, Gudbranson, Berni, A. Boqvist, Bayreuther – Bemström, K. Johnson, J. Gaudreau (A) – Laine, Roslovic, Nyquist (A) – Olivier, Kuraly, L. Foudy – Marčenko, Sillinger, Meyer.

D. O'Rourke, K. Rehman

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 13:39. Lee

Hosté: 03:42. J. Robertson, . J. Robertson

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Wotherspoon, Pulock, Romanov, Mayfield, S. Aho I, Dobson – Lee, Barzal, Holmström – Beauvillier, Nelson, Bailey – Parise, Pageau, Fasching – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, C. Miller, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Lundkvist – J. Robertson, Seguin, Pavelski – Ja. Benn, W. Johnston, Marchment – Gurjanov, Faksa, Kiviranta – F. Olofsson, Glendening, Dellandrea.

Chmielewski, Blandina – Tobias, Mahon

UBS Arena, New York

Návštěva

16 412 diváků

Domácí: 03:50. Bučněvič, 42:20. Alexandrov, 42:48. Kyrou, 60:28. Thomas

Hosté: 13:44. Lucic, 15:38. Backlund, 21:02. Mangiapane

Domácí: Binnington (Greiss) – Mikkola, Parayko (A), Tucker, Faulk, Rosén, Santini – Bučněvič, Thomas (A), Kyrou – Saad, B. Schenn (A), Barbašev – Neighbours, Acciari, N. Walker – Toropčenko, Alexandrov, T. Pitlick.

Hosté: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Zadorov, Mi. Stone – Dubé, E. Lindholm (A), Toffoli – Lucic, Kadri, Huberdeau – Mangiapane, Backlund (A), Coleman – Lewis, Ružička, Duehr.

Brenk, McIsaac – Pancich, Cormier

Enterprise Center, St. Louis

Návštěva

18 096 diváků

Domácí: 06:29. Hayton, 16:21. Fischer

Hosté: 04:39. Labanc, 25:59. Sturm, 40:09. Nieto, 54:10. Jayc. Megna

Domácí: Vejmelka (Prosvetov) – Chychrun, Gostisbehere, Nemeth, Stecher, Välimäki, J. Brown, Moser – Keller (A), Hayton, Schmaltz – Crouse (A), Bjugstad, Guenther – N. Ritchie, Boyd, Fischer (A) – McBain, Kassian.

Hosté: Kähkönen (Reimer) – Jayc. Megna, E. Karlsson (A), Ferraro, Benning, Harrington, Vlasic – Meier, Hertl (A), Labanc – Nieto, Couture (C), Barabanov – Bonino, Sturm, Eyssimont – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.

McCauley, Samuels-Thomas – Berg, Deschamps

Mullet Arena, Tempe

Návštěva

4 600 diváků

Domácí: 19:06. Cogliano, 46:29. Rantanen, 46:49. MacKinnon, 52:07. Compher

Hosté: 09:07. Barkov, 11:52. Montour, 13:47. Bennett, 39:09. M. Tkachuk, 56:30. M. Tkachuk

Domácí: Georgijev (Francouz) – D. Toews, Makar (A), Girard, E. Johnson, MacDermid, B. Hunt – Lehkonen, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Newhook, Compher, Rodrigues – Cogliano, Helm, L. O'Connor – MacDonald, Meyers, Kaut.

Hosté: Bobrovskij (Lyon) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Lundell, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Cousins, E. Staal, Luostarinen – Lomberg, Coli. White, G. Smith.