sobota 18.5 19:00 - Kostel sv. Prokopa, Strakonice

• Šperkařský workshop

sobota 18.5 9:00 - Hospoda Na Nové, Volyně

Spartu nezastavíš? Minimálně v Milevsku zatím ne

MILEVSKO – Stejně jako letos v létě během Bartolomějského posvícení, také o uplynulém víkendu během Vánočního turnaje dominovala na milevském zimním stadionu Sparta Praha. Minimálně v Milevsku tak zatím do puntíku platí slogan, se kterým holešovický klub vystupuje v posledních sezonách, byť jej na extraligovém poli úplně nenaplňuje – Spartu nezastavíš! Za celý turnaj Sparta prohrála pouze jednu polovinu s Pískem, zbylých 13 dílčích zápasů už mladíci z holešovického klubu ovládli. Koučem vítězů byl bývalý hráč NHL v barvách Pittsburghu Penguins Michal Sivek. Na stupních vítězů sparťany doplnili ve sváteční atmosféře druzí Bílí Tygři Liberec a třetí Slavia. Dolní skupinu o umístění, kde se v neděli hrálo o Pohár útěchy, ovládli hokejisté Motoru České Budějovice. Hlavní organizační práci odvedl písecký rodák Ladislav Burget ve spolupráci s místopředsedou HC Milevsko 1934 Zbyňkem Hrdelem.

Na místní zimní stadion dorazilo hned několik týmů z extraligových celků. Hrálo se na dvakrát 15 minut, přičemž výsledek z každé poloviny se do tabulky počítal zvlášť. Na úvod v obou polovinách vyzráli hokejisté Motoru České Budějovice na domácí Milevsko a na druhé straně mladí sparťané dvakrát porazili Liberec. Turnaj pak běžel jako po drátkách a velmi cenných skalpů se dočkali i mladí Milevšťáci. Přestože nakonec v elitní konkurenci skončili poslední, tak dokázali v jednotlivých polovinách alespoň jednou porazit také mladíky z o poznání větších klubů – Litvínov a hned dvakrát Pardubice. Zasloužené vítězství korunovala Sparta na závěr stylově výhrami v pražských derby nad Slavií, kterou porazila 4:3 a 4:1, čímž jen potvrdila dominanci.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnila všechna zúčastněná mužstva kromě Pardubic, které opustily Milevsko předčasně. Vzhledem ke vzdálenosti od domova a postavení v tabulce, kdy by se stejně neumístily na čelních pozicích, se Pardubičtí domluvili s Pískem, že aby na poslední zápas nemuseli čekat dvě hodiny, bylo utkání kontumováno ve prospěch Králů. Ceny klubům, medaile a hráčská ocenění předávala místostarostka Milevska Markéta Honzíková, která má k hokeji velmi blízko, protože syn David je profesionálním brankářem. Na turnaji se musela cítit jako doma, vždyť ze zúčastněných si její syn zachytal za Milevsko, Jihlavu, Spartu, Slavii, Litvínov a krátce se mihl i v Motoru.

Nejproduktivnější hráč? Syn bývalého reprezentanta

Na turnaji mohli fanoušci narazit i na známá jména. Třeba hokejisty Sparty vedl bývalý hráč NHL Michal Sivek, mimochodem jedním z jeho svěřenců byl i o rok mladší Šimon Hrdel, syn místopředsedy HC Milevsko 1934 Zbyňka Hrdela, který své lehce oslabené kamarády pro turnaj v Milevsku doplnil. Na mladé naděje budějovického Motoru zase dohlížel bývalý reprezentant Filip Novák, jehož syn Filip mladší byl dokonce nejproduktivnějším hráčem celého turnaje.

Za Motor kromě něho hrál i šestiletý Erik Vráblík, syn extraligového obránce Romana Vráblíka, nebo za Pardubice syn Tomáše Divíška. Mladí Písečáci zase nastupovali pod vedením bývalého excelentního střelce zejména na úrovni první ligy Tomáše Nouzy, který momentálně vychovává své následovníky v mateřském oddíle. Cenu pro nejlepšího brankáře obhájil z letošního května výtečný David Křiva ze Slavie a nejlepším hráčem byl talentovaný Jan Podlaha ze Sparty Praha.

Konečné pořadí: 1. HC Sparta Praha, 2. Bílí Tygři Liberec, 3. HC Slavia Praha, 4. HC Litvínov, 5. HC Motor ČB – vítěz Poháru útěchy, 6. HC Rytíři Kladno, 7. HC Dukla Jihlava, 8. IHC Králové Písek, 9. HC Dynamo Pardubice, 10. HC Milevsko 1934.

Spoustu dalších zajímavostí, výsledkový servis a ohlasy pořadatelů i z vítězného týmu najdete ve středečních Milevských novinách. Zatím si můžete prohlédnout bohatou fotogalerii.