Autodrom Rally Série v Sosnové tentokrát pro Dominika s Adamem.

V prosinci dominoval Dominik.

Za skoro zimního počasí se na autodromu v Sosnové konal již 4. závod Autodrom Rally Série. Trať byla po ránu zasněžená, ale teploty nad nulou způsobily, že sníh pod koly aut rychle mizel. Již od měřených tréninků byl nejrychlejší Dominik Nwelati (Opel Adam R2), který byl po celý den na těžkých podmínkách nepřekonatelný a po zásluze zvítězil ve třídě v i absolutním pořadí.

V tréninku skončily za ním se stejným časem stejné vozy (Toyota Yaris GR), které vodil zkušený Jan Procházka a junior Dominik Huráb. Po první sérii byl druhý za suverénním Dominikem Vladimír Hanzl (Ford Fiesta), třetí pak Miroslav Janouch (Mitsubishi Lancer). Po druhé sérii za druhého Janoucha poskočil stále zrychlující Karel Coufal (Hyundai i30n).

Rozdíly mezi druhým a čtvrtým však byly malé, a tak se očekával boj do poslední zatáčky. Z něj nakonec vyšel vítězně Miroslav Janouch a vybojoval tak za nedostižným Dominikem druhé místo.

O pouhých 26 setin sekundy zpět skončil Karel Coufal, který bral zároveň druhé místo mezi dvoukolkami. Třetí ve 2WD skončil Roman Tužil (Peugeot 206).

Nejrychlejším juniorem byl tentokrát Dominik Huráb (7. absolutně) před Leošem Hradilem (Honda Civic), třetí místo vybojoval Jan Dvořák (Renault Twingo).

Ženy a dívky zřejmě pekly vánoční cukroví, a tak zvítězila jediná účastnice – Tereza Kadlecová (Škoda Felicia).

V průběžném pořadí absolutní klasifikace je na čele stále Tomáš Gomzjakov se 40 body, před třetího Daniela Suka (Subaru WRX) poskočil Vladimír Hanzl, který ztrácí na první místo již jen 2 body. Pořadí je však velmi vyrovnané a třeba jeden z favoritů Miloš Feigl (Mitsubishi Lancer) ztrácí na sedmém místě na vedoucího závodníka pouhých 10 bodů.

Ve dvoukolkách je průběžně první vítěz čtvrtého závodu Dominik Nwelati (59 bodů), který odsunul na druhé místo Tomáše Kudrnu (BMW – 51 bodů), třetí zůstává Marek Lacika (Renault Clio – 28 bodů).
Mezi juniory vylétl na první místo Dominik Huráb (62 bodů), na druhé místo poskočil Leoš Hradil (49 bodů) a na třetí místo spadl dosavadní lídr František Blumel (44 body).

BobrCup vede Nikola Halousková (40 bodů) před Pavlínou Krysličkovou a Evou Pileckou (obě 34 body).
Třídu 11 vede stále Martin Donát (VW UP), ve třídě 12 se ujal vedení Dominik Nwelati (Ford Fiesta), ve třídě 21 nadále kraluje Marek Hons (Peugeot 106), stejně jako ve třídě 22 Dominik Nwelati (Opel Adam), třídu 31 vede Dominik Huráb (Suzuki Swift), třídu 32 o jediný bod Marek Lacika, třídu 41 Jan Strnad (Mazda MX5), třídu 42 Tomáš Kudrna (BMW), třídu 51 Daniel Suk (Subaru WRX), ve třídě 52 se na první místo vyšvihl Vladimír Hanzl.

Věříme, že většina závodníků byla po celý rok hodná, a proto jim Ježíšek nadělí něco pěkného motorsportího, aby mohli své výsledky po Novém roce ještě vylepšit.

Pátý závod Autodrom Rally Série se totiž koná již první lednovou sobotu – tedy 7. ledna a už teď se těšíme na ještě větší zážitky z jízdy bokem, než jak si to všichni užili při prosincovém závodě.

Přijďte i vy si zazávodit třeba s kamarády, anebo se jen tak sklouznou „dveřma napřed“.

Podrobné výsledky jednotlivých tříd a další informace včetně přihlášky najdete na