Dončić nasázel proti Golden State triple double, Curry reagoval 32 body ale výhru slavil Dallas

Basketbalisté Dallasu v NBA zdolali 116:113 obhájce titulu Golden State a uspěli po sérii čtyř porážek. Hvězdou zápasu byl Luka Dončić, který se na vítězství podílel triple doublem za 41 bodů, 12 doskoků a 12 asistencí. Warriors v repríze semifinále play-off minulého ročníku nestačilo 32 bodů včetně pěti trojek hvězdného Stephena Curryho.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luka Doncic z Dallasu a Steph Curry z Golden State

Luka Doncic z Dallasu a Steph Curry z Golden State | Zdroj: Reuters

Mavericks po skvělém začátku vedli až o 17 bodů, nakonec ale utkání zlomili až necelé dvě minuty před koncem, kdy skóre trojkou otočil Tim Hardaway Jr. V zápase nastřílel 22 bodů.

Durant zaznamenal 45 bodů a pomohl Brooklynu k výhře nad Orlandem. Krejčí při prohře Atlanty nehrál

Číst článek

„Chtěl jsem si zahrát proti šampionům a užít si trochu zábavy. Mimo jiné i proto, že jsem naposledy ve finále konference chyběl,“ řekl Hardaway. Ústřední postavou byl Dončić, který si připsal pátý triple double v sezoně.

Domácí uspěli i díky zaváhání Curryho, kterému deset sekund před koncem za stavu 115:113 rozhodčí odpískali kroky, když si hledal pozici pro tříbodovou střelu.

„Moje hloupost, měl jsem jít do nájezdu. Byl jsem trochu mimo ohledně toho, kolik to je a kolik času zbývá. Chtěl jsem být za hrdinu. Kroky to podle mě nebyly, ale kdo já jsem, abych o tom mluvil?“ řekl nejužitečnější hráč letošní finálové série.

Jasný průběh měl naopak zápas v Detroitu, kde New York dominoval 140:110. Hvězdou duelu byl Julius Randle, který si v den svých 28. narozenin 36 body vytvořil střelecké maximum v této sezoně.

„Od začátku hrál hodně agresivně a chytil parádní rytmus. Vždycky hraje výborně bez míče a dneska ho spoluhráči nacházeli,“ pochvaloval si trenér Tom Thibodeau.

Pistons vedl s 19 body Isaiah Stewart. Bojan Bogdanović i Marvin Bagley zůstali na 13 bodech. Chorvatský střelec se dostal za 20 minut pouze k šesti pokusům. Detroit neporazil Knicks od ledna 2020.

Clippers přehráli Portland

Los Angeles Clippers zdolali 118:112 domácí Portland, kterému nepomohlo ani ofenzivní řádění Anferneeho Simonse, jenž zaznamenal 37 bodů včetně devíti trojek. Hosté prohrávali po třech čtvrtinách o 13 bodů, ale závěrečnou část ovládli 36:17. „Chytili se a my je nebyli schopní zastavit. Prostě se to najednou otočilo a bylo jich plné hřiště,“ uvedl Simons.

Clippers chyběli Paul George i Kawhi Leonard a domácím Damian Lillard. Vítězný tým táhl autor 32 bodů Norman Powell, který do letošního února hrál právě za Portland. Zazářil hlavně v poslední čtvrtině, v níž dal 22 bodů.

„Když vás někdo vymění, chcete se pak proti němu ukázat. Myslím, že v prvním poločase byl trochu přemotivovaný. V druhé půli pak dal 24 bodů,“ chválil Powella trenér Clippers Tyronn Lue.

Dalším lídrem vítězů při absenci Johna Walla byl Reggie Jackson, který zaznamenal 24 bodů a 12 asistencí.

Výsledky NBA:

Dallas - Golden State 116:113, Detroit - New York 110:140, Portland - LA Clippers 112:118.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít