ReportážeŽeny A

Vítězný závěr ligy

Sparťanky třetí Slovácko vysoko porazily

Sdílet

V dohrávce 6. kola ženy Sparty na Strahově porazily Slovácko 6:1, hattrickem se blýskla Anna Šubrtová.
První poločas Spartě vyšel náramně, vidět byla hlavně útočnice Šubrtová, která byla v základní sestavě třetí zápas v řadě a důvěru splatila již v 15. minutě úvodní brankou zápasu. A za dalších sedm minut to po její přesné hlavičce bylo už o dvě branky.
Slovácko mohlo snížit Jonášovou, ale její zakončení zblokovala stoperka Stárová. Poté se opět hrálo hlavně před Růžičkovou: další pokus Šubrtové z levé strany mířil nebezpečně k bližší tyči, z následného rohu mířila hlavičkou mimo Pochmanová.
Hlavou to zkoušela i Martínková, ale také minula. Aktivní Šubrtová byla při chuti, její dalekonosnou ránu Růžičková s námahou kryla. Do poločasu se ale přece jen povedlo sparťankám skóre navýšit, v poslední minutě se po rohovém kopu prosadila na přední tyči Martínková - 3:0.
V úvodu druhé půle se Slovácko dostalo více do hry, na 3:1 korigovala stav hostující forvardka Polášková. Ta navíc mohla v 70. minutě utkání ještě více zdramatizovat, když se před ní otevřela možnost potrestat odkrytou bránu domácích, ale z dálky svůj pokus kolem vyběhnuté Kožurikové nedokázala usměrnit mezi tři tyče.
Sparta se tak vrátila na svou úspěšnou vlnu, v 72. minutě po rohovém kopu byla na zadní tyči volná Bertholdová a svou dělovkou div neprotrhla síť - 4:1. Dvě minuty před koncem se podařilo zkompletovat hattrick Šubrtové - 5:1. A závěrečný sparťanský gól připravila po akci z levé strany čerstvá Hlouchová pro Martínkovou - 6:1.
Sparta tak zakončila ligový podzim jednoznačnou výhrou nad nelehkým protivníkem a Slovácku odskočila na rozdíl šesti bodů. Momentálně jsou sparťanky v čele ligové tabulky o bod před druhou Slavií, ale ta má ještě k dobru prosincovou dohrávku s Libercem.
1 / 37
Hodnocení trenéra Martina Masaryka: „Chci poděkovat a pochválit moje děvčata a celý realizační tým, jak se každý zodpovědně připravil na tento zápas. Když se všichni koncentrujeme na fotbal a své povinnosti, tak jsme opravdu dobrý tým. Slovácko má výborné hráčky i trenéra, myslím si, že se hrál otevřený a zajímavý fotbal. Jsem rád, že naše taktické věci, co jsme měli připravené, vyšly, a že jsme získali důležité tři body do tabulky.”
1. liga žen, 6. kolo
AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 6:1 (3:0)
Branky: 15., 22., 88. Šubrtová, 45., 90. Martínková, 72. Bertholdová - 53. Polášková
Sparta: Kožuriková - Bertholdová, Stárová, Pochmanová - Dlasková, Polcarová, Cvrčková, Chang (90. Hlouchová) – Tripp (74. Ducháčková), Martínková, Šubrtová (90. Jaleca)
Slovácko: Růžičková - Trčková (46. Valášková), Ohlídalová, Bláhová - Janíková (61. Žufánková) - Střížová (81. Bayerová), Krejčířová (46. Bielikova), Jonášová, Pěčková - Polášková (73. Waltrová), Morávková