29. 10. 2022 | Štěpán Ondráček, Adéla Kvapilová

První část rozhodla. Dorost proti Havlíčkově Brodu padl o gól

12., sobota 29. 10. 2022
Havl. Brod - Ml. Boleslav HBR - MBL
H a v l. B r o d - Souboj Bruslařských klubů pro domácí. Středočeši nezvládli začátek a po první siréně odcházeli do kabin s tříbrankovým mankem. Postupem času se ale hostující mladíci dokázali dotáhnout na rozdíl jedné trefy. Vyrovnat už ale nestihli a z Havlíčkova Brodu po prohře 4:5 odjíždějí bez bodu. Nadále však zůstávají v čele skupiny B.
Havl. Brod: Kamenický – Mrtka (C), Kachlíř, Adam, Ondruš, Danyljuk – Křížek, Koubek, Nový (A) – Dvořák, Adamec, Teml – Kraučuk, Hospodka, Kozlík.
Ml. Boleslav: Císař (16. Vystrčil) – Hlinský (A), Kubíček, Fišer, Tetiva, Šilhavý, Křivánek – Kurka, Steklý, Král (C), Šindelář, Hurt, Kristek, Trefil, Lev, Beran, Vojáček, Lisler.
Branky a nahrávky: 4. Nový (Mrtka, Koubek), 16. Křížek, 16. Nový (Křížek, Koubek), 20. Kachlíř (Křížek), 25. Křížek (Kachlíř) – 17. Král (Lisler), 32. Hurt (Král, Křivánek), 39. Hlinský (Šindelář), 55. Kubíček (Hlinský, Šindelář). Rozhodčí: Martin Vepřovský – Tomáš Kučera, Tomáš Jiruška. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 25:43. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:4.

Komentář

Souboj bruslařských klubů začal lépe pro Havlíčkův Brod, který šel ve čtvrté minutě do vedení. Mrtka nahodil puk na branku, který tečoval mimo dosah Císaře Lukáš Nový. Atraktivní zápas nabídl řadu šancí, když se v šesté minutě mohli radovat Středočeši z vyrovnání. Kurkova střela proletěla těsně vedle pravé tyče. Mladá Boleslav měla více hry, vytvářela si řadu střeleckých příležitostí, ale Kamenický byl na místě. Hosté sahali po vyrovnání ve 13. minutě, když Král propálil gólmana Havlíčkova Brodu. Maskovaná opora zastavila puk na brankové čáře. Celek z Kotliny udeřil dvakrát během 21 sekund! Nejprve uplatnil důraz před brankovištěm Patrik Křížek, aby o chvíli později zvyšoval na rozdíl tří gólů Lukáš Nový.

Středočeši sáhli ke střídání brankářů, když Císaře nahradil Vystrčil. Změna Mladoboleslavským prospěla, když korigovali stav zápasu v přesilové hře. Lisler nahrál na levý kruh Patriku Králi, ten se štěstím propálil Kamenického na vyrážečku. Domácí výběr si vzal třígólový náskok zpět v poslední minutě úvodního dějství. Před branku si nabruslil štírek Lukáš Kachlíř, který propálil z bezprostřední blízkosti gólmana hostů.

Atraktivní podívaná pokračovala v prostřední části, když šli Havlíčkobrodští do výrazného vedení. Kachlíř skvělým pasem našel za obranou volného Patrika Křížka. Útočník s jedenáctkou na zádech si poradil s únikem excelentně, když propálil Vystrčila k pravé tyči. Mladoboleslavští mohli odpovědět ve 26. minutě zásluhou Lislera, ten ale nemířil přesně. Středočeši se dočkali o šest minut později z brejkové situace. Patrik Král vybídl Jana Hurtu, který překonal Kamenického pokusem nad levý beton. Hosté svírali obranu Havlíčkova Brodu, jenže obranný val dlouho nemohli překonat. Vše změnila 39. minuta, kdy Středočeši vstřelili třetí branku. Schovanou střelu od modré odrazil od tyče přímo do branky Adam Matrin Hlinský. Tlak hostů sílil, ovšem kontaktní branka do konce druhé třetiny nepadla.

Mladá Boleslav vstoupila do závěrečné části s chutí, když ostřelovala branku Kamenického. Gólman Havlíčkova Brodu si postupně poradil s pokusy Šindeláře a Krále. Domácí celek se po většinu třetí třetiny bránil, ovšem do ojedinělých šancí se i tak dostal. V jedné z nich se objevil Křížek, kterého vychytal Vystrčil. Středočeši si vzali necelých pět minut před koncem poslední části oddechový čas. Mladá Boleslav zkusila hru bez brankáře, risk se jí vyplatil. V čase 54:57 snížil na rozdíl jedné trefy po úspěšné teči Richard Kubíček. Havlíčkův Brod tak doma uhájil vítězství 5:4. Mladá Boleslav se vrací bez bodu, nadále však zůstává na první pozici skupiny B.

Ohlasy trenérů

Radovan Biegl: Je to obrovské překvapení pro všechny zúčastněné. V pátek jsme měli s kluky pohovor, který očividně padl na úrodnou půdu. Přesvědčili jsme se, že pokud každý dá do zápasu víc než sto procent, což je pro nás nezbytné, můžeme porazit i takové mužstvo, jako je Mladá Boleslav. Hodně nám pomohlo, že co jsme v první třetině hodili na bránu, to tam padlo. To pro nás byl velká vzpruha. Boleslav byla samozřejmě hokejovější a beze sporu silnější, ale nesmírně cenné vítězství zůstalo doma. Budeme jedním z mála mužstev, které letos Boleslav porazily. Klukům patří obrovské díky.