Slavia rozebrala Spartu za poločas, Řezníček sestřelil Pardubice hattrickem, Boleslav a Slovácko otáčeli

Spodek tabulky je nadále obsazen Pardubicemi, které nevyzrály nad Brnem a prohrály 1:3. Olomouc v malém moravském derby prohrála první poločas, ale ten druhý patřil jí a vyhrála 2:1. S čistým štítem vyvázl proti rivalovi Liberec, jenž vyhrál nad Jabloncem 2:0. Derby pražských "S" bylo jednoznačné a z vysokého vítězství 4:0 se těší Slavia.

Slovan Liberec - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Všem známé podještědské derby je za námi. A zatímco jedna série skončila, druhá pokračuje. Liberec zlomil neúspěch v posledních čtyřech ligových zápasech, ze kterých vydoloval pouze bod, a porazil díky přesným střelám Rabušice a Van Burena Jablonec 2:0. Naopak Jablonec pokračuje v tristní bilanci a prohrál poslední tři ligové zápasy.

Rabušic skóroval již těsně před odchodem do šaten. Využil perfektně mířeného centru Lukaše Červa a bylo hned veseleji. Strvzující ránu umístil po výzvě Denise Višinského Mick van Buren.

Liberec poskočil na sedmou příčku a má osmnáct bodů. Naopak hosté z Jablonce mají bodů jen třináct a na předposlední místo mají náskok pouhého bodu.

Branky: 42. Rabušic , 75. Van Buren
FC Slovan Liberec: Vliegen – Prebsl, Talovierov, Plechatý – Mikula (C), Červ, Višinský (82. Fukala), Frýdek (82. Purzitidis), Mészáros (60. Preisler) – Rabušic (60. Rondić), Van Buren (89. M. Kozák)
FK Jablonec: Hanuš – Heidenreich, Akpudje, Krob (C) (66. Považanec), Cools – Houska, Kratochvíl, Polidar, Jovović (83. Patrák) – Sejk, Chramosta (77. Šulc).

FK Parbubice - Zbrojovka Brno 1:3 (0:1)

Tak ani v tomto kole Pardubice neuspěly a sestupové parametry se začínají čím dál více rýsovat. Zbrojovka doposud na tom nebyla také příliš dobře, ale na poslední Pardubice má po dnešní jednoznačné výhře náskok hezkých jedenáct bodů a usídlila se na sedmé pozici.

Hattrickem zazářil Jakub Řezníček. Skóroval pět minut jak před koncem prvního poločasu, tak po jeho začátku a následně i v jeho pokročilé fázy. Na konečných 1:3 upravoval až Mareš, kdy byla jeho střela usměrněna tečí protihráče do sítě. S devíti brankami tak jasně vévodí společně se Stanislavem Teclem tabulce střelců.

Branky: 80. Mareš – 40. Řezníček, 50. Řezníček, 74. Řezníček
FK Pardubice: Markovič – Kostka, Vlček, Chlumecký, Rosa (67. Mareš) – Janošek (77. Vacek), Icha – Zahradníček (54. Sychra), Hlavatý, Helešic – Černý (C) (54. Lima)
FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina, Šural, Hlavica, Granečný – Texl, F. Souček (76. Pachlopník) – Alli (85. Fousek), M. Ševčík, Hladík (85. Rogožan) – Řezníček (C)

Sigma Olomouc - Trinity Zlín 2:1 (0:1)

Menší Csaplárova past sklapla v Olomouci, kam dorazil mančaft z nedalekého Zlína. Před zápasem dělily oba celky pouhé tři body, přičemž Zlín sídlí na předposledním místě tabulky. Teď už je rozdíl zase o tři body větší. A to i přesto, že po vítězství sahal delší dobu Zlín.

Sedm minut před koncem první půle namazal obranu Olomouce na chleba a následně i brankáře Trefila Jawo. Jenže v 70. minutě měl smůlu Reiter a vlastní brankou vyrovnal. O dvanáct minut později se naplnil ten nejhorší sen Zlína o otočce, když hlavou po centru z volného kopu zakončoval Beneš.

Sigma tak poskočila na šestou pozici, zatímco Zlín se nadále drží sestupové zóny.

Branky: 70. Reiter (vla.), 82. Beneš – 38. Jawo
SK Sigma Olomouc: Trefil – Pokorný, Beneš, Poulolo (46. Vodháněl) – Chvátal, Navrátil (89. Zifčák), Breite (C), Spáčil (46. Zorvan), Zmrzlý – Růsek (86. Vraštil) – Chytil
FC Trinity Zlín: Rakovan – Reiter, J. Kolář, Simerský, V. Procházka (C) – Y. Dramé (62. Bartošák), Hlinka (85. Vukadinović), Janetzký (62. R. Hrubý), Čanturišvili – Silný (85. Didiba), Jawo (62. Fillo)

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 3:1 (2:0)

Na čele tabulky Fortuna:Ligy jistojistě o nynějším kole zůstane Plzeň. Viktorka napravila pohárové zaváhání v Hlučíně a v Doosan Aréně porazila trápící se Baník 3:1.

Ten sice ukázal v minulém zápase proti Slovácku, že nad celky hrající Evropu umí vyhrát, nyní ale ve stejném poměru, v jakém proti Slovácku získal tři body, prohrál.

Už po osmi minutách hry vychytal Chorého Laštůvka, ale dorážku do prázdné brány Kalvach neodmítl. O dvanáct minut později opět Baník nedokázal uhlídat branku a i Kliment po centru Milana Havla navyšoval do prázdné brány na 2:0.

Baník měl možnosti v poločase vyrovnat, ale brankář Staněk byl vždy proti. V druhé půli baníkovský Smékal nastřelil tyč. V 61. minutě byl u míče opět Smékal. Práce s míčem mu nevyšla dle představ, ale poblíž stojící Almási situace využil a snížil na 1:2.

To bylo ale ze strany hostů vše a domácí navíc uklidnili hru v 78. minutě po trefě Mosquery. Baník zůstal na desáté pozici, po neděli ale může spadnout až na třináctou příčku.

Branky: 8. Kalvach , 20. Kliment, 78. Mosquera – 61. Almási
FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Pernica, Hejda (C), Jemelka – Bucha, Vlkanova (71. Holík), Kalvach, Mosquera (81. Pilař) – Kliment (30. Jirka), Chorý
FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – J. Juroška (46. Smékal), Frydrych, Pojezný, Fleišman – Boula (84. Mu. Tijani) – Ndefe, Kuzmanović, Tetour (65. Mišković), Plavšić – Almási (71. Ji. Klíma)

České Budějovice - Hradec Králové 0:3

Jako jednoznačná záležitost skončilo utkání na Střeleckém ostrově na jihu Čech. Tam sice domácí svěřenci trenéra Webera hodně toužilii po prvních domácích třech bodech, nicméně vidle do toho plánu/přání jim na začátku druhého poločase do té doby vyrovnaného utkání hodil Lukáš Havel, který se nechal vyloučit a následně Filip Kubala, který v dresu Hradce dvakrát překonal domácího  Janáčka. Aby pak u třetího gólu asistoval Koubkovi a Hradec si tak do východních Čech odvezl všechny tři body, které mu pomáhají dál na viditelný distanc držet TOP3 české nejvyšší soutěže.

Branky: 53. a 65. F. Kubala, 88. Koubek
SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – L. Havel, Broukal, Králik (C) – Čolić, Čavoš, Hora (72. Sladký), P. Hellebrand (55. Sluka), Skovajsa – Potočný (55. Mic. Škoda), Zajíc (46. Čmelík)
FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Kodeš, J. Kučera, Ryneš – Rada (C) (76. P. Dvořák) – Vašulín (82. Koubek), F. Kubala (90+1. O. Ševčík).

Slovácko - Teplice 2:1

Dlouho předlouho to vypadalo že se výsledková bída Slovácka v domácí soutěži prodlouží a Martin Svědík bude opět dštít síru, když se hostující Teplice na konci prvního poločasu poměrně náhodným úspěchem po rychlém protiútoku a několika odrazech míče dostali do vedení brankou Gninga a následně dlouho pozitivní výsledek držely. Ve druhé půli šlo v podstatě o hru na jednu branku, když Slovácko obklíčilo hosty do prakticky házenkářské formace, nicméně domácím se opravdu dlouho nedařilo najít klíč k obraně Teplic a Grigarovi. Nakonec až v momentu, kdy svěřenci Jiřího Jarošíka začali věřit, že by tři body urvat mohli, se prosadil Vecheta a možnost "nespravedlivého výsledku" pak v poslední minutě nastavení odmítl Hofmann.

Branky: 85. Vecheta, 90 (+5). Hofmann – 42. Gning (Jukl)
1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič, M. Kadlec (C), Hofmann, Reinberk (63. Trávník) – Doski (46. Kalabiška), Havlík, Daníček, Kohút (75. Holzer), Petržela (60. Vecheta) – L. Kozák (46. Mihálik)
FK Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Hybš – Hyčka, L. Mareček, T. Kučera, Jukl (54. Žák), Shejbal (24. Kodad) – Trubač (90+3. Křišťan) – Gning.

Mladá Boleslav - Bohemians 4:3

Jako na houpačce, výsledkové i brankové se museli cítit diváci (a vlastně i brankáři obou celků) v oboustranně atraktivním utkání mezi Boleslaví a Klokany, kde druhý poločas přinesl hned pět gólů. Třikrát se hosté dokázali dostat do vedení, příčemž dvakrát je tam posunul Květ svou bezchybnou exekucí pokutového kopu, třikrát (pokud připočeteme i reakci na "vložený" vedoucí gól od Václava Drchala) dokázali mladíci v dresu Boleslavi odpovědět. Nakonec se ještě podruhé trefil Mareček a tři body tak zůstaly v LokoTrans Aréně.

Branky: 45 (+3). a 86. D. Mareček, 62. Pech, 83. D. Šimek – 4. a 73. Květ (obě z pen.), 58. Drchal
FK Mladá Boleslav: Šeda – Suchý, D. Šimek, Karafiát (C) – Pech, Kubista, Dancák (80. Mašek), Fulnek – D. Mareček (90. Darmovzal), Ladra, Skalák (90+3. Stránský)
Bohemians Praha 1905: Valeš – Köstl, Hůlka, Křapka – M. Dostál (90. Bartek), Jindřišek (C), Jánoš, Kovařík (63. Hronek) – Prekop (90. Hála), Drchal (81. Mužík), Květ (80. Dan. Krch)

Slavie Praha - Sparta Praha 4:0

Pověstný zápas dvou odlišných poločasů. Zatímco tomu prvnímu, minimálně z perspektivy Slavie, nešlo vytknout prakticky nic a jednalo se o reklamu na nejvyšší českou soutěž, v tom druhém oba týmy sundaly nohu z plynu a jednalo se o udržující půli. Slavie na Spartu, která měla být ve formě a připravena vyzvat svého dlouhodobě úspěšnějšího městského soka, vlétla a během půl hodiny v podstatě rozhodla o osudu utkání. Nejprve Vitík přiťukl míč do vyložené šance Jurečkovi, kdy forward Slavie nezaváhal, za pár minut později si odražený míč našel před vápnem sváteční střelec Hromada a Slavie vedla 2:0. Když po půl hodině pak Masopust zužitkoval nedůrazné vyboxování Kováře a nedůslednost obranné čtyřky, bylo o zápase v podstatě rozhodnuto. Pomyslnou tečku pak v nastavení první půle přidal Olayinka. Druhý poločas se pak jen dohrával.

Branky: 5. Jurečka, 13. Hromada, 30. Masopust, 45+3. Olayinka
SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek – Hromada (74. Tiéhi), Oscar – Douděra (67. Usor), Lingr, Olayinka (C) – Jurečka (74. Tecl)
AC Sparta Praha: M. Kovář – Mejdr, Vitík, Sörensen, Höjer – Pavelka (C), Sadílek (60. Zelený) – Wiesner (39. Minčev), Daněk (39. Karabec), Haraslín (60. Čvančara) – Kuchta (74. Sáček)

Horejš po prohraném derby s Libercem smutní. Prý mu vítězství prakticky darovali