Úterý 21.5 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Klub deskových her

Úterý 21.5 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

Sousedské derby mělo překvapivě jasného vítěze. Siko stoupá tabulkou

ČIMELICE - V rámci 10. kola fotbalové 1. B třídy bylo v sobotu 22. října na programu sousedské derby. Hřiště obou soupeřů dělí od sebe dvanáct kilometrů a v tabulce je dělily dva body, které na svého soupeře ztrácely domácí Čimelice. Tento tým nezastihl začátek soutěže v nejlepším rozpoložení a dlouho se na všechny díval ze samého dna tabulky. To se však už v minulém kole, kdy Čimelice vyprovodily Planou nad Lužnicí 4:0, změnilo. Tento výsledek jim zřejmě posílil sebevědomí, Podolí odjelo s výpraskem 6:2 a Siko se definitivně odpoutalo ze dna tabulky a svého sobotního soupeře dokonce o bod přeskočilo. Duel se vyznačoval několika pozoruhodnostmi, které nebývají až tak častým jevem: 1. V brance hostí nahradil zraněného Tobiáše Vanáče padesátník Dušan Lis, který i přes šest obdržených gólů svůj tým několikrát podržel a zabránil ještě většímu debaklu. 2. V minulém utkání s Planou vychytal nulu čimelický brankář Václav Vařenka, který tentokrát nastoupil v poli a jenom tyč branky hostí mu zabránila ve skórování. 3. Domácí Petr Gottfried naskočil do utkání v 80. minutě, ale zahrál si pouhých pět minut. Po drobné rozepři s hostujícím Jakubem Michálkem uviděl v 85. minutě červenou kartu a musel do sprchy ještě dřív, než se stačil zpotit. 4. A v neposlední řadě, hattrickem se blýskl Antonín Dubský, který se tím vyšvihl s osmi góly do čela tabulky střelců celé soutěže. Co se průběhu utkání týče, hosté šli už v 5. minutě Dominikem Filausem do vedení a to bylo, kromě gólového přímého kopu Tomáše Zemana, od nich vše. V ostatní hrací době byli domácí ve všech herních činnostech lepší a za přesvědčivé vítězství si do tabulky připsali tři body, kterými se posunuli ke středu tabulky, ale s náskokem jenom tří bodů na její chvost, který už dobře znají a kam by se neradi vrátili.

SK SIKO Čimelice - TJ Podolí II 6:2 (3:1)
Branky: 10., 53. 72. Dubský, 15. Kostohryz 40. Hák, 66. Hegenbart - 5. Filaus, 81. Zeman
Rozhodčí: Křížovský - Rynda, Kuchta. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (85. P. Gottfried). Diváků: 83
Čimelice: Bašta - Kostohryz, Texler, Nosek, Hegenbart, Káš (68. M. Gottfried), Nekl, Dubský (80. P. Gottfried), Hák (53. Ulč), Froněk, Vařenka
Podolí: Lis - K. Levora, Pinta, Micka, Filaus (58. Pileček), Blanchard, Zeman, Jan Volf (46. Pirný), Větrovský (60. Duchoň), Michálek, Veselý (65. Himmel)

Ve středečních papírových Píseckých postřezích objektivně zhodnotí duel trenér Podolí Lukáš Levora. Své si k utkání řeknou i čimeličtí mladíci, kteří jsou v současnosti motorem týmu - Antonín Dubský a Jiří Hák. Obzvlášť zajímavé je prohlášení aktuálně nejlepšího kanonýra soutěže Antonína Dubského.