Igokea - Nymburk 91:74Nymburk prohrál v basketbalové Lize mistrů i podruhé

Basketbalisté Nymburka prohráli v Lize mistrů i druhý zápas, na hřišti bosenské Igokey podlehli 74:91. Osmnáctinásobným českým šampionům nepomohlo 18 bodů Gerela Simmonse ani double double rozehrávače Marka Klassena, jenž nasbíral 14 bodů a 10 asistencí. Domácí táhl Bryant Crawford, který nastřílel 33 bodů. Double double zaznamenal jeho spoluhráč Nikola Tanaskovič s 16 body a 15 doskoky.

Americký rozehrávač Sterling Gibbs v dresu Nymburka.

Svěřenci trenéra Robertse Štelmaherse si výrazně zkomplikovali boj o postup ze skupiny D. Po druhé porážce zůstávají na posledním čtvrtém místě bez vítězství. Proti Igokee, s níž je čeká ještě domácí odveta, mají nyní pasivní vzájemné skóre o 17 bodů. V dalším duelu vyzvou Středočeši za dva týdny doma turecký Bahcesehir.

Nymburk chtěl oplatit Igokee v hale Laktaši loňskou porážku 69:76, jež přispěla k jeho tehdejšímu konci v základní skupině. V barvách bosenského týmu nastoupil bývalý hráč českého mistra Kendrick Ray. Po jeho úspěšném nájezdu v závěru úvodní čtvrtiny vyhrála Igokea první část o tři body.

Nymburku se podařilo srovnat na 24:24. Pivot Petr Benda se stal ve druhé čtvrtině prvním hráčem v historii Ligy mistrů, jenž zaznamenal 350. doskok v soutěži. Svěřenci trenéra Štelmaherse ale chybovali v útoku a Igokea i bez Nakiče, jenž si po souboji s Lockettem poranil koleno, získala do přestávky sedmibodové vedení. Nymburk tou dobou doplatil na osm ztrát.

Do druhé části vstoupili Středočeši dalšími dvěma chybami i a jejich manko narostlo na dvouciferný počet. Když ztráta Nymburka vystoupala na 14 bodů (32:46), vzal si kouč Štelmahers oddechový čas.

Hostům time out pomohl a díky dvěma rychlým trojkám Lukáše Palyzy se vrátili do hry. Igokea se snažila o další nástup, závěr třetí čtvrtiny ale patřil Nymburku. Český celek se díky šňůře šesti bodů a bilanci 10:3 dotáhl před poslední čtvrtinou na pět bodů.

Poslední část ale Nymburku nevyšla. Igokea získala necelých pět minut před koncem vedení o 14 bodů (77:63) a díky bodové smršti amerického rozehrávače Crawforda se dostala zpět do tempa. Středočeši sice ještě v závěru snížili na osm bodů, bosenský celek ale díky další šňůře dovedl duel k výhře o 17 bodů. Poslední část domácí vyhráli 30:18 a mohli slavit první triumf.

Basketbalová Liga mistrů - 2. kolo, skupina D:
Igokea - ERA Nymburk 91:74 (18:15, 39:32, 61:56)
Nejvíce bodů: Crawford 33, Ray a Tanaskovič po 16 - Simmons 18, Klassen 14, Watson 12. Fauly: 19:17. Trestné hody: 20/12 - 17/14. Trojky: 9:10. Doskoky: 44:42.
Bilbao - Bahcesehir 80:66.