11. ligové kolo: Plzeň porazila Ml. Boleslav, Sparta vyhrála v Brně

foto 11. kolo první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav, 7. října 2022 Plzeň. Zleva David Pech z Boleslavi, Václav Jemelka z Plzně.

Praha - Fotbalisté Plzně zvítězili v 11. kole první ligy doma nad Mladou Boleslaví 2:0 a upevnili si vedoucí příčku v neúplné tabulce. Sparta vyhrála na půdě nováčka z Brna vysoko 4:0 a po sérii pěti remíz podruhé za sebou naplno bodovala. Pardubice porazily Jablonec 1:0 a poprvé pod trenérem Radoslavem Kováčem bodovaly. Hradec Králové navzdory dlouhému oslabení deklasoval Teplice 4:1.

Plzeň po úterním debaklu 0:5 v Mnichově s Bayernem v Lize mistrů rozhodla až v druhém poločase, kdy se trefili obránci Luděk Pernica s Václavem Jemelkou. Svěřenci trenéra Michala Bílka drží v čele tabulky čtyřbodový náskok před Slavií, která v neděli nastoupí v Olomouci. Plzeň má navíc k dobru odložený zápas s Brnem.

Západočeši částečně odčinili minulou ligovou remízu 1:1 na půdě Bohemians 1905 a protáhli svou rekordní sérii bez porážky v nejvyšší soutěži na 32 duelů. Zároveň se vítězně naladili na středeční domácí souboj s Bayernem. Mladoboleslavští nebodovali po čtyřech kolech a klesli na deváté místo.

Sparta si po vysokém vítězství v Brně upevnila třetí místo. Po dvou brankách vstřelili odchovanec Zbrojovky Ladislav Krejčí mladší, který ve 33. minutě otevřel skóre z penalty, a Jan Kuchta.

Pražané si připsali nejvyšší ligovou výhru od loňského prosince a vítězství 5:1 nad Bohemians 1905 a natáhli sérii neporazitelnosti na 10 kol. Brněnský nováček nejvyšší soutěže doma počtvrté za sebou nevyhrál, z toho potřetí nebodoval. Debakl 0:4 utrpěla Zbrojovka na konci srpna i se Slavií.

O výhře Pardubic nad Jabloncem v jejich domácím azylu v pražském Ďolíčku rozhodl v 71. minutě Michal Hlavatý. Východočeši zvítězili v nejvyšší soutěži po sedmi porážkách za sebou a pod trenérem Radoslavem Kováčem na třetí pokus poprvé bodovali. Pardubice po druhé výhře v sezoně zůstaly v neúplné tabulce poslední, ale přiblížily se patnáctému Zlínu na rozdíl dvou bodů. Jablonečtí nebodovali v lize po třech vítězstvích za sebou.

Hradce Králové porazil Teplice navzdory hodinovému oslabení. Skóre v domácím azylu Východočechů v Mladé Boleslavi otevřel z penalty Jakub Rada, ve 42. minutě rovněž z pokutového kopu srovnal hostující Filip Žák. "Votroci" hráli od 30. minuty bez vyloučeného Petra Rybičky, přesto po pauze v početní nevýhodě hned třikrát skórovali. První dva góly v ligové kariéře dal Adam Gabriel, premiérově v nejvyšší soutěži se trefil i střídající Ondřej Ševčík.

Hradec doma zvítězil potřetí v ligové sezoně, po čtyřech kolech naplno bodoval a posunul se na čtvrté místo tabulky. Severočeši po čtyřech zápasech nejvyšší soutěže prohráli a zůstali jedenáctí.

V neděli jsou na programu zbylé čtyři zápasy kola. České Budějovice přivítají Zlín, Liberec nastoupí proti Ostravě, Slovácko bude hostit Bohemians 1905 a Olomouc vyzve Slavii.

Statistika sobotních zápasů 11. ligového kola:

Zbrojovka Brno - Sparta Praha 0:4 (0:2)

Branky: 33. z pen. a 82. Ladislav Krejčí II, 45.+4 a 90.+10 Kuchta. Rozhodčí: Hocek - Paták, Nádvorník - Franěk (video). ŽK: Řezníček, Alli - Daněk, Mejdr, Vitík. Diváci: 9588.

FC Hradec Králové - FK Teplice 4:1 (1:1)

Branky: 54. a 88. Gabriel, 19. Rada z pen., 81. Ševčík - 42. Žák z pen. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Arnošt - Orel (video). ŽK: Novotný - Křišťan, Gning. ČK: 30. Rybička (Hradec). Diváci: 816.

FK Pardubice - FK Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 71. Hlavatý. Rozhodčí: Zelinka - Pochylý, Dohnálek. ŽK: Vacek, Chlumecký - Krob. Diváci: 629.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 54. Pernica, 82. Jemelka. Rozhodčí: Černý - Caletka, Váňa - Machálek (video). ŽK: Kalvach - Dancák, Kubista, Matějovský, Vaníček. Diváci: 7136.