Žatečtí florbaloví dorostenci začali 2. ligu výhrou a remízou
Ilustrační foto: CC0
Louny

Žatec - První tři týmy florbalového oddílu Jazzmani Žatec o víkendu vstoupily do nového ročníku svých soutěží. Nejvíc se dařilo dorostencům, první body získali mladší žáci, nedařilo se mužům v Regionální lize.

Dorostenci sehráli při prvním turnaji dva zápasy, v nichž neprohráli a v úvodu soutěže jsou na 4. místě šestnáctičlenné tabulky 2. ligy. Nejprve po skvělém úvodu remizovali 5:5 s Jirkovem, když první třetinu vyhráli 4:0 (branky Jakub Hrnčiřík, Radim Pernet, Šimon Týř, Vilém Kyloušek a Alexandr Wágner). Poté porazili Vipers Most B 7:3 (branky 2 Antonín Švaro, po jedné Jakub Hrnčiřík, Šimon Týř, Ondřej Vojtěch, Šimon Novák a Ivo Kadavý).

Mladší žáci sehráli svůj turnaj v domácím prostředí haly obchodní akademie. Vůbec nestačili na Lovosice, jimž podlehli 0:12, ale pak porazili Jablonec 4:3 a prohráli 3:7 s Teplicemi. Skončili tak na 3. místě a měli by i příště hrát ve třetím výkonnostním koši.

Nejméně se dařilo mužům v náročné Regionální lize. Jazzmani prohráli s Lovosicemi 1:4 (branka Jakub Janoško), pak vysoko 7:18 s Bivojem Litvínov B. O osudu utkání rozhodla první třetina 0:7, další dvě pak už byly vyrovnanější. Branky Žatce: 3 Viktor Milyan, Jiří Hanzlík, Adam Brunclík, David Milyan, Tomáš Canini. (kas)

Zdroj: Žatecký maják