ReportážeŽeny A

S Plzní pátá ligová výhra v řadě

Sparťanky mezi zápasy Ligy mistryň uspěly na západě Čech

Sdílet

Fotbalistky Sparty zvítězily i ve svém pátém ligovém utkání, v neděli přehrály v Dobřanech Viktorii Plzeň 3:1. V ligové soutěži tak mají sparťanky plný počet patnácti bodů.
Sparta na soupeře vlétla, již ve 2. minutě se trefila krajní obránkyně Anna Dlasková! Co se týče branek, bylo to na dlouho vše. Sparťanky sice kontrolovaly hru, ale dopravit míč za záda Adély Holíkové se jim nedařilo.
Ve druhém poločase v 64. minutě zahrozila domácí Janka Lukáčová, ale její zakončení nemělo potřebnou razanci. A tak hráčky ACS zvýšily své vedení. Jaroslava Pavlíčková ve vápně zfaulovala Annu Dlaskovou a nařízený pokutový kop proměnila Lucie Martínková - 0:2.
Viktoria se však nevzdávala, rychle se podařilo snížit Andree Kochanové - 1:2. Dramatický závěr vyvrcholil brankou Anny Šubrtové minutu před koncem - Plzeň nepřesvědčivě odvrátila míč z vlastního vápna a tak odražený míč uklidila do sítě právě střídající sparťanka.
Cool hráčkou zápasu byla zvolena Anna Dlasková. „Hrálo se mi dobře, jsem ráda, že jsme to zvládly a získaly tři body. Celý zápas jsme měly pod kontrolou, jen nám chyběl větší klid a důraz v zakončení,“ řekla šestadvacetiletá obránkyně.
Ta byla také autorkou úvodní branky. „Dobře jsme balón udržely a přenesly ho na druhou stranu, Cvrk centrovala a já jsem zakončovala na zadní tyči,“ popsala akci ze druhé minuty. „Jsou to důležité tři body, teď se soustředíme na čtvrtek,“ vyhlíží už další utkání. A sice klíčovou odvetu s AS Řím o postup do základní skupiny Ligy mistryň. Ta se hraje ve čtvrtek od 14:30 v italské metropoli, sparťanky na místo odlétají ve středu dopoledne.