neděle 12.5 10:00 - Podskalí – Strakonice

• Tomáš Kvapilík: Mozaika vztahů – společenská beseda

neděle 12.5 19:00 - Kavárna Železářství U Šulců, Blatná

Kovářov utnul černou sérii, Brůžek zazářil hattrickem

KOVÁŘOV – Po dvou vysokých porážkách doma s Vožicí a na Meteoru Tábor fotbalisté Kovářova výrazně zabrali proti budějovické Lokomotivě. Tým z krajského města sice v dosavadním průběhu sezony prohrál zatím jen jednou, ale tým kouče Jiřího Nováka, byť nezačal ideálně, si dokráčel pro poklidnou výhru 5:1, kterou hattrickem zařídil Michal Brůžek. Lokomotiva se sice v 16. minutě ujala vedení, ale hned za tři minuty mohl srovnat Martin Zítek, nicméně jeho radost překazil ofsajd. To ale Kovářov do kolen nepoložilo, domácí pokračovali v převaze a ještě do přestávky slepenými góly otočil stav zmíněný Brůžek – 2:1. Po změně stran situaci Kovářovu ještě usnadnil budějovický Khalil Mohamed Ayeb, který musel jít v 56. minutě pod sprchy po druhé žluté kartě. V pohodě hrající manšaft kapitána Petra Jarošíka už zápas v poklidu dohrál, nasázel další tři góly a Brůžek zkompletoval svůj hattrick – 5:1. Nyní jede Kovářov do Lišova (sobota, 16).

TJ ZD Kovářov – TJ Loko ČB 5:1

(2:1). Branky: 28., 32. a 85. Brůžek, 56. V. Růzha, 89. Rak – 16. Ayeb. Rozhodčí: Kollárik – Ovčáček, Kovařík. DFA: Josef Šafránek. ŽK: 2–5 (Holub, Kvasnička – Ayeb 2, Nechuta, Václavík, M. Wenzl). ČK: 0–1 (56. Ayeb – po 2. ŽK). Přihlíželo 100 diváků.

Kovářov: Baštýř – Kvasnička, Zítek, Jarošík, Janeček – Děd, Kukučka – Rak, Brůžek (90. Grůbr), Holub (86. Suk) – V. Růzha.

České Budějovice: Kuruc – Šnedorfer, Wimmer, Nechuta, Hajný (50. Václavík) – Hladík, J. Wenzl (67. Růžička), M. Wenzl, Janů (64. Martínek) – Ayeb, Hrabica (74. Mareš).