Branky, body, vteřiny

Češi otevřeli kvalifikaci vítězstvím nad Bosnou, zářili Seidler s Vahalou

Úspěšný start do kvalifikace mistrovství světa má za sebou česká futsalová reprezentace. Na domácí palubovce v Brně porazila nebezpečnou Bosnu a Hercegovinu 4:2. Bilancí 1+1 se blýskli kapitán Michal Seidler a Radim Záruba, řadou důležitých zákroků také brankář Ondřej Vahala. Další zápas sehrají svěřenci trenéra Tomáše Neumanna 8. října na půdě Arménie, zbývajícího účastníka skupiny 3.

Skóre otevřel v 10. minutě David Černý, ale na jeho přesný zásah dokázal ještě před přestávkou odpovědět Gosto. "V kabině byla bouře. Najednou jsme přestali běhat, ze všeho jsme byli nervózní. Šlo o strašně ustrašený výkon," řekl Neumann v České televizi.

Po změně stran domácí favorité přidali a prosadili se kapitán Seidler, David Drozd a Záruba. Za hostující Bosnu už skóroval pouze Aladžič.

"Výsledek je jediné pozitivum. Byl to snad nejhorší zápas, který jsem od našich kluků viděl. Absolutně jsme se přizpůsobili soupeři, takhle nejde hrát," nešetřil kritikou Neumann.

Jistotu postupu do závěrečné fáze kvalifikace má vítěz skupiny a nejlepší týmy z druhých míst. Ve hře ale zůstanou i ostatní celky, které neskončí na poslední třetí příčce.

Češi usilují o pátou účast na elitním turnaji. V roce 2021 na šampionátu v Litvě vypadli v osmifinále se Španělskem.

Česko - Bosna a Hercegovina 4:2 (1:1)

Branky: 10. Černý, 25. Seidler, 26. D. Drozd, 35. Záruba - 16. Gosto, 34. Aladžič.

Česko: Vahala - Záruba, P. Drozd, Koudelka, D. Drozd - Holý, Seidler, Křivánek, Černý, Vokoun, Křemen, Buchta, Rešetár. Trenér: Neumann.