• Beseda s cestovatelem

Čtvrtek 16.5 16:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné Železničářská 12, České Budějovice

• Kultura Na Kanále

Čtvrtek 16.5 17:00 - Vodácké centrum České Vrbné

V divoké přestřelce slavilo Podolí

ŠAMONICE – V sobotu 17. září čekal další domácí zápas 1. B třídy, skupiny C fotbalisty Podolí. Těm se kvůli odstoupení rezervy Soběslavi ze soutěže odečetly tři body a na kontě jim zbyl pouze jediný. Do cesty se jim postavil Sepekov, který v posledních sezonách atakoval vysoké příčky a v tabulce na tom byl o šest bodů lépe. V gólové přestřelce diváci viděli hned osm branek. Pět z nich měli na svědomí svěřenci Lukáše Levory a připsali si důležité tři body.

TJ Podolí II – TJ Sokol Sepekov 5:3 (2:0)
Branky: 12. a 64. Filaus, 33. Micka, 48. Levora, 85. Jan Volf – 53. a 69. Tupý, 81. Kuchař
Rozhodčí: Háša – Muzika, Kalina. ČK: 1:0 (86. po 2 ŽK Staněk). ŽK: 5:1 (Staněk 2, Jakub Volf, Větrovský, Jan Volf – Čunát). Diváků: 50
Podolí: Vaňáč – Jakub Volf, Levora, Pinta, Veselý (55. Michálek), Micka, Filaus (75. Pirný), Blanchard, Větrovský (67. Duchoň), Staněk, Jan Volf
Sepekov: Kainráth – Tupý, Petr (56. Filipín), Kašpar (80. Koutník), Novák, Doubek, Brůžek, Komárek (30. Hadáček), Bolek, Čunát, Kuchař

Domácí slavili už ve 12. minutě, kdy se do úniku dostali Jakub Micka a Dominik Filaus, a druhý jmenovaný poslal Podolí do vedení – 1:0. Pak přišlo také několik šancí hostí, ale míč do sítě dostat nedokázali a největší příležitost jim necitlivým odpískáním pokazil sudí Richard Háša. A tak znovu udeřili svěřenci Lukáše Levory a zase u toho byl Micka, který překonal gólmana střelou na přední tyč – 2:0. Hned po přestávce přidali Podoláci třetí trefu, tentokrát se prosadil zkušený Karel Levora a vše bylo pro domácí na dobré cestě – 3:0. Hosté byli aktivnější a podařilo se jim snížit, ale vzápětí vrátil Podolí tříbrankový náskok Filaus – 4:1. Sepekov se nevzdával a devět minut před koncem se po trefách Martina Tupého a Štěpána Kuchaře dostal na dostřel – 4:3. Podolí už ale tři body uhájilo a v 85. minutě dal výsledku definitivní podobu domácí Jan Volf – 5:3.