MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Alcaraz a Nadal jsou v osmifinále US Open

Úspěšné tažení Carlose Alcaraze na US Open pokračuje. Devatenáctiletý Španěl porazil domácího Jensona Brooksbyho 6:3, 6:3, 6:3 a postoupil do osmifinále. Na závěrečném grandslamovém turnaji v letošní sezoně stále neztratil ani set. Jeho dalším soupeřem bude buď Chorvat Marin Čilič, nebo Brit Daniel Evans. Vítěz rekordních 22 grandslamových titulů Rafael Nadal porazil na cestě do osmifinále Francouze Richarda Gasqueta jasně 6:0, 6:1, 7:5.

Carlos Alcaraz na US Open
zdroj: REUTERS

Mezi ženami jde dál světová jednička Iga Šwiateková, jež si poradila s Američankou Lauren Davisovou 6:3, 6:4. Postupem mezi šestnáct nejlepších hráček vyrovnala na US Open loňské maximum.

"V utkání se mi nedařilo najít správný rytmus. Lauren hrála velmi chytře. Chci si však užít každý zápas, i když nehraju ideálně. Snažím se do toho jít a najít řešení v každé situaci," řekla v rozhovoru na kurtu Šwiateková.

Alcaraz předvedl 43 vítězných míčů, naopak Brooksby jich uhrál jen deset. Herní pohodu ukázal zejména ve třetím setu, kdy sice po dvou ztracených servisech prohrával 0:3, šesti hrami za sebou ale dotáhl utkání do vítězného konce.

Talentovaný Španěl má šanci stát se po turnaji světovou jedničkou. Na grandslamech skončil zatím nejlépe ve čtvrtfinále – tento rok na Roland Garros a loni právě na US Open.

Šestatřicetiletý Nadal, který může získat po Australian Open a Roland Garros třetí grandslamový titul v sezoně, vyhrál nad svým vrstevníkem Gasquetem i 18. vzájemný zápas. Zatímco v úvodních kolech ztratil rodák z Mallorcy první set, nyní v něm nadělil svému soupeři kanára. Francouz zahrál nejlepší úsek ve třetí sadě, kdy prolomil Nadalův servis, sám o něj však přišel dvakrát.

"Tohle byl zatím můj nejlepší zápas na turnaji. Zlepšil jsem řadu věcí a zvedl úroveň hry. Za to jsem hodně rád," uvedl Nadal. V další fázi narazí na domácího Francese Tiafoea.

Viktoria Azarenková vyřadila ve 3. kole Chorvatku Petru Martičovou 6:3, 6:0. Bývalá světová jednička a turnajová šestadvacítka je v osmifinále US Open posedmé a narazí na Karolínu Plíškovou, která zvrátila nepříznivý vývoj proti Švýcarce Belindě Bencicové, jíž zdolala 5:7, 6:4, 6:3.

US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 60 milionů dolarů):

Muži: Dvouhra - 3. kolo: Medveděv (1-Rus.) - Wu I-ping (Čína) 6:4, 6:2, 6:2, Alcaraz (3-Šp.) - Brooksby (USA) 6:3, 6:3, 6:3, Ruud (5-Nor.) - Paul (29-USA) 7:6 (7:3), 6:7 (5:7), 7:6 (7:2), 5:7, 6:0, Norrie (7-Brit.) - Rune (28-Dán.) 7:5, 6:4, 6:1, Carreňo (12-Šp.) - De Minaur (18-Austr.) 6:1, 6:1, 3:6, 7:6 (7:5), Kyrgios (23-Austr.) - Wolf (USA) 6:4, 6:2, 6:3, Moutet (Fr.) - Cachín (Arg.) 6:3, 4:6, 6:2, 7:5.

Ženy: Dvouhra - 3. kolo: Kvitová (21-ČR) - Muguruzaová (9-Šp.) 5:7, 6:3, 7:6 (12:10), Pegulaová (8-USA) - Jüan Jüe (Čína) 6:2, 6:7 (6:8), 6:0, Gauffová (12-USA) - Keysová (20-USA) 6:2, 6:3, Garciaová (17-Fr.) - Andreescuová (Kan.) 6:3, 6:2, Azarenková (26-Běl.) - Martičová (Chorv.) 6:3, 6:0, Riskeová-Amritrajová (29-USA) - Wang Si-jü (Čína) 6:4, 3:6, 6:4, Samsonovová (Rus.) - Kruničová (Srb.) 6:3, 6:3, Tomljanovicová (Austr.) - S. Williamsová (USA) 7:5, 6:7 (4:7), 6:1.