Rezerva Sparty padla s Jihlavou, Líšeň si zastřílela s Olomoucí a Karviná nestačila na Táborsko

AKTUALIZOVÁNO

FNL nabídla ve středu v podvečer své šesté kolo a fanoušci neměli rozhodně o zajímavé momenty nouzi. Rezerva Sparty nestačila na Jihlavu, stejně tak Karviná doma padla s Táborskem. Líšeň si naopak zastřílela proti béčku Olomouce a dařilo se také Třinci proti Vlašimi.

Pražská Dukla ve vloženém šestém kole Fortuna národní ligy potvrdila zlepšující se trend svých výkonů a na Julisce porazila tým z Vyškova 2:0. Svěřenci Petra Rady se už během prvního poločasu dostali do dvougólového trháku díky trefám Lukášů Matějky a Buchvaldka. Hosté z Moravy se už po změně stran na žádný větší odpor nezmohli a poprvé v této sezoně venku prohráli.

Táborsko porazilo na stadionu v Karviné v šestém kole Fortuna národní ligy domácí celek 1:0 a poprvé v letošním ročníku si připsalo tři body. O premiérové výhře Jihočechů rozhodl po změně stran svým druhým gólem v sezoně senegalský útočník Sy Babacar. Výsledek znamenal pro Slezany druhou porážku v řadě, a čelo tabulky se jim tak začíná pomalu vzdalovat.

Fotbalisté Líšně navázali v šestém kole Fortuna národní ligy na sérii skvělých výsledků a svého tabulkového souseda z Olomouce přehráli poměrem 4:0. O vítězný gól utkání se postaral v první půli nejlepší kanonýr soutěže Pavel Vandas. Brněnský celek je tak nadále jediným týmem druhé nejvyšší české soutěže, který dosud neprohrál.

Opava remizovala v utkání šestého kola Fortuna národní ligy se Slavií B 1:1. Svou prvopoločasovou převahu přetavili Slezané v gól ve 24. minutě, když se poprvé v sezoně prosadil Adam Rychlý. Slabší výkon domácích po změně stran však potrestal vyrovnávací trefou Daniel Šmiga.

Utkání šestého kola Fortuna národní ligy mezi Prostějovem a Chrudimí skončilo remízou 1:1. Po prvním poločase, kdy dominovali spíše Východočeši, se ve druhém dějství prosadil Michal Zapletal a poslal domácí do vedení. Chrudim však zásluhou přesné hlavičky Matyáše Kodýdka vybojovala bod. Ani popáté v historii tak hosté v Prostějově nezvítězili.

Příbram zdolala v šestém kole Fortuna národní ligy domácí Varnsdorf 2:1, a připsala si tak první výhru v ligové sezoně. Hosté se dostali již ve 13. minutě do vedení zásluhou premiérové trefy 21letého Felixe Čejky. Tým ze Šluknovského výběžku sice dokázal ve druhé půli srovnat, rozhodující slovo však měl další mladík v hostujícím dresu Pavel Osmančík.

Souboj dvou celků z horní poloviny tabulky dopadl lépe pro Jihlavu, která v šestém kole Fortuna národní ligy porazila rezervu Sparty 3:1. Na úvodní gól hostujícího týmu ještě dokázali domácí zásluhou Petra Pudhorockého reagovat. Když se ale krátce po změně stran prosadil po chybě domácího brankáře Miroslav Tureček, další odpověď už Pražané nenašli.

Fotbalisté Třince v šestém kole Fortuna národní ligy porazili na vlastním hřišti Vlašim 4:0 a potvrdili, že doma letos body sbírají pravidelně. Slezany poslal do vedení již v průběhu první půle povedenou hlavičkou Martin Foltýn, na kterého krátce po změně stran navázala i posila z Karviné Lukáš Holík. Hráči v červeném pak dohrávali v pohodovém tempu a přidali ještě další dva úspěšné zásahy.