středa 8.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadelní představení.

• Žehnání motorek

středa 8.5 13:30 - Masarykovo náměstí, Třeboň

Po prostřídání písečtí mladíci na Semice nestačili

SEMICE - V pátek 22. července nastoupili fotbalisté Semic k druhému přípravnému utkání na premiérovou sezonu v krajském přeboru. Do svého areálu si pozvali devatenáctku FC Písek, pro kterou to byla také druhá zkouška před novým ročníkem v České lize dorostu. Bylo jasné, že celek Marcela Nouska a Filipa Breibische v horkém počasí a proti dobře fyzicky připravenému soupeři, nečeká nic jednoduchého. A to se potvrzovalo od první minuty. Svěřenci Petra Bílého měli jasně navrch, ale jejich převaze chyběla finální fáze. Po dvaceti minutách se k prvnímu rohu naopak dostaly Semice a hned z toho byla úvodní trefa utkání. Odražený míč se dostal k posile z Čimelic Zdeňku Pšeničkovi a ten prostřelil píseckého gólmana Martínka. Po gólu Semičtí uklidnili hru a dostali se víc na míč. Radost z vedení jim ale vydržela jen chvíli. Prudší malou domu nedokázal brankář Semic Jan Řeřicha zkrotit a nakonec skončila v jeho síti. Týmy tak odešly na přestávku za stavu 1:1. Do druhé půle obě mužstva prostřídala. V dresu FC Písek dostali příležitost mladší hráči, což se odrazilo i na hře. Domácí převzali otěže zápasu a hlavně zkušeností hostující mladíky přehrávali, těm se sice nedala upřít snaha, ale na sehraného soupeře to nestačilo. Semičtí do sítě žlutomodrých vstřelili další čtyři branky a nakonec si připsali jasné vítězství 5:1. Na všech trefách z druhého poločasu se asistencí podílel středopolař a lídr týmu Jakub Keclík.

FC AL-KO Semice – FC Písek U19 5:1 (1:1)
Branky: Buchtele 2, Pšenička, Šourek, Zborník – Řeřicha (vlastní)
Semice: Řeřicha - (46. Dvořáček) - Pšenička, Trantina, Listopad, Sádlo - Šourek, J. Keclík, Zborník, Hrala, Buchtele - Valach. Střídali: Holub, Císařovský, Řezáč
Písek U19: 1. poločas: Martínek- Šuba, Kašpar, Bulka, Pícha- Tlapa, Baďura, Kapinus, Pergler, Maroušek – Kohout. 2. poločas: Kubec- Kubeš, Bláha, Václavík, Král - Műller, Janda, Čibera, Říha (Habor), Novák – Žilák