Myši patří do nebe... Ale jen na chvilku. Dramatický kroužek 2. ZŠ Milevsko.

Anketa: Domácí úkoly ano či ne?

Jste v základních školách pro zrušení domácích úkolů?

Čkyně se poměřila se soupeři z vyšších soutěží. Jak obstála?

OLEŠNÍK/ČKYNĚ – Fotbalisté Čkyně, kteří naposledy obsadili v áčkové skupině I. A třídy desátou pozici, mají za sebou úvodní herní prověrku. V sobotu 16. července se zúčastnili jubilejního dvacátého ročníku Memoriálu Miloslava Ježka v Olešníku. Na něm sice obsadili poslední čtvrtou příčku, ale to jim rozhodně nevadilo. Utkali se totiž se soupeřem z divize, krajského přeboru a… „Pochvala od samotného kanonýra Lafaty, že je vidět, že chceme hrát fotbal, vždycky potěší,“ doplnil trenér Jan Děd.

1. zápas: FK Olešník – Hrádek nad Nisou 0:1 (0:0).

Branka: J. Ješeta z penalty.

2. zápas: Sokol Lom – SK Čkyně 5:0 (4:0).

Branky: Pfeifer 3, Neužil, Škrleta.

Zápas o 3. místo: FK Olešník – SK Čkyně 5:2 (3:1).

Branky: Hezoučký 2, Miklík, Toth, Martinec – G. Bujok, vlastní.

Finále: Sokol Lom – Hrádek nad Nisou 7:1 (5:0).

Branky: Pfeifer, Novák a Šimák 2, vlastní – J. Ješeta.

Individuální ocenění:

Nejlepší střelec: Lukáš Pfeifer (Sokol Lom).

Nejlepší hráč: David Holeček (Hrádek nad Nisou).

Nejlepší brankář: Pavel Tomášek (FK Olešník).

Jan Děd, trenér Čkyně: „Na dvacátém ročníku Memoriálu Miloslava Ježka v Olešníku jsme byli sbírat zkušenosti. V prvním utkání jsme se podívali na zoubek týmu z Lomu u Tábora, který hraje špic áčkové skupiny divize. No, a bylo to znát. Slušný kolotoč, za hodinu jsme dostali bůra. Náš výkon ale nebyl vůbec špatný. Druhé semifinále prohrál domácí Olešník s Hrádkem nad Nisou gólem z 57. minuty ze značky pokutového kopu. Následoval tedy souboj o třetí místo, na který jsme šli ihned pět minut po našem prvním utkání proti domácímu týmu v čele s bývalými ligovými hráči, jako jsou David Lafata nebo Petr Benát. Olešník v loňské sezoně skončil na druhém místě krajského přeboru a jako první skóroval. My jsme po dvou minutách odpověděli Bujokem, chviličku na to měla obrovskou šanci naše nová akvizice v záloze, ale pálila těsně vedle. Další šanci hasil na brankové čáře olešnický stoper, a tak přišel zákonitě trest. Postupně se domácí dostali do vedení 4:1. Snížili jsme vlastňákem na 4:2, jenže domácí v závěrečných vteřinách upravili na konečných 5:2. Na to, že nám chybělo z celého kádru jedenáct hráčů, předvedli se tři ze čtyř našich nových chlapců, kteří s námi jdou do přípravy, nepodali jsme vůbec špatné výkony. Pochvala od samotného kanonýra Lafaty, že je vidět, že chceme hrát fotbal, vždycky potěší. Ve finále si pak vítězný Lom poradil s Hrádkem 7:1 a ukázal, že byl kvalitou úplně jinde. Za týden nás čeká domácí pouťový turnaj.“