pátek 10.5 19:45 - Stew club, Nádražní 83, Vimperk

• Novoveský utopenec: Hele, nech toho! - divadelní komedie

pátek 10.5 19:00 - Malenice, KD

Ve Slapech v THL zvítězili muži z Krotějova Sportu a ženy ze Zdislavic

Autor: Eva Výborná

SLAPY – Za krásného letního počasí se na hřišti ve Slapech v sobotu 16. července sešli dobrovolní hasiči k vzájemnému klání. Konal se desátý ročník soutěže O putovní pohár obce Slapy a současně sedmé kolo Táborské hasičské ligy (THL) v požárním útoku. Na programu byly čtyři kategorie: Muži, Ženy, Veteráni 35+ a letošní nová kategorie Dorost. Celkem závodilo téměř 40 týmů Sborů dobrovolných hasičů (SDH). Liga se již přehoupla do své druhé poloviny. Ještě se uskuteční čtyři kola.

Domácí tým mužů závodí druhou sezónu, domácí hasičky jsou novým týmem.

V kategorii mužů podali nejlepší výkon dobrovolní hasiči z týmu Krotějov Sport. Zatím byli na průběžném čtvrtém místě THL s 55 body. Připíšou si za prvenství 20 bodů a tak mají po sedmém kole shodný počet bodů 75 s hasiči SDH Sedlčany.

„Pokud se nám nebude krýt termín s Extraligou, přijedeme na další kolo THL," řekl František Janů za tým Krotějov Sport. Dobrovolní hasiči z SDH Bohdalín, kteří ve Slapech brali pátou příčku, se drží na průběžném prvním místě soutěže s 86 body.

František Janů se stal nejlepším proudařem soutěže ve Slapech, terč sestřelil s časem 15.83. V týmu krotějovských dobrovolných hasičů běhá na levém proudu. Na pravém proudu je Jiří Hergesel, který dosáhl času 16.09. Nejlepším košařem soutěže ve Slapech byl vyhlášený jejich kolega z týmu Krotějov Sport Marek Palán s časem 3.79.

V ženské kategorii vybojovaly vítězství hasičky z SDH Zdislavice a upevnily si tak průběžné první místo soutěže. Na druhém místě je stíhají ženy z SDH Bezděčín, které ve Slapech braly stříbrnou příčku.

V kategorii Muži 35+ zvítězili hasiči z SDH Svaté Pole. Také oni si upevnili průběžné první místo v soutěži táborské ligy.

V dorostu poprvé startovali mladí hasiči ze Smrkova, ve složení čtyři dívky a tři kluci. Brali pomyslné zlato.

Stále spolehlivou časomíru dodávají Jaroslav, Helenka a Luboš Paulusovi ze Strmilova. Luboš stihne i soutěž za strmilovské hasiče, kde ovládá rozdělovač.

Na pravidla dbali ve Slapech rozhodčí: Jiří Šustr na základně, Jiří Čihák na hranici stříkání, Petr Sedláček na kádi a startérem byl František Doležal. Moderoval Jarda Hájek, který má pod palcem tým mužů z Dobronic.

Příští kolo THL pořádají v sobotu 23. července dobrovolní hasiči ve Strmilově.