Druhá etapa s centrem v Rumelange byla dlouhá 166 km a bylo na ní vypsáno 6 vrchařských a 4 sprinterské prémie. Celkové převýšení činilo 1885 metrů. Rozhodující fáze závodu měla přijít v závěrečném 7km okruhu, který se jel 4x a při němž bylo nutno překonat jedno 1,9 km dlouhé stoupání s průměrným sklonem 4,4%. Nejpravděpodobnější se jevil opět hromadný závěr, i když čistokrevní sprinterští hromotluci mohli být oslabeni, zvláště pokud by se některé týmy rozhodly udělat etapu co nejtěžší.

Tomáš Kopecký

Velmi rychlá etapa, po 1,5 hodině činil průměr přes 48 km/hod. Následně odjela 20ti členná skupina, v níž byli z ATT Karel Camrda a Jan Kašpar. Oba to měli za úkol, jelikož jsou tu kvůli celkovému pořadí. Z této dvacítky ale následně odjela ještě trojice, kde nebyl nikdo z našich cyklistů, získala až 3 minuty, ale především díky úsilí jezdců Vendée U byli 8 km před cílem dojeti. V té chvíli se lídrem ATT Investments stal Mika Heming, protože tu má ze všech kluků nejlepší koncovku.

"Zhruba dva kilometry před cílem to spadlo z čela, což Miku trošku zdrželo, ale nakonec se dokázal do desítky prosadit, což v této konkurenci považujeme za dobrý výsledek," komentoval závěr etapy Petr Kaltofen, sportovní ředitel ATT Investments.

Za vítězným Francouzem Jeanniérem (na snímku) dospurtoval na 2. místě Maikel Zijlaard z týmu Volker Wessels, 1. června 23letý nizozemský cyklista, kterému se letos mimořádně daří. V březnu vyhrál 45. ročník Dorpenomloop Rucphen (1.2), kde dojel z Čechů nejlépe Adam Ťoupalík na 24. místě. Následně vyhrál pětietapový Olympia´s Tour (2.2), kde se Tomáš Kopecký prosadil na 7. místo. A v polovině dubna dokončil Arno Wallaard Memorial (1.2) na 2. místě. Tady startovali cyklisté AC Sparta Praha a nejlepší z nich byl Richard Habermann na 84. místě.

Čas víteze druhé etapy Fléche du Sud získalo 25 cyklistů, dalších 40 ztratilo 23 vteřin. Na 3. a 4. místě dojeli známí cyklokrosaři Laurens Sweeck (Pauwels Sauzen - Bingoal) a Thibau Nys (Baloise-Trek Lions). Mezi prvními 25 měly pouze dva týmy víc jak dva závodníky. Tým vítěze Vendée U čtyři, cyklokrosaři z Pauwels Sauzen - Bingoal tři.

V první skupině dojel z českým týmů, resp. českých závodníků pouze Mika Heming, ve druhé s nevelkou ztrátou dojeli ostatní cyklisté ATT Investments, Daniel Turek (Felbermayr-Simplon Wels) i Tomáš Kopecký (ABLOC CT). Ostatní soupeři už nabrali citelnější časové ztráty.

Mika Heming (na titulním snímku) je průběžně na 6. místě, v mladících je 3. V týmech je ATT Investments na 8. příčce z 22 klasifikovaných celků, když na oba vedoucí týmy ztrácí 46 sekund.

Zleva Petr Klabouch, Karel Camrda, Matúš Štoček na startu etapy Fléche du Sud.