Krátká trať Českého poháru v Krušných horách

21.5.2022 Petr Klimpl

V sobotu pokračoval Český pohár krátkou tratí u Nejdku. Vítězství si odnesli Tomáš Křivda a Vendula Horčičková.

Závod připravila dvojice pořadatelů OK Lokomotiva Plzeň a Nejdek Orienteering. Tratě postavil František Kolovský a byly pěkné. Popis terénu odpovídal rozpisu, jedním slovem - v lese to byla divočina. Na startu chyběli někteří z těch, kteří byli nominováni další víkend na sprintovou část Světového poháru, přesto se sešla velmi dobrá konkurence, boje na tratích v elitních kategoriích byli velmi zajímavé.

V mužích doběhl na 12. kontrole Miloš Nykodým (ZBM) o dvě minuty dříve startujícího Tomáše Křivdu (CHC), na 18. kontrole se odpojili, Nykodým udělal dvouminutovou chybu, závěr pak byl vyrovnaný, rozhodovaly sekundy, nakonec byl v cíli o čtyři dříve Křivda. Na třetím místě doběhl vyrovnaně běžící Tomáš Kubelka (LPU), který měl na vítěze ztrátu 65 sekund. Další závodníci už měli odstup větší, čtvrtý skončil Filip Hadač (AOP), pátý Jakub Glonek (KAM) a šestý Jan Procházka (PGP).

15. Rusý Tomáš KAM9301 OK Kamenice 50:26 + 8:12

V ženách do páté kontroly vedla Denisa Kosová, pak však udělala na šestce a sedmičce dvě chyby a do vedení se dostala Vendula Horčičková (LCE), která už před sebe nikoho nepustila a vyhrála s více než dvouminutovým náskokem před Janou Stehlíkovou (LPU), o další minutu byla pomalejší byla třetí Anna Štičková (SSU), čtvrtá skončila Gabriela Hirčová (ZBM), pátá nestárnoucí Zdenka Kozáková (TBM) a šestá Lenka Mechlová (SHK).

W21E 4.66 km, 60 m, 18 kontrol
--------------------------------------------------------------------------------
15. Hájková Eliška KAM9851 OK Kamenice 49:43 + 9:13

V juniorech překvapil vítězstvím Radim Tokár (ZTC), druhý Matyáš Štregl (TUR) a třetí Milan Malačka (DKP) za ním zaostali necelou minutu. V D20 byla nejrychlejší Michaela Dittrichová (LCE), jen 27 sekund za ní zaostala druhá Anna Karlová (JIL), třetí Lucie Semíková (KAM) měla ztrátu 78 sekund.

V dorosteneckých kategoriích jsou oba závody nominačními závody na ME dorostu, které proběhne na počátku července v Maďarsku, a tak se bojovalo nejen o body do ŽA, ale i o body do nominačního žebříčku. V H18 suverénně vyhrál Jan Strýček (PBM), dvojice Martin Kabát (PGP) a Filip Nemšovský (VSP) měla odstup přes dvě a půl minuty. V D18 to bylo velmi těsné, pro vítězství si doběhla Lucie Dittrichová (SKM), ale jen sekundu za ní byla druhá Kristýna Matyášová (CHA), překvapivě třetí skončila s více jak dvouminutovou ztrátou Markéta Rotková (ZBM). V H16 překvapil vítězstvím Štěpán Koliáš (PGP), na druhém a třetím místě skončili závodníci TBM Jiří Račanský a Jan Štěpánek. V D16 si pro vítězství doběhla Kateřina Kožíšková (ZTC), jen o čtyři sekundy byla pomalejší Kateřina Doušková (TBM), třetí Barbora Holasová (AOP) měla ztrátu už přes tři minuty.