Čtvrtek 9.5 18:00 - Kulturní dům Veselí nad Lužnicí

• Prodaná nevěsta

Čtvrtek 9.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadelní představení.

Vyrovnaný duel nakonec dorostenci Hradiště urvali pro sebe

PÍSEK/HRADIŠTĚ – V neděli 15. května bylo na píseckém kopci na programu další kolo krajského přeboru dorostu. Hradiště hostilo společenství Vimperku a Volyně. Utkání fotbalistů do devatenácti let vypadalo v první půli lépe pro domácí. Ti šli do vedení po trefách Tobiase Tischlera a Adama Polcara. Po přestávce ale sklapla Csaplárova past a hosté díky dvěma rychlým gólům srovnali. Za stavu 2:2 se hrála vyrovnaná partie. Všem přítomným zatrnulo třináct minut před koncem, kdy po souboji zůstal v bezvědomí ležet hradišťský Nikolas Veselý, pro kterého musela přijet záchranná služba. Po patnáctiminutovém přerušení se utkání dohrávalo v klidnějším tempu. Když už to vypadalo, že přijdou na řadu penalty, Hradiště sehrálo povedenou akci po levé straně hřiště. Jonáš Maroušek nezištně ve vápně posunul balon na Marka Šindeláře, a ten s klidem vystřelil domácím tři body. Po závěrečném hvizdu nastoupili k utkání mladší dorostenci. Tentokrát se více dařilo hostům, kteří si odvezli výhru 1:3.

TJ Hradiště U19 – Vimperk/Volyně U19 3:2 (2:0)
Branky Hradiště: Tischler, Polcar, Šindelář
Hradiště U19: Žalud – Nosek, Chudoba, Maroušek, Hřebejk, Šindelář, Filaus, Třeštík, Veselý, Kareta, Polcar, Kudweis, Bureš, Matoušek, Tischler

TJ Hradiště U17 – Vimperk/Volyně U17 1:3 (1:2)
Branka Hradiště: Tischler
Hradiště U17: Kadlec – Kakos, Matoušek, Šindelář, Tischler, Kudweis, Stropnický, Chudoba, Malec, Zábranský, Klement, Žalud, Mašek, Slabý, Opelka, Maroušek, Krejča