Město Vsetín - Oficiální web

Sociální sítě

Cesta: > Titulní stránka

Gabriela Zádrapová zlatá na Maštaliskách

V sobotu 7. května se šachisté z řad dětí ze Zlínského kraje sjeli na Vsetín. V prostorách historických Maštalisek se utkalo 113 hráčů v závěrečném turnaji letošní série Grand Prix, mezi nimi se představilo třináct hráčů ze Vsetína.
Fota: Radovan Kocúrek

V kategorii do deseti let byl nejlepší mezi 42 startujícími René Moravec ze Starého Města, ze šachistů ŠK Vsetín se do první desítky dostali Gabriela Zádrapová a Ondřej Kozmík. Gabriela získala zlato mezi děvčaty a v součtu celého ročníku skončila druhá. Vítězkou celoroční série GP Zlínského kraje je Ema Trčálková hrající za Sokol Ústí.

V kategorii do dvanácti let vyhrál mezi 36 šachisty Tomáš Babula, zlato mezi dívkami si vysloužila Adéla Bažantová, oba jsou ze Starého Města. Vsetínský Metod Fiľo obsadil osmou příčku. Nejlepší mezi chlapci je ve vyhodnocení celé sezóny Filip Trčálek ze Sokola Ústí, který se už jako jistý vítěz prostřední věkové kategorie představil na závěrečném turnaji v nejstarší kategorii do čtrnácti let. Zde mezi 35 hráči obsadil sedmé místo. I v této kategorii byli na Maštaliskách nejlepší šachisté ze Starého Města, Šimon Starý mezi chlapci, mezi děvčaty dominovala jeho sestra Zuzana. Do desítky nejlépe umístěných se vlezl i Matyáš Babica ze Šachového klubu Vsetín.