středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

Jedno víko, druhé víko. Vimperský záložník Rod pálil proti Nové Vsi přesně!

VIMPERK – Do čeho kopl, to proměnil ve zlato… Nebo spíš v parádní gól. Dvacetiletý záložník vimperského Šumavanu Ondřej Rod se trefil proti Nové Vsi dvakrát a pokaždé udělal ze soupeřova gólmana diváka. Ten nejprve sledoval, jak projektil nechytatelně míří do pravé šibenice a na konci poločasu se ohlédl i na druhou stranu. „Měl jsem z gólů velikou radost a jsem rád, že jsem pomohl týmu ke třem bodům,“ zářil nadšením fotbalista, jehož Vimperk zvítězil nad Novou Vsí jednoznačně 5:2 (5:1).

Novou Ves jste přejeli díky pětigólové smršti v prvním poločase. Bylo cílem na soupeře takto vletět, nebo bylo původním záměrem hrát spíše opatrně?

Chtěli jsme na soupeře vletět hned od úvodní minuty. Myslím si, že to se nám povedlo, jelikož jsme již v 6. minutě vedli 1:0. Hosté sice rychle stav vyrovnali, ale my jsme nepovolili, hráli jsme dál náš kombinační fotbal a přineslo to ovoce. Přece jen jsme jim měli co vracet, u nich jsme prohráli smolně gólem z penalty v posledních minutách utkání. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát a vrátit jim to… A to se nám povedlo, za což jsem moc rád.

Nakopla vás předchozí výhra v Semicích? Začali jste si po ní více věřit?

Musím říci, že výhra v Semicích nás hodně nakopla. Což bylo vidět i proti Nové Vsi, do zápasu jsme vlétli, hráli jsme dobře, a myslím si, že jsme i zaslouženě vyhráli.

V první půli to vypadalo, že se vám podaří snad všechno. Vy osobně jste se blýskl dvěma parádními trefami do obou šibenic brány. Mířil jste tam?

Ano, všechny šance, které jsme si vytvořili, jsme dokázali skvěle využít. Myslím, že se na naši stranu konečně přiklonilo i štěstí. Jsem samozřejmě hrozně moc rád, že nám to tam takhle napadalo. Popravdě, u první střely jsem tam nemířil, chtěl jsem prostě trefit bránu, a byl z toho nakonec docela pěkný gól. Ve druhém případě jsem chtěl obstřelit hradbu těl, která byla ve vápně. Nakonec jsem to trefil tak, že z toho bylo vymetené druhé víko (smích). Měl jsem z gólů velikou radost a jsem rád, že jsem pomohl týmu ke třem bodům. A že to byly takové nádherné trefy, to byla jen třešnička na dortu.

Vzpomenete si na zápas, kdy jste se takhle parádně dvakrát trefil, nebo to v tomhle směru byla premiéra?

Dva takové pěkné góly jsem nikdy nedal, takže to byla premiéra.

Příště zajíždíte k atraktivnímu derby do Čkyně. Jak se na něj osobně těšíte a myslíte, že tam prodloužíte svoji sérii na tři vítězství v řadě?

Osobně se na to těším strašně moc. Přece jen ze Čkyně pochází moje mamka, mám tam dědu, babičku, bude to pro mě velmi pikantní utkání. Věřím, že prodloužíme naši šňůru výher a odvezeme si všechny tři body.

Jaro zatím kopíruje podzim, když jste se dočkali první výhry proti Semicím a tabulkou začínáte stoupat směrem vzhůru. Myslíte, že máte na to se probojovat do její první poloviny?

Ano, myslím si, že na to máme. Tým máme velmi kvalitní, takže věřím, že tabulkou budeme nadále jen stoupat a v první polovině se na konci sezony ukážeme.