• Koncert chrámového sboru Prachatice

sobota 18.5 19:00 - Kostel sv. Prokopa, Strakonice

• Šperkařský workshop

sobota 18.5 9:00 - Hospoda Na Nové, Volyně

Lokomotiva se nedočkala výhry ani na sedmý jarní pokus. Chýnov vyhrál derby díky penaltě

Sobotní derby veselské Lokomotivy s Chýnovem nabídlo i nervózní strkanice. Ta ze závěru poločasu se obešla ještě bez vyloučení a padaly jen žluté karty, ve druhém dějství už se diváci dočkali i vyloučení. , Autor: Josef Janda

Sobotní derby veselské Lokomotivy s Chýnovem nabídlo i nervózní strkanice. Ta ze závěru poločasu se obešla ještě bez vyloučení a padaly jen žluté karty, ve druhém dějství už se diváci dočkali i vyloučení.     Autor: Josef Janda

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Výsledková mizérie fotbalistů veselské Lokomotivy pokračuje dál. V sobotním derby proti Chýnovu se svěřenci trenéra Libora Zemana nedočkali plného bodového zisku ani v utkání se soupeřem, na kterého si doma věří. Chýnovští vstoupili do zápasu dobře a už po čtvrthodině dohopsal do sítě balon z nohy Davida Krále. Na veselské straně mohl srovnat z nadějné akce Matěj Ježek, jenže sám proti brankáři neuspěl. Po změně stran se hosté uklidnili hned v 50. minutě, kdy kopali penaltu. Slavomír Mareš poslal Hejla na opačnou stranu a Chýnovští vedli o dvě branky. Naději vykřesal pro Lokomotivu dvanáct minut před koncem Filip Vaněk, více už ale Veselští nestihli - 1:2.

Domácí přišli v úplném závěru ještě o brankáře Hejla, který viděl v 89. minutě za strčení do protihráče druhou žlutou kartu. Chýnov vyhrál ve Veselí 2:1 a v příštím kole hostí v neděli 15. května od 17 hodin Novou Včelnici. Lokomotiva pojede v pátek 13. května k velmi těžkému duelu na Hlubokou.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – FC Chýnov 1:2 (0:1), branky: 78. Vaněk – 15. Král, 50. (z pen.) Mareš, rozhodčí Vítek – Crkva, Kotnauer, ŽK (4-3): 50. a 89. Hejl, 34. Čech, 43. Lukáš – 12. Doubrava, 43. Vác. Hruška, 89. Vl. Hruška, ČK (1-0): 89. Hejl, 50 diváků.

Loko Veselí: Hejl – Návara, Kolář, Marcilis (64. Vaněk), Nuhlíček, Bursík, Fichtner (75. Pechlát), Lukáš, Čech, Čížek, Ježek.

Chýnov: Průša – Mareš, Rytíř, Doubrava, Vl. Hruška, J. Hruška (68. Štrouf), Mládek, F. Zadražil, Havlík (78. Hladík), Vác. Hruška (59. Štiller), Král (81. Pták).

Více informací o utkání veselské Lokomotivy s Chýnovem nabídne středeční Týdeník Táborsko.