NovinkyŽeny B

Třetí výhra s Baníkem v sezoně

Zopakován byl výsledek 3:0

Sdílet

B-tým žen vstoupil do nadstavbové části 2. ligy žen vítězně. V neděli 1. května sparťanky porazily ostravský Baník 3:0. Zopakován tak byl výsledek z posledního měření sil, celkově Sparta porazila Baník již potřetí v sezoně.
Začali jsme aktivně. Vytvořili jsme si šance, které jsme ale ne úplně ideálně vyřešili. Do vedení jsme šli nakonec po dobře rozehraném rohu,” říká k úvodu utkání trenér Alexandr Samuel. Úspěšnou střelkyní byla ve 14. minutě hlavou Kateřina Marcinková - 1:0.
Soupeře jsme nepustili k vážnější příležitosti. Kontrolovali jsme hru, vytvářeli si další šance, chyběla však lepší finální přihrávka,” pokračoval dále Samuel. Skóre se měnilo znovu ve 40. minutě, po přihrávce od Nicole Nedvědové se přesně k tyči trefila Lucie Skrčená - 2:0. “Krásné zakončení Skrčené a gól na 2:0 nás uklidnil.
Baník zahrozil nejvíce v 57. minutě, Kateřina Fojtíková trefila v úniku tyčku. Jinak se ale hrálo na půlce hostů. “I ve druhém poločase jsme měli převahu, ale nebyli jsme trpěliví, byla tam spousta nevynucených chyb. Třetí gól padl po pěkné akci, kdy Lindáková zakončovala v podstatě do prázdné brány,” popisuje trenér Samuel. I na třetí gól Radky Lindákové z 67. minuty měla asistenci Nicole Nedvědová.
Stav 3:0 už vydržel až do konce. Sparťanská rezerva tak stále vede druhou ligu o 11 bodů před druhým Hradcem Králové. A právě na souboj těchto dvou týmů dojde příští kolo. Hrát se bude v neděli 8. května od 17:30 v TCM Strahov.