Plochodrážní GP začala triumfem dvojnásobného šampiona Zmarzlika

Seriál plochodrážní Grand Prix začal triumfem polských jezdců, v chorvatském Goričanu zvítězil dvojnásobný mistr světa Bartosz Zmarzlik před Maciejem Janowským. Finálová jízda měla polsko-dánské složení, třetí v ní skončil Mikkel Mickelsen před krajanem Andersem Thomsenem.

Fredrik Lindgren ze Švédska (vpředu) a Bartosz Zmarzlik z Polska během Grand Prix 2019. Ilustrační foto.

Zmarzlik startuje v seriálu jako úřadující vicemistr světa a tedy největší papírový favorit, protože jeho jediný loňský přemožitel Arťom Laguta a celkově třetí Emil Sajfutdinov byli z letošního šampionátu vyloučeni kvůli ruské invazi na Ukrajinu.

Během večera v Goričanu, kde se jel závod mistrovství světa po deseti letech, vyhrál Zmarzlik ze sedmi jízd pět včetně semifinále a finále a vybojoval 16. triumf kariéře. Už jen jeden ho dělí od Dána Nickiho Pedersena, který je pátý v historickém pořadí. Před nimi jsou jen Australan Jason Crump (23), Polák Tomasz Gollob (22), Američan Greg Hancock (21) a Švéd Tony Rickardsson (20).

Druhý závod se pojede za dva týdny ve Varšavě, třetí díl bude hostit 28. května pražský stadion Markéta.