pondělí 3.6 18:00 - Městská galerie Vodňany

pondělí 3.6 9:30 - Městské divadlo Prachatice

Vtipné zpracování známých pohádek.

Anketa: Domácí úkoly ano či ne?

Jste v základních školách pro zrušení domácích úkolů?

Planá se dočkala gólu až v pátém jarním zápase. Proti Božeticím přišla o výhru kvůli vlastenci v závěru

Boj Plané nad Lužnicí s Božeticemi skončil smírem 2:2. , Autor: Josef Janda

Boj Plané nad Lužnicí s Božeticemi skončil smírem 2:2.     Autor: Josef Janda

PLANÁ NAD LUŽNICÍ - Fotbalisté plánského Sokola vstoupili do jarních bojů v I. B třídě čtyřmi zápasy bez vstřelené branky. Střeleckou impotenci prolomil desátý tým soutěže konečně v sobotu 23. dubna v utkání s tabulkovým sousedem z Božetic. Sokolové kopali hned v úvodu duelu penaltu a Václav Podroužek prolomil prokletí vedoucí brankou. Po hodině hry přidal druhý zásah ranou k tyči Jan Trčka a zdálo se, že Planá vybojuje poprvé od listopadu tři body. Krátce poté však božetický útočník Jan Čanda dorazil střelu z dálky a vykřesal pro hosty naději. Její plamínek znovu pohasl v 80. minutě, kdy Lukáš Stejskal sejmul zezadu postupujícího plánského hráče. Rozhodčí Chvála tasil rovnou červenou kartu, což ale nebylo vše.

Zanedlouho na vlastní půli zbytečně fauloval plánský Ondřej Hofbauer a druhá žlutá karta znamenala konec v utkání rovněž pro něj. Hned minutu po Hofbauerově vyloučení si domácí kapitán Zdenek Handrejch srazil centr zprava do vlastní branky a hosté se radovali z vyrovnání na 2:2. S výsledkem mohli Božetičtí pohnout ještě v samotném závěru, žádný z rohových kopů ale k vítězné brance nevedl. Planá tak remizovala s Božeticemi v utkání o šest bodů 2:2 a před soupeře se v tabulce nedostala.

TJ Sokol Planá nad Lužnicí – TJ Božetice 2:2 (1:0), branky: 4. (z pen.) Podroužek, 62. Trčka – 66. Čanda, 83. Handrejch (vlastní), rozhodčí Chvála – Macháček, Novák, ŽK (4-1): 48. a 82. Hofbauer, 43. Pospíchal, 78. Jírava – 47. F. Stejskal, ČK (1-1): 82. Hofbauer – 80. L. Stejskal, 56 diváků.

Planá nad Lužnicí: Albrecht – Štiak, Handrejch, Podroužek, Hofbauer, Roztočil, Pospíchal, Jírava, Irsa, Říha (27. Trčka), Cais (46. Přibyl).

Božetice: Vácha – Kotrba (56. Kofroň), Fara, Horek, L. Stejskal, F. Stejskal (74. P. Stejskal), Januš, Jakeš (56. Pinc), Jíška, Suchan, Čanda.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Plané s Božeticemi další podrobnosti.

Trenér Plané Antonín Musil zhodnotí zápas, připomene důležité okamžiky a promluví o jarní střelecké nemohoucnosti Sokola.

Kapitán Plané Zdenek Handrejch se zamyslí, proč Sokol nedotáhl k vítězství ani dvoubrankové vedení. Rovněž přiblíží situaci, která vedla v 83. minutě k jeho vlastnímu gólu.