Kordu po úspěšném debutu v Monte Carlu čeká Alcaraz

Americký tenista českého původu Sebastian Korda při svém debutu na turnaji Masters v Monte Carlu zvítězil nad Nizozemcem Boticem van de Zandschulpem 7:5, 6:4. Ve druhém kole ho čeká španělský favorit Carlos Alcaraz, který měl na úvod volný los.

Sebastian Korda. Ilustrační foto.

Osmnáctiletý Alcaraz naposledy triumfoval na Masters v Miami, předtím ho v Indian Wells zastavil až v semifinále slavný krajan Rafael Nadal. V letošní sezoně vyhrál už dva turnaje a má skvělou bilanci 18:2. Korda mu zkusí oplatit porážku z finále listopadového Turnaje mistrů tenistů do 21 let v Miláně.

Vítěz monackého turnaje z roku 2019 Ital Fabio Fognini si poradil ve třech setech s Francouzem Arthurem Rinderknechem a vyzve obhájce titulu Řeka Stefanose Tsitsipase. Se světovou pětkou má nepříznivou bilanci 0:3.

Ani svůj druhý zápas po roční zdravotní pauze nevyhrál trojnásobný grandslamový šampion Stan Wawrinka. Švýcarský tenista, jenž na turnaji, který v roce 2014 vyhrál, startuje na divokou kartu, podlehl 6:3, 5:7, 2:6 Alexandru Bublikovi z Kazachstánu. Sedmatřicetiletý Wawrinka se vrátil na kurty rok po operaci nohy koncem v března na challengeru v Marbelle a vypadl také v 1. kole.

Jediným českým zástupcem je v Monte Carlu po postupu z kvalifikace Jiří Lehečka. Dvacetiletého daviscupového reprezentanta čeká na úvod hlavní soutěže David Goffin, jenž v neděli získal titul na antuce v Marrákeši.

MONTE CARLO (antuka, dotace 5 802 475 eur)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.