Premier League - souhrn 32. kola: Manchester City - Liverpool 2:2

08.04.2022, 22:55, aktualizováno 10.04.2022, 19:26
Komentáře a souhrny
Diogo Jota (© AFP)
Man City ve šlágru s Liverpoolem dvakrát neudržel vedení a po remíze 2:2 zůstává o bod na čele. Chelsea nadělila Southamptonu potupný půltucet a napravila předchozí zaváhání, naopak podruhé v řadě prohrál Arsenal, tentokrát s Brightonem. Everton si doma poradil s Manchesterem United a drží se nad sestupovým pásmem. West Ham odjel bez bodu ze hřiště Brentfordu, naopak Leicester zdolal Crystal Palace...

Manchester City - Liverpool FC 2:2

10.04.2022 17:30

Góly: 5. Kevin De Bruyne, 36. Gabriel Jesus - 13. Diogo Jota, 46. Sadio Mané

Pep Guardiola i Jürgen Klopp již před úvodním hvizdem avizovali, že jejich vzájemný souboj o držiteli titulu ještě nerozhodne. Po závěrečném hvizdu musíme oběma stratégům dát za pravdu. Manchester City se totiž s Liverpoolem rozešel smírně a dramatická zápletka, na jejímž konci poznáme vítěze Premier League, nadále pokračuje.

Duel na Etihad Stadium sice plně neuspokojil ani jednu stranu, o zajímavé momenty ale nouze rozhodně nebyla. Nedělní šlágr nabídl hned čtyři gólové momenty, přičemž do vedení šli vždy domácí Citizens. Hosté z Merseyside nicméně vždy nalezli odpověď a zabránili tak tomu, aby jim konkurent v bitvě o první místo nebezpečně uprchl.

Poprvé přitom fanoušci Liverpoolu znervózněli již v páté minutě, kdy Citizens neváhali s rozehráním standardní situace, načež se De Bruyne rychle dostal do dobré palebné pozice. Belgický středopolař následně skutečně vypálil a díky teči bránícího Matipa se míč odrazil od tyče za záda brankáře "Reds" Alissona - 1:0.

Hosté ovšem s vyrovnáním neotáleli dlouho. Již ve 13. minutě sklepl Alexander-Arnold centr Robertsona před bránu k Jotovi, který prostřelil gólmana domácích Edersona a rozjásal fanoušky Liverpoolu. Gól na 1:1 nicméně spíš jen vyprovokoval hráče ve světle modrých dresech, kteří v následujících minutách vynaložili velké úsilí k tomu, aby si náskok vzali zpět. Ve 29. minutě pálil po přihrávce od Cancela jen těsně vedle De Bruyne, za dalších šest minut pálil obdobně nepřesně sám Cancelo.

Citizens však herní převahu nakonec v první půli ještě zužitkovali. Ve 37. minutě se po odvráceném rohovém kopu opět blýskl Cancelo, jenž parádním centrem oslovil Gabriela Jesuse. Brazilský útočník si naběhl na zadní tyč za obranu Reds, jež mylně aplikovala ofsajdovou past, a střelou pod břevno vrátil domácím náskok.

Po změně stran ovšem Manchester rychle vystřízlivěl. Jen několik desítek sekund po zahájení druhé půle totiž Liverpool uhrál merunu na pravé straně hřiště. Salah poté našel skulinu v defenzivě soupeře, do níž pronikl Mané, který opět zařídil vyrovnaný stav. Hosté byli poté na koni a v 52. minutě mohl po dalším útoku přes pravou stranu skórovat Jota, ale Ederson byl proti.

Domácím chvíli trvalo, než se z druhé vyrovnávací branky oklepali, po hodině hry ovšem opět dominovali. Znovu se mohl prosadit Jesus, který zvládl souboj s Robertsonem a prostřelil i Alissona, avšak zastupujícího Van Dijka již nikoliv. To Sterling v 73. minutě rozvlnil síť, jenže v době přihrávky od De Bruyneho se nacházel v ofsajdu a radost na Etihad Stadium tak byla předčasná.

V samotném závěru se neprosadil ani Mahrez, jenž nejprve trefil ze standardní situace tyč, načež v poslední příležitosti utkání přehodil vedle Alissona i bránu. Navzdory remíze však Citizens zůstávají v tabulce první, Liverpool jim ovšem s jednobodovým mankem stále dýchá na záda.

Více informací k zápasu

Brentford FC - West Ham United 2:0

10.04.2022 15:00

Góly: 48. Bryan Mbeumo, 64. Ivan Toney

West Ham pokračuje ve střídání dobrých výsledků s těmi horšími. Po vítězství nad Evertonem tak "Hammers" zákonitě ztratili body na půdě Brentfordu, jenž v neděli předvedl výborný výkon a zaslouženě zvítězil počtvrté z posledních pěti kol.

Vynikající zápas odehrál především Bryan Mbeumo, který pozornost gólmana West Hamu Fabiańského prověřil poprvé v 15. minutě hlavou, za dalších šest minut pak stejný hráč vyprášil rukavice polského brankáře ránou z levé strany. Hosté toho moc nevymýšleli pouze ve 24. minutě vyhledal navrátilec do sestavy Coufal svého krajana Součka, ten ale Rayu v bráně Brentfordu nepřekvapil.

Nadále tak pokračovalo zastřelování Mbeumy, který ovšem po půlhodině hry pálil obstřelem hodně nepřesně. To Eriksen své pokusy cpal mezi tři tyče, avšak Fabiański neměl s nedůraznými střelami dánského záložníka mnoho starostí. Víc potíží mu tak paradoxně nadělal spoluhráč Coufal, jenž se v závěru první půle málem trefil do vlastní svatyně.

Tři minuty po změně stran už ovšem Fabiański kapituloval. Jednoduchou akci na pravé straně rozjelo autové vzazování, Toney pak prostrčil míč Mbeumovi, jenž se prosadil střelou na přední tyč. Po hodině hry si Toney a Mbeumo prohodili role. Druhý jmenovaný tentokrát nahrával a Toney se před bránou prosadil hlavičkou za záda Fabiańského. Opařený West Ham již odpověď nenašel.

Leicester City - Crystal Palace 2:1

Góly: 39. Ademola Lookman, 45. Kiernan Dewsbury-Hall - 66. Wilfried Zaha

Leicester City zvítězil v utkání 32. kola Premier League s Crystal Palace 2:1. Domácí rozhodli už před přestávkou, kdy se trefili Ademola Lookman a Kiernan Dewsbury-Hall, hosté se ve druhé půli zmohli jen na snížení v podání Wilfrieda Zahy.

První zajímavější příležitost si vytvořili hosté v devatenácté minutě. Jean-Philippe Mateta se rozběhl prostředkem hřiště a poté vyslal tvrdou přízemní střelu k tyči, kterou Schmeichel vytáhl konečky prstů mimo svou bránu.

Domácí poprvé udeřili ve 39. minutě. Diváci viděli po delší době přímočarou akci, která se domácím povedla náramně. Přihrávku od Kiernana Dewsburyho-Halla si v pokutovém území zpracoval rozběhnutý Ademola Lookman, který zachoval klidnou hlavou a přes napadání hned dvou obránců dokázal vyslat míč do sítě podél padajícího brankáře Guaity.

Netrvalo dlouho a bylo to 2:0. Hosté se už zřejmě viděli v šatně a ve 45. minutě znovu inkasovali. Celé to začal Marc Guehi. Tentrestuhodně propadl v souboji s Patsonem Dakou, který balon chvíli podržel a poté našel Kiernana Dewsburyho-Halla, jenž se s míčem otočil a vyslal nádhernou ránu pod horní tyčku.

Velké věci se začaly dít po hodině hry. Tielemans zcela jasně podrazil v pokutovém územím pronikajícího Ayewa a hlavní sudí bez váhání odpískal penaltu pro Crystal Palace. Té se ujal Wilfried Zaha a míč poslal po zemi k tyči, což však Kasper Schmeichel vystihl a jeho pokus lapil. Sudí Jones však viděl příliš brzké vyběhnutí domácích obránců a nechal pokutový kop opakovat. Zaha ji znovu nedal, Schmeichel však míč vyrazil pouze před sebe, a tak už měl Wilfried Zaha snadnou práci poslat míč do sítě.

Šanci na vyrovnání hosté dostali pět minut před koncem. Přetažený pas Ezeha vracel hlavou před bránu Andersen, jenže Jean-Philippe Mateta nedokázal míč dotlačit do brány a skóre tak zůstalo se závěrečným hvizdem příznivější pro Leicester.

Norwich City - Burnley FC 2:0

Góly: 9. Pierre Lees Melou, 86. Teemu Pukki

Norwich City porazil v duelu 32. kola Premier League Burnley 2:0. Skóre v úvodu otevřel Pierre Lees-Malou, v závěru přidal pojistku Teemu Pukki.

Norwich vstoupil do duelu lépe a v deváté minutě se ujal vedení. Hosté sice odvrátili rohový kop, jenže jen hodně chabě na hranici pokutového území přímo do běhu Pierra Lees-Melou, který placírkou zamířil přesně k pravé tyči brány Burnley.

Domácí pokračovali v aktivní hře, po pravé straně se do vápna hnal útočník Teemu Pukki, který vyslal nártem tvrdou ránu na zadní tyč. Tu brankář Pope vyrazil pravou nohou.

Před koncem prvního poločasu si vytvořili tlak hostující fotbalisté a ve 44. minutě střílel z hranice šestnáctky Lowton, jehož rána by téměř jistě rozvlnila síť, kdyby ji domácí obrana nezablokovala.

V 65. minutě měli hosté vyrovnání znovu na noze. Čerstvý McNeil provětral levou stranu a vyslal parádní centr na zadní tyč, kde našel Corneta, který poloprázdnou bránu nepochopitelně netrefil.

A když se hosté prosadit nedokázali, přidali kanárci v 86. minutě pojišťovací gól. Normann využil mezery v obraně soupeře a vyslal Teemu Pukkiho, který se ocitl sám před gólmanem a tentokrát už se jeho křižná rána ujala.

Aston Villa - Tottenham Hotspur 0:4

09.04.2022 18:30

Góly: 3. Heung-min Son, 50. Dejan Kulusevski, 66. Heung-min Son, 71. Heung-min Son

Tottenham v sobotním utkání nasázeli Aston Ville čtyři branky a udělil jí lekci z produktivity. V prvním poločase lépe hrající domácí nevyužili žádnou ze svých příležitostí, po brance Kulusevskiho a hattricku Sona tak prohráli čtvrtý zápas v řadě.

V závěru třetí minuty otevřel skóre zápasu Tottenham. Střelu Harryho Kanea sice nejprve zblokoval Matty Cash, ale k míči se následně dostal ve formě hrající Son Hung-min, jehož rána orazítkovala tyč, od které se míč odrazil za záda Emiliana Martíneze - 0:1.

V rozmezí několika minut poté Villians dvěma velkými šancemi ohrozili branku Huga Llorise. Nejdřív francouzský gólman reflexivním zákrokem vyrazil ránu Jacoba Ramseyho na roh a poté zneškodnil také střelu z dálky Johna McGinna.

Ve 27. minutě zahrával Coutinho přímý kop z nebezpečného prostoru. Po nacvičeném signálu se dostal před brankáře nikým nehlídaný Danny Ings, který však v krkolomné pozici netrefil míč ideálně, a tak branku Spurs neohrozil. Další brankovou příležitost měl Ings v 37. minutě, když se dostal k míči na zadní tyči, ale ani tentokrát Llorise nepřekonal.

Na konci prvního dějství měli ojedinělou šanci i hráči Tottenhamu, když se ke střele uvnitř pokutového území dostal Ben Davies. Jeho střelu však zablokoval Tyrone Mings, který ve spolupráci s brankářem Martínezem nedovolil navýšení vedení.

Z poslední akce prvního poločasu mohlo přijít vyrovnání, nicméně tomu opět zabránil fantastický Lloris. Z velkého úhlu střílel z přímého kopu Coutinho, jeho ránu na brankové čáře však dokázal Francouz vyrazit, a tak šel Tottenham do šaten s vedením 1:0.

Do druhé půle lépe vstoupili hosté a v 50. minutě to už bylo o dvě branky. Kane pasem našel Dejana Kulusevskiho, který po krásné samostatné akci přesnou ránou překonal Martíneze. Ukázková spolupráce Harryho Kanea a Son Hung-mina dovedla Spurs k další brance. Anglický reprezentant hlavičkou prodloužil centr a vyslal Sona do samostatného úniku, ten se v situaci jeden na jednoho nemýlil a zvýšil vedení Tottenhamu na 3:0.

Korejský křídelník v 71. minutě dovršil hattrick, když proměnil střelu z prostoru penaltového puntíku po přihrávce Dejana Kulusevskiho.

V závěru utkání mohl alespoň kosmeticky upravit skóre střídající Leon Bailey, nicméně jeho střela letěla jen pár centimetrů vedle tyče Llorisovy brány.

Spurs se po 31 kolech nacházejí na čtvrté příčce zajišťující postup do Ligy mistrů a mají tříbodový náskok na Arsenal, ten má ale ještě zápas k dobru. Aston Villa se po čtvrté porážce v řadě nachází na 12. příčce.

Arsenal FC - Brighton & Hove Albion 1:2

09.04.2022 16:00

Góly: 89. Martin Ødegaard - 28. Leandro Trossard, 67. Enock Mwepu

Arsenal nedokázal napravit selhání z minulého kola a na Emirates Stadium prohrál s Brightonem 1:2. Skóre zápasu otevřel Trossard a vedení Brightonu zvýšil ve druhém poločase Mwepu. V závěru utkání dokázal Arsenal pouze snížit prostřednictvím tečované střely Ødegaarda.

Enock Mwepu si pohlídal ofsajdové postavení a následným rychlým průnikem do šestnáctky vytvořil prostor mezi obranou čtveřicí a záložníky Gunners, do kterého si sběhl Leandro Trossard. Mwepu následně zpětnou přihrávkou našel právě belgického křídelníka a ten střelou z první nedal brankáři Ramsdaleovi šanci.

Ve 25. minutě měli k dispozici hráči Arsenalu standardní situaci, tu zahráli nakrátko Cédric Soares s Bukayem Sakou a druhý jmenovaný vyslal do vápna nebezpečný centr. V dobré pozici hlavičkoval Gabriel Magalhães, ale míč poslal jen do boční sítě Sánchezovy branky.

V nastavení prvního poločasu zahrával roh křídelník Arsenalu Saka a k odraženému míči se dostal Gabriel. Ten poslal míč hlavičkou zpátky před branku Roberta Sáncheze, kde si jej ve skrumáži hráčů našel Gabriel Martinelli a ten z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť soupeřovy brány. Po dlouhém a náročném zkoumání však VAR rozhodl o milimetrovém ofsajdu brazilského útočníka a rozhodčí branku neuznal.

V 60. minutě našel Pascal Groß svým centrem od rohového praporku přesně Lewise Dunka, který hlavičkou k tyči prověřil brankáře Ramsdalea. O šest minut později se již však skóre zápasu změnilo. Tvrdou střelou z hranice pokutového území totiž poslal Brighton do dvoubrankového vedení Mwepu, který si tak po asistenci na první branku připsal i vstřelený gól.

V 83. minutě propasíroval míč před brankáře Sáncheze Saka, nadějné situace nedokázal využít střídající Nicolas Pépé, jehož střela byla zblokována. V pádu ještě Pépé srazil domácího gólmana, který byl následně několik minut ošetřován. Dalekonosná střela Alberta Sambiho Lokongy o pár minut později proletěla jen kousek vedle pravé tyče. Smůlu Gunners podtrhla situace ze začátku 88. minuty, když z přímého kopu nejdříve trefil břevno Ødegaard a z následné dorážky brankovou konstrukci trefil i Eddie Nketiah.

O necelou minutu později přeci jen Arsenal snížil. Ødegaard ze vzdálenosti asi 30 metrů vyslal projektil, který byl tečován a zapadl do levého horního rohu Sánchezovy brány. Arsenal se hnal za vyrovnáním, které málem přišlo v 95. minutě po hlavičce Nketiaha, nicméně domácí brankář skvělým reflexivním zákrokem vyrazil na roh.

Arsenal se po prohře nachází na průběžné páté příčce a večer mu může odskočit Tottenham. Brighton se po zisku tří bodů posunul na jedenácté místo v tabulce.

Southampton FC - Chelsea FC 0:6

Góly: 8. Marcos Alonso, 16. Mason Mount, 21. Timo Werner, 31. Kai Havertz, 49. Timo Werner, 54. Mason Mount

Chelsea na St. Mary's Stadium naprosto dominovala a ideálně se naladila na odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů s Realem Madrid. Na výhře Blues se dvěma brankami podíleli Werner a Mount, další branky přidali Alonso a Havertz.

Skóre zápasu mohlo být otevřeno již ve 3. minutě. Protiútok Chelsea započal Marcos Alosno, který přesně našel Wernera a ten po průniku trefil pravou tyč brány Frasera Forstera. V 7. minutě centroval do pokutového území Loftus-Cheek, jenž přesně našel hlavu Wernera, jenž hlavičkou pouze orazítkoval břevno.

Po nátlaku se Chelsea dostala v 8. minutě do vedení. Mason Mount využil volného prostoru v pokutovém území, přihrál Alonsovi, který svou tvrdou ranou nedal brankáři Forsterovi šanci. O pár minut později si Mount našel odražený míč a přidal k asistenci i gól, když zpoza vápna vypálil přesně k tyči.

V 18. minutě to mohlo být už o tři góly. Další velká šance Wernera, který ale pouze trefil pravou ruku Forstera. Ve 22. minutě se Werner přeci jen dočkal. Po špatné rozehrávce Warda-Prowsea se Němec ocitl v samostatném úniku a poté, co si položil brankáře Forstera, zvýšil do odkryté branky na 3:0.

Čtvrtou branku Blues zařídil opět německý útočník. Poté, co vybojoval míč v souboji se Salisuem, prošel přes tři hráče pokutovým územím soupeře, svojí střelou následně trefil tyč, od které se míč odrazil přesně k Havertzovi, jenž pohotově zareagoval a dorazil míč do odkryté branky.

Minutu před koncem první půle zachránil Forster domácí obranu, když reflexivním zákrokem na brankové čáře vychytal prudkou hlavičku Rubena Loftuse-Cheeka, která byla ještě nepříjemně tečována Salisuem.

Kanonáda Chelsea pokračovala i ve druhém poločase. V padesáté minutě zakončoval na hranici pokutového území Kanté, ale s jeho lobem si domácí brankář ještě poradil. Nicméně balon se odrazil přesně do prostoru, ve kterém se nacházel Werner a ten dorazil míč do odkryté svatyně.

Z ojedinělé šance Southamptonu snížení nepřišlo, Che Adams totiž nedokázal využít přesného centru Walkera-Peterse a v situaci jeden na jednoho trefil pouze brankáře Édouarda Mendyho.

Z další branky se však o nedlouho později radovali hosté, když ze strany centroval Alonso a našel přesně Pulišsice, ten z voleje sice nepřekonal Forstera, z následné dorážky se však prosadil Mount.

Chelsea si po výhře upevnila třetí místo v tabulce, když má náskok osmi bodů na čtvrtý Tottenham. Naopak Southampton se propadl na třináctou příčku a umístění v top desítce se mu vzdaluje, desátý Leicester má náskok jednoho bodu, a ještě k tomu tři zápasy k dobru.

Watford FC - Leeds United 0:3

Góly: 21. Raphinha, 73. Rodrigo, 85. Jack Harrison

Watfordu se na domácím hřišti nedaří a potvrdil to i v sobotním utkání proti Leedsu. Po brankách Raphinhy a Rodriga dal na konečných 0:3 v závěru utkání Jack Harrison.

První šanci utkání měli domácí. Standardní situaci zahrával Imran Louza, který se rozhodl pro přímou střelu. Ta skončila jen těsně vedle levé tyče Mesliera. Do vedení však o pět minut později šel Leeds. Míč vybojoval na soupeřově polovině Daniel James, jenž přihrál Raphinhovi. Ten vystřelil zpoza vápna, a i díky odrazu míče od tyče poslal míč za záda brankáře Fostera.

Ve velké šanci se objevil po hodině hry domácí Ismaïla Sarr, ten ji ale zahodil a z hranice vápna pálil vedle. V 73. minutě ho jeho neproměněná šance mrzela o to více, když poslal Leeds do dvoubrankového vedení Rodrigo. Ten využil katastrofální kombinace domácích obránců a poté, co obešel brankáře Fostera, poslal míč do odkryté branky.

Pět minut před koncem utkání přihrál přesně Sam Greenwood na nohu Jacka Harrisona, který poslal míč ke vzdálenější tyči a gólem podtrhl výsledek utkání.

Leeds si ziskem tří bodů téměř zajistil udržení se v soutěži, když na osmnácté Burnley má náskok devíti bodů. Watford se nachází s 22 body na devatenácté příčce a na záchranu zajišťující sedmnácté místo ztrácí šest bodů.

Everton FC - Manchester United 1:0

09.04.2022 13:30

Góly: 27. Anthony Gordon

Everton ve 32. kole Premier League zaskočil na domácí půdě Manchester United, který zdolal těsně 1:0. Na spálené šance Rudých ďáblů odpověděl ve 27. minutě jedinou trefou utkání Anthony Gordon. Svěřenci Franka Lamparda tak utnuli sérii tří soutěžních proher v řadě a díky vítězství se vzdálili sestupovým vodám na čtyři body.

Právě anglický kouč měl být impulsem pro okamžité zlepšení výsledků, aby se Karamelky vyhrabaly z ostudných příček hluboko v dolní polovině tabulky. Z devíti odkoučovaných duelů však prohrál sedm a po minulém výbuchu s Burnley činil náskok na sestupové pozice jediný bod. Jejich mizérii mohl prohloubit Manchester United, jehož portugalská hvězda Cristiano Ronaldo se po jednozápasové absenci vrátila do základní sestavy.

Během úvodní čtvrthodiny se dvěma výtečnými zákroky blýskl domácí gólman Jordan Pickford. V rozpětí tří minut lapil nejprve jedovatou střelu zpoza vápna a poté dobře mířenou hlavičku z blízkosti branky. Oběma pokusy ho zaměstnal Marcus Rashford. Z ojedinělé šance však poprvé udeřil Everton, když jeho odchovanec Gordon ve 27. minutě skóroval z hranice šestnáctky. Balonu ještě stihl změnil trajektorii letu nešťastnou tečí Harry Maguire. Aktivnější Rudé ďábly si už do konce první půle zvládl udržet na uzdě skvěle chytající Pickford.

United držel vysoké tempo hry i po návratu z kabin. Začal využívat zejména spolupráce mezi Ronaldem a Brunem Fernandesem, jenž svého parťáka z národního týmu hledal ve vápně mířenými centry. Obránci Evertonu však spláceli svému brankáři chyby z první půle a několika obětavými zákroky nepouštěli Manchester k zakončení. V závěru měl na kopačkách vyrovnání Ronaldo, ale svým prudkým zakončením našel v bráně jen připraveného Pickforda.

Mizerné výsledky tak dokázal Everton prolomit v duelu s jedním z anglických gigantů a překvapivě zvítězil. V příštím kole přivítá 20. dubna Leicester, na hřiště Manchesteru United dorazí už o čtyři dny dříve poslední Norwich.

Newcastle United - Wolverhampton Wanderers 1:0

08.04.2022 21:00

Góly: 72. Chris Wood (pen.)

Newcastle se čím dál více vzdaluje sestupovému pásmu. Poté, co doma přetlačil o postup do evropských pohárů usilující Wolverhampton, si vytvořil na osmnáctou pozici, která znamená pád do nižších sfér, již desetibodový náskok. O osudu tohoto klání rozhodl druhý poločas, konkrétně jediný přesný zásah z pokutového kopu. Jeho zdárné provedení zařídil Chris Wood.

Domácí byli od úvodních pasáží hry přece jen o trochu aktivnější, a tak se vlastně jejich úvodní branka jevila jako logické vyústění dění na hřišti: Almirón elegantní patičkou uvolnil svého spoluhráče Bruna Guimaraese, po jeho počínání se nakonec míč dostal k Woodovi, jemuž se z blízkosti povedlo skórovat. Jenže radost mu záhy zhatil VAR, gól totiž nebyl regulérní, neboť paraguayský reprezentant předtím posílal svou přihrávku na Brazilce pouze do ofsajdu.

První poločas obecně moc zajímavého nenabídl, ten druhý se v podstatě od takového tvrzení nijak zásadně nelišil, akorát s sebou přece přinesl alespoň jednu změnu skóre. V 64. minutě ještě se svým pokusem neuspěl Saint-Maximin, který pravačkou nasměroval míč jenom na tribuny za bránou, v 72. minutě se již ale zdařilo rozvlnit síť Woodovi, který proměnil bezpečně penaltu. Tu nařizoval sudí Bankes za evidentní faul vyběhnuvšího brankáře Josého Sá, který byl v souboji s následným exekutorem pokutového kopu pozdě. Hosté mohli vyrovnat snad jen zásluhou dvou šancí Fábia Silvy, ani jednu z nich však Portugalec nevyužil.