Zde může být vaše reklama.

Interliga házenkářek Házenkářky DHK Zora ovládly derby ve Zlíně

Házenkářky DHK Zora ovládly derby ve Zlíně

05. 04. 2022 - 19:00

Házenkářky DHK Zora Olomouc ovládly derby ve Zlíně. Zápas čtyřiadvacátého kola interligy rozhodly Hanačky už v prvním poločase.

Zlín v posledních kolech pravidelně ukazoval, že dokáže pozlobit největší favority soutěže. Přehrál Kynžvart i Chorzów s Hodonínem a remizoval s Dunajskou Stredou. Olomouc i proto neponechala nic náhodě. Po úvodní čtvrt hodině hry vedla už 7:2 mimo jiné po dvou gólech Natálie Kuxové. Náskok se dařilo Zoře udržovat.

Hlavně díky dobré defenzivě dokázaly hostující hráčky dokráčet k vítězství v první půli s náskokem sedmi gólů, čtrnáctou branku vstřelila opět Kuxová a to v poslední vteřině půle, úvodní brankou zároveň načala poločas druhý. Zlín pak třemi brankami v řadě snížil na 10:15, ale olomoucké hráčky drama nepřipustily a to i přesto, že se bránily dokonce v dvojnásobné početní nevýhodě při trestech Kuxové s Terezou Kubáčkovou. Koncovka duelu už opět patřila Zoře. V rozmezí 55.-60. minuty nastřílely Hanačky šest gólů, třikrát pálila přesně Martina Přikrylová. Jasná výhra tak nakonec mířila do Olomouce.

Handball PSG Zlín – DHK Zora Olomouc 18:29 (7:14)

Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmičky: 4/1:2/2. Vyloučení: 3:4.

Handball PSG Zlín: Blažková, Jechová, Stojarová  – Herbočková, Daňková 1, M. Sekulová 3, Hozová, Podškubková, Ševčíková 2/1, Kolářová 3, L. Sekulová, Polomíková 1, Sedláčková 1, Křičková 6, Holincová 1. Trenér Ivo Vávra.
DHK Zora Olomouc: Polášková, Haládiková – Kapsová, Jansová, Sovová 3/2, Kašpárková 8, Přikrylová 3, Roupcová 1, Krajčovičová, Machačová, T. Fyčáková 1, Hejlová 2, Kuxová 7, Kubálková 3, Kubáčková 1. Trenér Libor Malínek.