Češi vyhráli na ME v Hamaru soutěž družstev ve střelbě ze vzduchové pušky

foto Sportovní střelba - ilustrační foto.

Hamar (Norsko) - Družstvo ve složení Aleš Entrichel, Jiří Přívratský a František Smetana vyhrálo na mistrovství Evropy soutěž ve střelbě ze vzduchové pušky a získalo na šampionátu druhou českou medaili. Navázalo na Bedřicha Jonáše, který v Hamaru v sobotu obsadil třetí místo v neolympijské disciplíně běžící terč mix.

Čeští puškaři vyhráli v Norsku obě části kvalifikace a postoupili do finálového duelu, v němž se utkali s Rakouskem. S přehledem pak zvládli i souboj o zlato. Jejich reprezentační kolegyně Aneta Brabcová, Nikola Foistová a Sabina Thurnwaldová vypadly už v úvodní části kvalifikace.

Jonáš v rozstřelu o stříbrnou medaili nestačil na Švéda Jespera Nyberga. Titul získal další švédský střelec Emil Martinsson. Český reprezentant vybojoval v této disciplíně druhou evropskou medaili v kariéře po stříbru z roku 2019 z Osijeku. Pro sedmatřicetiletého píseckého rodáka je to šestý cenný kov z kontinentálního šampionátu v seniorské kategorii. Zlaté medaile se někdejší juniorský mistr Evropy opět nedočkal.

V klasické střelbě na běžící terč skončil Jonáš ve čtvrtek pátý. Také tuto soutěž ovládl Martinsson před Nybergem.

Mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní v Hamaru (Norsko):

Vzduchová puška - družstva:

Muži - finále: ČR (Entrichel, Přívratský, Smetana) - Rakousko 16:8, 3. Chorvatsko.

Ženy - finále: Polsko - Norsko 16:14, 3. Francie, ...v kvalifikaci 15. ČR (Brabcová, Foistová, Thurnwaldová).

Běžící terč mix:

Muži: 1. Martinsson 386, 2. Nyberg (oba Švéd.) 379/v rozstřelu 12, 3. Jonáš (ČR) 379/8.

Ženy: 1. Mkrtčjanová 373, 2. Grigorjanová (obě Arm.) 370, 3. Leppová (Est.) 358.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 9.05.2024 ČTK